Europa "internetizavime" atsilieka nuo JAV

 (2)
Europa "internetizavimo" srityje pernelyg atsiliko nuo JAV, ketvirtadienį pareiškė Europos Komisija (EK).
"Europa dar nesuvokia viso interneto potencialo", sakė ES pramonės ir informatikos komisaras Erkki Liikanenas (Erkis Lykanenas).

"Europos verslo įmonės čia praleidžia galimybes dėl vangaus ES teisės aktų įgyvendinimo", sakė jis žurnalistams. E. Liikanenas pateikė pasiūlymus, kaip padidinti ES konkurencinį pajėgumą ir "sumažinti skaitmeninį atotrūkį" nuo Šiaurės Amerikos.

Šiuo tikslu siekiama užtikrinti, kad iki 2001 metų pabaigos kiekviena mokykla turėtų galimybę naudotis internetu ir daugialypės terpės ištekliais.

Pasak jo, iki 2002 metų gruodžio 31-osios kiekvienas mokytojas galės ir turės įgūdžius naudotis internetu. Moksleiviai taip pat galės greitai su juo susisiekti tiesiai iš savo klasės.

EK taip pat siūlė aprūpinti mokyklas kompiuteriais, mokymo pajėgumais, ir finansuoti programinės įrangos kūrimą. ES skirs 3,52 mln. eurų pradinio finansavimo, kad iki 2003 metų "skaitmeninis raštingumas" - kompiuterių ir interneto naudojimas - taptų pagrindiniu kiekvieno ES abituriento įgūdžiu greta skaitymo, rašymo ir matematikos. Tai sakoma ketvirtadienį paskelbtoje kompiuterinio lavinimo iniciatyvoje "e-Learning".

Šie pasiūlymai yra dalis plačios "e-Europe" darbotvarkės, kurioje numatoma daug ekonominių ir socialinių priemonių nedarbui sumažinti bei darbo vietų kūrimui ir augimui skatinti. Ši darbotvarkė bus svarstoma per ES viršūnių susitikimą, kuris kovo 23-24 dienomis įvyks Portugalijos sostinėje Lisabonoje.

EK prezidentas Romano Prodi (Romanas Prodis) pareiškė, jog "Komisija nori užtikrinti, kad visi europiečiai turėtų įgūdžius ir galimybę semtis naudos iš skaitmeninių technologijų naudojimo".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 10:01
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Auglienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (613)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 00:08
Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Slaptas tinklas: kaip kaunietis lobo tuštindamas amerikiečių sąskaitas (68)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 02:03
Šalia visiems žinomo interneto egzistuoja ir pogrindinis tinklas, kuriame negalioja jokie įstatymai.

Dyzeliniams automobiliams dar kartą skelbiama mirtis (232)

2016 rugsėjo mėn. 24 d. 22:15
Dyzeliniams automobiliams dar kartą skelbiama mirtis
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Dar kone prieš dešimtmetį, kai ėmė plisti elektromobilių idėja, vidaus degimo technologijų priešai pradėjo trimituoti apie artėjančią tokių variklių mirtį. Nuo to laiko tvirtinimai, esą ateityje neliks benzinu ir dyzeliniu kuru „mintančio“ transporto, pasigirsta su stebinančiu reguliarumu.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (389)

2016 rugsėjo mėn. 24 d. 20:00
Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.