FTB tirs vandalų veiksmus prieš svetaines

 (2)
JAV Federalinis tyrimų biuras pradėjo rimtą tyrimą, kuriuo siekiama išsiaiškinti kaltininkus to, kad keletas populiariausių interneto svetainių kelioms valandoms vienu ar kitu metu tapo nepasiekiamomis. Prie jau anksčiau nukentėjusių svetainių - CNN, eBay.com, Buy.com, Yahoo.com ir Amazon.com - vakar prisijungė dar trys - MSN, "E*Trade" ir "ZDNet".
Pareigūnai šiuo metu renka ir analizuoja informaciją, gautą iš nukentėjusių svetainių registrų. Spaudos konferencijoje trečiadienį FTB atstovai negalėjo pasakyti, ar tyrimas nors kiek pasistūmėjo.

"Šiuo metu mes dar nežinome atakų motyvų, tačiau panašu, kad siekiama pakenkti elektroninei komercijai", teigė generalinė prokurorė Janet Reno.

Pastarųjų dienų atakos sukrėtė tiek interneto kompanijas, tiek jas labai gerai vertinančius investuotojus, įrodydamos, jog elektroninis saugumas yra lengvai pažeidžiamas.

Kompiuterių piratų atakos prasidėjo pirmadienį, kai didžiausią interneto nepriklausomą svetainę Yahoo.com aptarnaujančios tarnybinės stotys buvo perkrautos nereikalinga informacija. Vėliau toks pat likimas ištiko interneto parduotuves Buy.com, eBay.com, Amazon.com, naujienų svetaines, priklausančias "Time Warner" bei CNN, o taip pat "Microsoft interneto vartus MSN.com. Ankstų trečiadienio rytą kompiuterių piratai atakavo ir "E*Trade" bei "ZDNet" svetaines.

Staigus ir platus atakų, vadinamų "denial-of-service", mastas atskleidė elektroninės komercijos silpnąją pusę - faktą, jog visiško saugumo užtikrinti neįmanoma. Kai kurie saugumo specialistai perspėjo, jog ateityje tokių atakų nepavyks išvegti.

Manoma, jog visos svetainės nukentėjo nuo "denial-of-service" atakų - tai vandalų naudojamas būdas, kai įsilaužiama į keletą tarnybinių stočių ir pasinaudojant jomis taikinys perkraunamas duomenimis. Tokiu atveju, kitiems lankytojams prie svetainės prisijungti nepavyksta. Tokio tipo atakoms reikia tik tam tikrų techninių žinių, tačiau jas sutabdyti yra nepaprastai sunku. "Tokio tipo atakos vis tobulėja, problema tikrai neišnyks", teigia vienas buvusių kompiuterių piratų, šiuo metu dirbantis saugumo kompanijoje.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Lietuviškų parduotuvių kasdienybė: moteris net bijo apsipirkinėti (15)

2016 spalio mėn. 1 d. 00:05
Lietuviškų parduotuvių kasdienybė: moteris net bijo apsipirkinėti
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Lietuvoje nestandartinį kūno sudėjimą turinčioms moterims gyvenimą apsunkina apsilankymai parduotuvėse: didesnius dydžius nešiojančios moterys ar jų artimieji pastebi – pasirinkimas nekoks.

Nešvarūs žaidimai: už skambių pareiškimų – gudrus skyrybų planas (4)

2016 spalio mėn. 1 d. 00:03
Angelina Jolie ir Bradas Pittas
Vida Press
Į viešumą kyla vis daugiau skandalingų spėjimų, kodėl galėjo subyrėti viena gražiausių Holivudo porų – Angelina Jolie ir Bradas Pittas. Anot biografo, skyrybas A. Jolie galėjo planuoti ilgą laiką, o viešai sutrypti B. Pittą – gudraus plano dalis.

H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai (20)

2016 rugsėjo mėn. 30 d. 23:09
H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai
AP/Scanpix
„Beveik visą santuokinį gyvenimą, o ji santuokoje gyvena jau 40 metų Hillary Clinton kovojo su kaltinimais, susijusiais su jos sutuoktinio neištikimybe, - rašo „The Washington Post“. – Buvo net ir ieškinys dėl seksualinio priekabiavimo, didelio masto tyrimas ir netgi balsavimas dėl jo pašalinimo iš pareigų, o pagrindinė jam reikšta pretenzija buvo susijusi su atsisakymu pasakyti tiesą dėl santykių su Baltųjų rūmų stažuotoja.“

Į šventę važiavę Kauno kriminalistai pakeliui sugavo telefoninį sukčių (4)

2016 rugsėjo mėn. 30 d. 23:59
Į šventę važiavę Kauno kriminalistai pakeliui sugavo telefoninį sukčių
Stop kadras
Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė informacija, kad penktadienio popietę buvo įvykdytas nusikaltimas, kai iš pagyvenusios moters buvo pasisavinta apie 600 eurų. Operatyviai sureagavus Kauno kriminalistams, vykusiems į Angelų sargų dienai surengtą šventę Nacionaliniame Kauno dramos teatre, vienas įtariamasis sulaikytas.

Savaitgalio orai: dvi skirtingos dienos

2016 spalio mėn. 1 d. 00:02
Antrasis rudens mėnuo šį savaitgalį mums padovanos šiltus orus, tačiau poilsio dienos bus kontrastingos. Šeštadienį vėjas nurims, daug kur nušvis saulė. Sekmadienį per šalį keliaus lietaus debesys ir vėl bus vėjuota.