Generalinis prokuroras Antanas Klimavičius visiška priešingybė savo pirmtakui Kaziui Pėdnyčiai, pagarsėjusiam atšiauriu elgesiu su pavaldiniais. Dabartinis prokuratūros vadovas ne žaibais svaidosi, o ragina pavaldinius mylėti vienas kitą.
A.Klimavičius
© "Lietuvos žinios"
Neseniai generalinis prokuroras A.Klimavičius pasirašė įsakymą, kuriuo Generalinės prokuratūros Personalo skyriaus prokurorę Oną Rojūtę pervedė į kitą skyrių - Specialiųjų tyrimų (irgi paprasta prokurore). Šis skyrius daugiausia tiria genocido bylas.

Kai Specialiųjų tyrimų skyriuje dirbantys prokurorai sužinojo, kad jų kolege taps prokurorė O.Rojūtė, buvusi K.Pėdnyčios "favoritė" ir kone dešinioji jo ranka, kilo sambrūzdis. Redakcijos duomenimis, bene vienuolika iš trylikos skyriuje dirbančių prokurorų pasitarę parašė pareiškimą generaliniam prokurorui.

Prokurorai vadovo prašė O.Rojūtės neskirti į jų skyrių. Kai nepasirašytas pavaldinių pareiškimas pateko ant generalinio prokuroro stalo, iš pradžių šis nekasdienis statutinėje organizacijoje poelgis sukėlė neigiamą vadovybės reakciją.

Generalinis prokuroras A.Klimavičius LŽ sakė, jog kai kurie jo kolegos, sužinoję apie maištą viename Generalinės prokuratūros skyrių, aikčiodami "Vajezau, koks įžūlumas!", netgi ragino "maištininkus" atleisti iš darbo.

Atsiradusią įtampą A.Klimavičius nuslopino netradiciškai pasielgęs. Bandydamas išspręsti šią problemą generalinis prokuroras pasinaudojo Motinos Teresės knyga "Meditacijos iš paprastojo kelio", neseniai išleista Lietuvoje.

Ant Specialiųjų tyrimų skyriaus pareigūnų pareiškimo generalinis prokuroras ranka brūkštelėjo vieną šios knygos citatą: "ėmonės būna neprotingi, nelogiški ir egoistiški. Vis dėlto mylėkime juos". Kai prokurorai perskaitė tokią generalinio "rezoliuciją", juos suėmė juokas. Vietoj pykčio prokurorei O.Rojūtei teliko užuojauta ir gailestis.

Pasak vieno Specialiųjų tyrimų skyriaus prokuroro, prašiusio neminėti jo pavardės, pastaruoju metu ši moteris arba serga, arba,jei dirba -verkia. Po tokios "rezoliucijos" vadovą imta dar labiau gerbti.

Nusileido

Prokurorės O.Rojūtės "saulė" prokuratūroje nusileido kartu su K.Pėdnyčios. Šiam priverstinai palikus pareigas, iš "zenito" dingo ir ji. K.Pėdnyčios valdymo laikais O.Rojūtė buvo paskirta eiti Personalo skyriaus vyriausiosios prokurorės pareigas su teikiant jai pareiginį laipsnį, kurį teturi daugelį metų prokuratūroje išdirbę prokurorai. Visa tai buvo padaryta pažeidžiant Prokuratūros įstatymą bei Tarnybos prokuratūroje Statutą.

Nė dienos iki tol teisėsaugoje nedirbusi O.Rojūtė kažkaip sugebėjo pelnyti boso palankumą ir darbo ėmėsi iš peties. Pasak pareigūnų, ji valdingu balsu leisdavo sau duoti nurodymus tiesiogiai nepavaldiems prokuratūros veteranams. Nė bylos gyvenime neištyrusi O.Rojūtė kitiems darbo valandų neskaičiuojantiems ir svarbias bylas tiriantiems prokurorams priekaištaudavo, kad šie prokuratūros valgykloje nespėja pavalgyti per pietų pertrauką.

Anot pareigūnų, O.Rojūtė nepelnytai buvo užsipuolusi ir kelis Specialiųjų tyrimų skyriaus prokurorus. Įtakingosios O.Rojūtės elgesys pasikeitė paaiškėjus, jog K.Pėdnyčios dienos prokuratūroje - suskaičiuotos. Tačiau net ir tai jos neišgelbėjo.

Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (33)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (21)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (85)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1123)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (52)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...