Internete apsiperka vis mažiau pirkėjų

Dabar sunkūs laikai visoms komercinėms (dot-com) svetainėms. Naujausiais statistiniais duomenimis, apsipirkimo internete aktyvumas krenta.
Palyginus su praėjusių metų duomenimis, internete apsipirkinėjančių klientų skaičius sumažėjo, konstatuojama “Greenfield Online” interneto rinkos tyrimo išvadose.

Iš viso JAV buvo apklausta 3000 žmonių, 78 procentai jų lankėsi po virtualiose parduotuvese, 70 procentų kažką pirko per pirmą šių metų ketvirtį. Praėjusių metų duomenys yra atitinkamai 86 ir 74 procentai per pirmą metų ketvirtį. Tačiau planuojančių kažką pirkti internete ateityje skaičius nukrito tik 1 procentu.

Pagrindinė priežastis, dėl kurios respondentai sumažino savo pirkimo internete įpročius, buvo pristatymo išlaidos. Per atostogas daugelis pirkėjų pasinaudojo nemokamo prekių pristatymo pasūlymu ir pirko dažniau. Bet dabar reklaminiai pasiūlymai atšaukti, o pirkėjai nenori mokėti už atsiuntimą, kuris yra neišvengiamas perkant internete.

Tyrimas taip pat parodė, kad populiariausių prekių sąrašas nuolat kinta. Penkių perkamiausių prekių sąraše kompiuterių dalys užleido vietą sveikatos ir grožio priežiūros priemonėms. Tai gali lemti augantis moterų, besinaudojančių internetu, skaičius. Dabar internete perka 68 procentai moterų ir 71 procentas vyrų, lyginant su 70 proc. moterų ir 77 proc. vyrų praėjusiais metais.

Kitos populiariausios prekės yra knygos, kompaktiniai diskai, kompiuterinės programos ir drabužiai.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

V. Laučius. Tiesiog kažkada tai turėjo įvykti (141)

2016 spalio mėn. 24 d. 16:17
Stasys Jakeliūnas, Liana Ruokytė Jonsson
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Triuškinamą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pergalę Seimo rinkimuose paaiškina ne tik įvaizdžių kovos dalykai, bet ir socialinio teisingumo poreikis bei nusivylimas socialiai nejautria neoliberalia politika. Kiti paaiškinimai arba papildo šį, arba nuveda į lankas.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (79)

2016 spalio mėn. 24 d. 15:35
Stasys Jakeliūnas ir Algirdas Butkevičius
DELFI montažas
Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Su V. Putinu draugaujantis Vengrijos premjeras: turime padėti Baltijos šalims jaustis saugioms (70)

2016 spalio mėn. 24 d. 16:15
„Turime vykdyti tokią politiką, kad pasaulio galybės būtų suinteresuotos Europos sėkme. Tam reikalingas išmintingas ir apgalvotas bendradarbiavimas, taip pat ir su Rusija ir Vladimiru Putinu“, – pareiškė pirmadienį Lenkijos laikraštyje „Polska The Times“ paskelbtame interviu Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas.

Lietuvoje populiarėja naujas apsipirkimo būdas, tačiau iki Vakarų – dar toli

2016 spalio mėn. 24 d. 17:00
Lietuvoje populiarėja naujas apsipirkimo būdas, tačiau iki Vakarų – dar toli
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Keliauti į realų ar virtualų prekybos centrą? Lietuvos gyventojams, regis, šis klausimas pakankamai svetimas. E. komercijos ekspertų tvirtinimu, mes nedvejodami pasirinksime kelionę į realią prekybos vietą. Tačiau internetinės prekybos kompanijos turi savų argumentų.

R. Karbauskis prabilo apie draudimus: alkoholis brangs atnaujinta (1046)

2016 spalio mėn. 24 d. 13:42
Ramūnas Karbauskis ir Eglė Samoškaitė
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Sekmadienį rinkimus į Seimą laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis tvirtino, kad imsis alkoholio ribojimų.