“Intel” pagamino 1,5 GHz dažnio “Pentium 4”

 (7)
Vis labiau aštrėjant konkurencijai pigių kompiuterių rinkoje kompanija “Intel” nusprendė daugiau dėmesio skirti galingiems kompiuteriams ir tarnybinėms stotims. Naujasis procesorius “Pentium 4” dirbs 1,5 GHz taktiniu dažniu.
Pristačiusi “Pentium 4” kompanija sparta aplenkė ir neseniai demonstruotus itin sparčius 1 GHz dažnio AMD “Athlon”, ir pačios “Intel” “Pentium III” procesorius.

Naujasis procesorius, parduotuvėse pasirodysiantis tik šį rudenį, pristatytas beveik po 6 metų nuo to, kai “Intel” pagamino pirmąjį 100 MHz dažnio procesorių.

Ekspertai į naująjį procesorių kol kas žiūri skeptiškai – dabar esančiai programinei įrangai veikti tokie spartūs procesoriai nėra reikalingi.

Pristatydamas “Pentium 4”, “Intel” valdybos pirmininkas Craigas Barrettas teigė, jog spartesni kompiuteriai yra būtini vystyti elektroninei komercijai ir naujos kartos pramogų priemonėms, reikalaujančioms daug procesoriaus galios.

Pramonės analitikai teigia, jog vartotojams kol kas nėra jokių paskatų bėgti į parduotuves ir atnaujinti savo kompiuterius. Vartotojai turėtų palaukti, kol programinės įrangos kūrėjai pasivys procesorių gamintojus.

Šiuo metu itin spartūs procesoriai galėtų praversti nebent atliekantiems skaitmeninių vaizdo klipų redagavimą arba kai kurių finansinių operacijų skaičiavimui.

Tačiau nors pats procesorius yra labai spartus, bendra kompiuterio našumas labai priklausys nuo kitų įrenginių – pagrindinės plokštės diskų įtaiso ir atmintinės

“Pentium 4” anksčiau buvo vadinamas “Willamette” – jau keletą metų “Intel” laikosi tradicijos naujus kuriamus procesorius pavadinti kompanijos “gimtosios” Oregono valstijos upių vardais.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Po D. Britanijos sprendimo – liūdnos lietuvių reakcijos: gali tekti rinktis pilietybę (229)

2017 kovo mėn. 24 d. 11:00
Kovo 13-osios vakarą, Jungtinės Karalystės (JK) Parlamentas galutinai patvirtino „Brexit“ įstatymo projektą – Bendruomenių rūmai (palaikė 335, prieš balsavo – 287 parlamentarai) ir Lordų rūmai 274 balsais prieš 135 pritarė, jog nebeliktų pataisos dėl šalyje gyvenančių Europos Sąjungos (ES) piliečių teisės likti šalyje užtikrinimo. Lietuvos piliečių, gyvenančių JK situaciją aštrina ir tai, kad užuot susivieniję, Lietuvos politikai išeivijos tautiečius lyg atstumia, nesuteikdami jiems teisės į dvigubą pilietybę – išvykusiųjų galimybės efektyviai dalyvauti ir Jungtinės Karalystės, ir Lietuvos demokratiniuose procesuose yra apribotos.

Pasidavė ir geriausias A. Maldeikienės mokinys: po pusmečio VU – atviras laiškas feisbuke (299)

2017 kovo mėn. 24 d. 10:26
Kiek daugiau nei pusmetį dėstytoju Vilniaus universitete (VU) dirbantis Tautvydas Marčiulaitis savo ateities su šia profesija nebesieja. Pašnekovo teigimu, problema yra tai, kad Lietuvai dėstytojų nereikia ir tuo esą jis įsitikino asmeniškai.

Girtų vairuotojų baimė blėsta (11)

2017 kovo mėn. 24 d. 11:43
Asociatyvi nuotr.
DELFI / Erikas Skardžius
Nuo metų pradžios vairuotojus lydėję gąsdinimai, kad alkoholis jiems gali kainuoti teistumą ar net laisvės atėmimą, realybėje pasirodė ne tokie baisūs. Teismo slenkstį mina tik retas prie vairo neblaivus sėdęs kelių erelis.

Švėkšnos sekso skandalas: lytinę aistrą su nepilnametėmis tenkinę vyrai pasiųsti už grotų (25)

2017 kovo mėn. 24 d. 11:24
Švėkšnos byla
DELFI / Virginija Spurytė
Švėkšnos globos namų auklėtines vyrams, kurie norėjo patenkinti savo lytinę aistrą, pardavinėjusios tos pačios įstaigos gyventojos realios laisvės bausmės išvengė, o stipriosios lyties atstovai, kurie nevengdavo nusipirkti ir ne po vieną mergaitę, pasiųsti už grotų.

Tarptautinė schema: pasakoja apie siaubingas darbo sąlygas lietuviškoje įmonėje (227)

2017 kovo mėn. 24 d. 05:30
P. Purylkino gyvenamoji vieta
DELFI skaitytojo nuotr.
Vergiškos darbo ir gyvenimo sąlygos ir vėluojantis arba net nesumokamas atlyginimas „vokelyje“ – tokius dalykus išgyveno Vokietijoje autobuso vairuotoju dirbęs ukrainietis Pavlo Purylkinas.