“Intel” pagamino 1,5 GHz dažnio “Pentium 4”

 (7)
Vis labiau aštrėjant konkurencijai pigių kompiuterių rinkoje kompanija “Intel” nusprendė daugiau dėmesio skirti galingiems kompiuteriams ir tarnybinėms stotims. Naujasis procesorius “Pentium 4” dirbs 1,5 GHz taktiniu dažniu.
Pristačiusi “Pentium 4” kompanija sparta aplenkė ir neseniai demonstruotus itin sparčius 1 GHz dažnio AMD “Athlon”, ir pačios “Intel” “Pentium III” procesorius.

Naujasis procesorius, parduotuvėse pasirodysiantis tik šį rudenį, pristatytas beveik po 6 metų nuo to, kai “Intel” pagamino pirmąjį 100 MHz dažnio procesorių.

Ekspertai į naująjį procesorių kol kas žiūri skeptiškai – dabar esančiai programinei įrangai veikti tokie spartūs procesoriai nėra reikalingi.

Pristatydamas “Pentium 4”, “Intel” valdybos pirmininkas Craigas Barrettas teigė, jog spartesni kompiuteriai yra būtini vystyti elektroninei komercijai ir naujos kartos pramogų priemonėms, reikalaujančioms daug procesoriaus galios.

Pramonės analitikai teigia, jog vartotojams kol kas nėra jokių paskatų bėgti į parduotuves ir atnaujinti savo kompiuterius. Vartotojai turėtų palaukti, kol programinės įrangos kūrėjai pasivys procesorių gamintojus.

Šiuo metu itin spartūs procesoriai galėtų praversti nebent atliekantiems skaitmeninių vaizdo klipų redagavimą arba kai kurių finansinių operacijų skaičiavimui.

Tačiau nors pats procesorius yra labai spartus, bendra kompiuterio našumas labai priklausys nuo kitų įrenginių – pagrindinės plokštės diskų įtaiso ir atmintinės

“Pentium 4” anksčiau buvo vadinamas “Willamette” – jau keletą metų “Intel” laikosi tradicijos naujus kuriamus procesorius pavadinti kompanijos “gimtosios” Oregono valstijos upių vardais.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Lenda daugiau abejotinų detalių: tai buvo gudrus A. Širinskienės manevras? (219)

2016 gruodžio mėn. 6 d. 18:40
Agnė Širinskienė
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Dalis Seimo narių buvo suklaidinti ir nesuprato, už ką balsuoja, kai jų buvo paprašyta išsakyti nuomonę dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymų pataisų, DELFI teigia Lietuvos žaliųjų partijos lyderis Linas Balsys.

Paviešintas iškalbingiausias 2016 kadras, kuris iliustruoja liūdną tiesą (32)

2016 gruodžio mėn. 6 d. 19:14
B. Obama ir A. Merkel
AP/Scanpix nuotr.
Penki pasaulio įtakingieji, nufotografuoti tada, kai dar vadovavo galingiausioms pasaulio valstybėms. Buvo galima tikėtis, kad bendromis jų pastangomis pasaulis galėjo tapti laisvesnis.

Netikėta: D. Motiejūnas nepasirodė „Rockets“ medicinos patikroje – klubas gali jo atsisakyti (2)

2016 gruodžio mėn. 6 d. 19:48
Donatas Motiejūnas ir Patrickas Beverley
AP/Scanpix
Donato Motiejūno NBA epopėjoje – vėl nežinomybė. Skelbiama, kad 26-erių metų lietuvis nepasirodė Hjustono „Rockets“ numatytoje medicininėje patikroje, kurią turi pereiti prieš pasirašydamas naują sutartį su Teksaso klubu.

Neįtikėtina: Vilniuje Rusijos prašymu suimtas buvęs aukštas Gruzijos pareigūnas vyko į policijos šventę (450)

2016 gruodžio mėn. 6 d. 16:40
Zurabas Maisuradzė
TPA Lietuvos skyriaus nuotr.
Praėjusį savaitgalį į Vilnių atvykęs, bet oro uosto pasienio poste sulaikytas, o po to teismo sprendimu suimtas buvęs Gruzijos antiteroristinio centro vadovas Zurabas Maisuradzė į Lietuvą vyko Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus kvietimu.

Mirtis užklumpa visiškai netikėtai: gydytojai perspėja dėl derinio-žudiko (24)

2016 gruodžio mėn. 6 d. 18:27
Mirtis užklumpa visiškai netikėtai: gydytojai perspėja dėl derinio-žudiko
Vida Press nuotr.
Pirmą kartą Lietuvoje sudarytas darbingo amžiaus gyventojų Širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) sergamumo bei mirtingumo žemėlapis atskleidė, jog daugiausia mirštančių nuo šių ligų – Ignalinos rajono, Rietavo ir Pasvalio rajono savivaldybėse.