Gydymas internetu – netikęs sumanymas

Remiantis naujausių tyrimų duomenimis, gausūs raginimai savo sveikatos problemų sprendimo ieškoti internete gali atnešti liūdnų pasekmių.
Neseniai atliktuose “Putnam Investments” remiamuose tyrimuose, pavadintuose “Interneto amžiaus patarimu” (“Advice in the Internet Age”) teigiama, kad dauguma sunegalavusiųjų mieliau kreiptųsi į tradicinį konsultantą, nei ieškotų pagalbos internete, kur neaprėpiamas informacijos kiekis sukelia stresą.

Ši naujiena ypač pradžiugino tradicinės medicinos atstovus, kurie buvo nejuokais susirūpinę, stebėdami gydymą “parduodančių” tinklapių plitimą.

Tyrimas, kuriame dalyvavo virš 1000 suaugusiųjų, parodė, kad amerikiečiai 7 kartus dažniau internetu naudojasi, norėdami surasti nuorodą į problemos sprendimą, o ne patį sprendimą.

Dabartinė skuba įsteigti kliniką internete yra dalinai skatinama tokių ateities vizijų, kokias pranašauja “Jupiter Communications”, vertindama, jog 2003 m. interneto sveikatos ir asmeninės priežiūros rinkos apyvarta sudarys 3 mlrd. dolerių.

Visiškai racionalu būtų dalį šių pajamų uždirbti parduodant gydymą internetu. Anot “Harris” apklausos duomenų, pernai informacijos apie sveikatą internete ieškojo daugiau nei 60 milijonų žmonių, iš jų 40 proc. domėjosi psihikos sveikatos klausimais.

Šie rezultatai ir pranešimas “U.S. Surgeon General” žurnale, kuriame teigiama, jog beveik du trečdaliai psichikos ligomis sergančių amerikiečių neieško profesionalios pagalbos, žada nemažą pelną.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

R. Karbauskis: dabar nelabai svarbu, kas bus antrasis koalicijos partneris (145)

2016 spalio mėn. 24 d. 09:05
Seimo rinkimus reikšminga persvara laimėjusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis sako esąs tikras, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė supranta, kokia yra tautos valia.

S. Jakeliūnas jau planuoja reformas: paliestų daugiau nei milijoną gyventojų (3)

2016 spalio mėn. 24 d. 11:35
Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas DELFI papasakojo apie pirmuosius darbus, kuriems teiktų prioritetą, jei užimtų šį postą.

G. Landsbergis: atsiprašau (922)

2016 spalio mėn. 24 d. 08:59
Gabrielius Landsbergis
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Seimo rinkimuose Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) laimėjo kur kas mažiau mandatų, negu tikėjosi ir užėmė antrą vietą. Pirmininkas Gabrielius Landsbergis stebėjosi, kad į parlamentą pateko daug žmonių, nepažįstamų ne tik oponentams, bet ir juos rėmusiai partijai.

Po valstiečių žaliųjų pergalės – pasiutpolkė feisbuke (257)

2016 spalio mėn. 24 d. 10:05
Po valstiečių žaliųjų pergalės – pasiutpolkė feisbuke
DELFI montažas
Socialiniai tinklai audringai reagavo į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pergalę Seimo rinkimuose.

R. Šimašius: valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“ nepageidaujame (65)

2016 spalio mėn. 24 d. 11:02
Remigijus Šimašius
DELFI (D.Pipo nuotr.)
14 mandatų laimėjusio ir sėkmingiausiai partijos istorijoję pasirodžiusio Liberalų sąjūdžio pirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako sunkiai įsivaizduojantis koaliciją su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).