Informatikai neieškos lietuviškojo "meilės" viruso autoriaus

 (3)
Informacijos ir informatikos departamentas neketina aiškintis, kas lietuviškuoju atitikmeniu pakeitė gegužės pradžioje visame pasaulyje siautusį kompiuterių virusą "ILOVEYOU".
Iš Filipinų sparčiai paplitęs virusas keitėsi, ir netrukus atsirado keli jo variantai. Vienas jų, pavadintas "Susitikim", turėjo tokią temos eilutę - "Susitikim shi vakara kavos puodukui...".

Laikinai einantis Informacijos ir informatikos departamento vadovo pareigas Martynas Bieliūnas BNS sakė, kad "meilės" virusas buvo sukurtas taip, kad pakeisti jo pavadinimą buvo labai nesudėtinga.

Tai, jog virusas pradėjo plisti su lietuviška antrašte, M. Bieliūnas nelaiko "organizuota ir labai rimtai paruošta virusine ataka".

"Manyčiau, kad tai buvo žaidimas, ne daugiau", sakė jis.

Informacijos ir informatikos departamentas neketina tirti, kas paskleidė lietuvišką viruso atitikmenį, nes, anot M. Bieliūno, tokiam tyrimui reikalingos labai rimtos kompiuterių specialistų pajėgos ir nemažai lėšų.

Jo teigimu, Lietuva nuostolių dėl šio viruso beveik nepatyrė.

"Matyt, Lietuvos vartotojai neblogai pasimokė nuo įžymaus "Černobylio" viruso. Kita vertus, informacija apie virusą "I love you" buvo paskleista labai operatyviai", aiškino jis.

Tačiau M. Bieliūnas teigė, kad pastaruoju metu atsirado kita viruso versija, kuris veikia taip pat, tačiau yra kur kas pavojingesnis. Jis patarė visiems kompiuterių vartotojams visuomet būti budriems ir atsargiai žiūrėti prie pranešimo prisegtas bylas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Rinkimai baigėsi: triuškinama persvara laimėjo „valstiečiai“ konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (2785)

2016 spalio mėn. 23 d. 08:09
Sekmadienį įvyko antrasis Seimo rinkimų turas, kuriame parlamentarai buvo renkami vienmandatėse rinkimų apygardose. Iš viso per antrąjį turą turi paaiškėti 68 nauji Seimo nariai.

G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje atnaujinta (108)

2016 spalio mėn. 24 d. 00:12
G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje
DELFI montažas
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės, kad pirmiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl koalicijos derėsis su socialdemokratais.

M. Navickienė laimėjo prieš A. Paleckį atnaujinta (462)

2016 spalio mėn. 23 d. 22:45
M. Navickienė laimėjo prieš A. Paleckį
DELFI montažas
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Monika Navickienė laimėjo Seimo nario mandatą Naujosios Vilnios apygardoje, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.

R. Valatka: Ateina profesionalai. Ar tikrai? (7 Seimo rinkimų mitai) (228)

2016 spalio mėn. 23 d. 22:06
Ar po Seimo rinkimų jau galima teigti, kad tapom politinio proceso dalyviais? Ar, kaip buvom, taip ir likom stebėtojais? Lakstymo ir triukšmo, ypač prieš pirmąjį turą, ir ypač feisbuke, buvo kaip niekada. „Už“ ir „prieš“ agitavo net Jakilaitis. Bet esminis rinkimų šūkis buvo žiūrovų: „Duokit mums naujų ir, pageidautina, jaunų!“

Orai: bus šilčiau, bet tai nedžiugins (1)

2016 spalio mėn. 24 d. 00:02
Paskutinės spalio savaitės pradžia bus vėjuota ir šlapia. Vietomis lietus maišysis su šlapdriba. Tačiau temperatūra po truputį kils ir jau savaitei įpusėjus palepins kiek didesnė šiluma. Ypač tą pajus vidurio ir pietų Lietuva bei pajūris. Paskutinėmis darbo dienomis vėjas pagaliau nurims, kritulių bus mažiau, o stipriai atvėsti dar tikrai neskubės.