Redakcijos duomenimis, šį antradienį ūkio ministrui Petrui Čėsnai Maskvoje susitikus su Rusijos dujų koncerno "Gazprom" atstovais pastarieji pareikalavo parduoti jiems ne 34 proc., o 51 proc. "Lietuvos dujų" akcijų.
"Gazprom"
© "Lietuvos žinios"
Priešingu atveju pagrasinta nedalyvauti privatizavimo procese, o tiekiamas mūsų šaliai dujas pabranginti trečdaliu. Ūkio ministras Petras Čėsna antradienį Maskvoje būsimą "Lietuvos dujų" privatizavimą aptarė su naujuoju "Gazprom" valdybos pirmininku Aleksejumi Mileriu.

Pasak P.Čėsnos, "Gazprom" nesutiko su dujų tiekėjams siūlomu 25 proc. "Lietuvos dujų" akcijų paketu - jis norėtų kartu su partneriais įsigyti ne mažiau akcijų, nei bus parduota strateginiam investuotojui. Pastarajam jau nuspręsta parduoti 34 proc. dujų įmonės akcijų.

Nekomentuoja

LŽ ūkio ministro pasiteiravus apie "Gazprom" ketinimus įsigyti kontrolinį "Lietuvos dujų" akcijų paketą, P.Čėsna teigė galįs pasakyti tik tai, ką manė esant "tikslinga pasakyti spaudai". "Daugiau nekomentuoju", - sakė jis.

Pasak P.Čėsnos, "patį "Gazprom" domina 25 proc. plius viena akcija". "Likusias akcijas palikime ramybėje. Daug kas ką domina. Į tolesnius komentarus nesileidžiu", - teigė ūkio ministras.

Premjero patarėjas privatizavimo klausimais Paulius Vilemas LŽ teigė nežinąs, ar per susitikimą Maskvoje su "Gazprom" vadovu buvo iškeltas 51 proc. "Lietuvos dujų" akcijų pardavimo rusams klausimas, bet patikino, kad Lietuvos Vyriausybėje "apie tai išvis nekalbama".

Premjeras Algirdas Brazauskas ir ūkio ministras Petras Čėsna laužo galvas, kaip elgtis sulaukus "Gazprom" ultimatumo. "Dujos gali pabrangti, ar mes parduosime 51 proc., ar neparduosime. Tiekėjas gali pasakyti, kad nori aukštesnės kainos, ir mes taip pat nieko negalėsime padaryti", - sakė patarėjas.

Spaudžia

Tai, kad bendrovė "Gazprom" jau ne pirmą kartą spaudžia Lietuvą reikalaudama leisti įsigyti 51 proc. "Lietuvos dujų" akcijų, LŽ neoficialiai patvirtino anonimu panoręs likti vienas įtakingas valdančiosios Socialdemokratų partijos atstovas. "Jie, manau, prašė ir prašys, tačiau kalbos apie tai negali būti", - teigė socialdemokratas.

Pasak jo, premjeras A.Brazauskas yra užsiminęs, jog sutiktų parduoti po 34 proc. akcijų dujų tiekėjui ir strateginiam investuotojui.

Šią informaciją po trečiadienį vykusio Vyriausybės posėdžio patvirtino ir pats premjeras, pareiškęs, jog Vyriausybė stengsis atsižvelgti į Rusijos dujų koncerno "Gazprom" norą dalyvauti privatizuojant bendrovę "Lietuvos dujos" ne blogesnėmis sąlygomis, nei bus pasiūlyta strateginiam Vakarų investuotojui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Taikinyje atsidūrusioje Lietuvos darbo biržoje vyksta tikrai keisti dalykai (20)

Lietuvos darbo biržoje vyksta keisti dalykai. Ši svarbi institucija, turinti rūpintis šalies...

Nors mirk iš juoko: lietuvė surinko absurdiškiausius darbo pasiūlymus (76)

Minimalus atlyginimas už pilną darbo dieną penkerių metų darbo patirtį turinčiam buhalteriui,...

A. Vaišnys. Tarp rugpjūčio vardų ir ženklų – apie dramą, kuri nestatoma (1)

„ Kultūros ministerija skelbia Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių...

Traukiniu iš Kauno į Vilnių – greičiau nei per valandą (9)

Nuo šiol greičiausiu traukiniu nuvykti iš Kauno į Vilnių netruks nė valandos. „Lietuvos...

Butų nuoma Klaipėdoje ir Šiauliuose – miestai pajuto studentų mažėjimą (19)

Klaipėdos ir Šiaulių universitetuose mažėja studentų ir pokyčius jau pajuto šiuose miestuose...

Šiurpą kelianti istorija: dingusios švedų žurnalistės kūnas rastas smarkiai sudarkytas (53)

Jūroje netoli Kopenhagos rasti moters palaikai priklauso Švedijos žurnalistei Kim Wall, praeitą...

Dėl sukčiavimo teisiamam Mios vyrui – dar vienas smūgis (18)

Dainininkės Vilijos Pilibaitytės-Antanavičienės ( Mia ) vyras Nerijus Antanavičius ,...

Kaip per savaitę sureguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje (16)

Mokslininkai tvirtina, jog cholesterol io lygį galima sureguliuoti be jokių vaistų - tiesiog...