FTB tiria įsilaužimus į interneto svetaines

JAV pareigūnai sutelkė dėmesį į keletą įtariamųjų, praėjusią savaitę galėjusių įvykdyti atakas prieš vienas populiariausių interneto svetainių, pranešė įvairūs šaltiniai pirmadienį. Tuo tarpu ekspertams išsiaiškinus, jog dėl atakų kalta nauja programa "Tribal Flood Network", naudojama įsilaužimui į kompiuterių tinklus, interneto saugumo bendrovės atnaujino savo kuriamas programas, kad šios apsaugotų nuo naujų atakų.
Šaltiniai JAV teisėtvarkoje teigė, jog FTB padarė pažangą, bandydama išsiaiškinti atakų šaltinius, tačiau pareigūnai nesitiki, jog greitai tyrime įvyks lūžis ar bus galima sulaikyti kaltininkus. FTP atstovė spaudai atsisakė komentuoti tyrimo eigą.

Savaitgalį FTB ketino apklausti 20-metį programuotoją pravarde "Mixter", gyvenantį Vokietijos Hanoverio mieste, kuris sukūrė ''Stacheldraht'' - "Tribal Flood" programos variantą, tačiau teigė jo pačio nelaiką įtariamuoju. Nenorėjęs savo pavardės skelbti teisėtvarkos pareigūnas teigė, jog FTB apklausė "hakerius", kompiuterių saugumo ekspertus ir visus, galinčius turėti kokių nors žinių apie atakas. Jo teigimu, konkrečių įtariamųjų kol kas nėra.

Tuo tarpu interneto pokalbių kambariuose apstu "hakeriais" besivadinančių asmenų, savanoriškai prisiimančių kaltę už atakas. Nors tikrieji "hakeriai" smerkia tokius veiksmus. "Tie, kurie tai padarė, yra idiotai. Tai, ką jie darė, yra visiškai kvaila", teigia vienas 17-metis "hakeris", kuris buvo įsilaužęs į JAV vyriausybės svetaines.

FTP apklaustas "Mixter" šeštadienį išplatintame pareiškime pripažino, kad jo sukurta programa galėjo būti panaudota atakoms, tačiau jis pabrėžė, kad kurdamas programą tenorėjo pademonstruoti svetainių pažeidžiamumą. "Žinoma, pastarosios atakos prieš elektroninės komercijos svetaines yra visai kas kita, jos visiškai neteisėtos ir nusikalstamos", teigiama pareiškime. Keletas kompiuterių buvo įvardinti kaip "zombiai" - kompiuteriai, kuriais pasinaudoja vandalai - galėję būti panaudoti atakoms prieš "Yahoo Inc.", "eBay Inc.", "E-Trade Group Inc." ir kitas svetaines praėjusią savaitę. Tokie kompiuteriai buvo aptikti keletame universitetų tinklų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Artėja lemiama valanda: „Islamo valstybėje“ kyla panika ir maištas (192)

2016 spalio mėn. 1 d. 11:00
Grafitis, atsiradęs prie mečetės Mosule, kur prieš dvejus metus „Islamo valstybės“ lyderis paskelbė apie savo kalifatą, buvo simbolinis maišto aktas, rašo „The Washington Post“.

Mama perspėja dėl vaikų pamėgtos vietos: dukros linksmybės virto tragedija (38)

2016 spalio mėn. 1 d. 12:12
Mama perspėja dėl vaikų pamėgtos vietos: dukros linksmybės virto tragedija
Vida Press
Gimtadienis – labiausiai laukiama vaiko šventė. Nebent ją primena ne itin šventiškas kojos gipsas. Būtent taip nutiko mažajai 5-erių vilnietei, apie kurios nelaimę DELFI papasakojo jos mama Renata (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Vėžį įveikusi Dovilė parašė atvirą laišką (5)

2016 spalio mėn. 1 d. 12:43
Limfomą įveikusi Dovilė (J. Kunigiškytės nuotr.)
Viena iš socialinio projekto „Drąsos ambasadoriai“ dalyvių, Hodžkino limfomą įveikusi Dovilė, norėdama įkvėpti optimizmo ir ryžto visiems, kurie susidūrė su onkologine liga, parašė jautrų ir atvirą laišką.

Avarija prie Kauno: trys žmonės sužaloti, 17-metis vairuotojas reanimacijoje (85)

2016 spalio mėn. 1 d. 10:14
Avarija prie Kauno: trys žmonės sužaloti, 17-metis vairuotojas reanimacijoje
DELFI skaitytojo nuotr.
Naktį iš penktadienio į šeštadienį prie Kauno, kelyje iš Vandžiogalos į Kadagių slėnį, susidūrė automobiliai BMW ir „Mitsubishi Carisma“. Policijai apie šį įvykį pranešta 23.24 val.

Nešvarūs žaidimai: už skambių pareiškimų – gudrus skyrybų planas (133)

2016 spalio mėn. 1 d. 00:03
Angelina Jolie ir Bradas Pittas
Vida Press
Į viešumą kyla vis daugiau skandalingų spėjimų, kodėl galėjo subyrėti viena gražiausių Holivudo porų – Angelina Jolie ir Bradas Pittas. Anot biografo, skyrybas A. Jolie galėjo planuoti ilgą laiką, o viešai sutrypti B. Pittą – gudraus plano dalis.