“Intel” pagamino 1,5 GHz dažnio “Pentium 4”

 (7)
Vis labiau aštrėjant konkurencijai pigių kompiuterių rinkoje kompanija “Intel” nusprendė daugiau dėmesio skirti galingiems kompiuteriams ir tarnybinėms stotims. Naujasis procesorius “Pentium 4” dirbs 1,5 GHz taktiniu dažniu.
Pristačiusi “Pentium 4” kompanija sparta aplenkė ir neseniai demonstruotus itin sparčius 1 GHz dažnio AMD “Athlon”, ir pačios “Intel” “Pentium III” procesorius.

Naujasis procesorius, parduotuvėse pasirodysiantis tik šį rudenį, pristatytas beveik po 6 metų nuo to, kai “Intel” pagamino pirmąjį 100 MHz dažnio procesorių.

Ekspertai į naująjį procesorių kol kas žiūri skeptiškai – dabar esančiai programinei įrangai veikti tokie spartūs procesoriai nėra reikalingi.

Pristatydamas “Pentium 4”, “Intel” valdybos pirmininkas Craigas Barrettas teigė, jog spartesni kompiuteriai yra būtini vystyti elektroninei komercijai ir naujos kartos pramogų priemonėms, reikalaujančioms daug procesoriaus galios.

Pramonės analitikai teigia, jog vartotojams kol kas nėra jokių paskatų bėgti į parduotuves ir atnaujinti savo kompiuterius. Vartotojai turėtų palaukti, kol programinės įrangos kūrėjai pasivys procesorių gamintojus.

Šiuo metu itin spartūs procesoriai galėtų praversti nebent atliekantiems skaitmeninių vaizdo klipų redagavimą arba kai kurių finansinių operacijų skaičiavimui.

Tačiau nors pats procesorius yra labai spartus, bendra kompiuterio našumas labai priklausys nuo kitų įrenginių – pagrindinės plokštės diskų įtaiso ir atmintinės

“Pentium 4” anksčiau buvo vadinamas “Willamette” – jau keletą metų “Intel” laikosi tradicijos naujus kuriamus procesorius pavadinti kompanijos “gimtosios” Oregono valstijos upių vardais.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Studentas iš Šri Lankos mokosi Lietuvoje, bet jau sužinojo, ką reiškia Rusijos tarnybos (18)

2017 birželio mėn. 26 d. 18:23
Saveen Randula (KSU nuotr.)
Pastaruoju metu, kai vis daugiau Lietuvos abiturientų palieka šalį ir vyksta studijuoti į užsienį, Lietuvos universitetai sulaukia nuosekliai didėjančio užsienio studentų srauto.

Traukiniai nesutalpina vykstančių į pajūrį: lieka stotyje, keliauja tiesiog ant grindų „Lietuvos geležinkeliai“ žada kelti kainas (212)

2017 birželio mėn. 26 d. 17:01
Traukiniai nesutalpina vykstančių į pajūrį: lieka stotyje, keliauja tiesiog ant grindų
Lietuvos geležinkeliai
Lietuviai ir šalyje viešintys svečiai būriais veržiasi į Baltijos pajūrį. Nemažai jų renkasi kelionę traukiniu, tačiau sėkmingai nusigauti ar grįžti atgal pavyksta ne kiekvienam. Kai kuriems tenka keliauti tiesiog ant traukinio grindų ar laiptukų, kiti it musę pešę taip ir pasilieka niekur neišvykę stotyje.

Geriantiems nepatiks: siūlo receptą, kaip atgrasyti nuo alkoholio (231)

2017 birželio mėn. 26 d. 16:07
Lietuva turi suprasti turinti didelių problemų – pagal alkoholio sukeliamų mirčių kiekį yra antra po Rusijos, sako Londono higienos ir tropinės medicinos mokyklos profesorius Davidas Leonas. Jo kolega iš Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Domantas Jasilionis priduria: vyrauja besaikio alkoholio vartojimo modelis, pagrindinė problema – ne išgerti litrai, o alkoholio sukeltos priešlaikinės mirtys.

Pasaulinis kibernetinio saugumo indeksas: Lietuva atsilieka nuo Latvijos (9)

2017 birželio mėn. 26 d. 17:44
Kibernetinis saugumas
Stopkadras
Birželį buvo pristatytas Pasaulinis kibernetinio saugumo indeksas: skelbiama, kad Estija užima 5-ąją vietą pasaulyje ir yra kibernetiniu požiūriu saugiausia Europoje.

Kodėl Rusija siautėja virš Baltijos jūros: priežastis pirmą kartą pastebėta ir Lietuvos padangėje (696)

2017 birželio mėn. 26 d. 13:52
Pastarosiomis savaitėmis tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros tapo ankšta ir net rizikinga skraidyti. Dešimtys NATO ir Rusijos šalių naikintuvų, bombonešių, transporto lėktuvų, žvalgybinių ir kitokių orlaivių sukiojosi arti vienas kito, o abi pusės kaltino viena kitą agresyviais, pavojingais veiksmais, kurie galėjo baigtis rimtais incidentais. Kokia tikroji šios įtampos priežastis?