EK pradėjo antimonopolinį tyrimą prieš "Microsoft"

Europos Sąjungos (ES) antimonopolinio komiteto vadovo Mario Monti (Marijo Mončio) žodžiais, šio tyrimo tikslas yra nustatyti, ar korporacija "Microsoft", skverbdamasi į rinką su naująja operacijų sistema "Windows 2000", nepažeidžia ES antimonopolinių įstatymų.

Toks M. Monti pareiškimas nuskambėjo įkandin pranešimų, jog "Microsoft" ketina sustiprinti savo pozicijas asmeninių kompiuterių operacijų sistemų rinkoje bei elektroninės prekybos srityje.

Pasak M. Monti, komitetas visapusiškai įvertins "Microsoft" monopolijos Europos rinkoje grėsmės pavojų bei paskelbs savo išvadas.

Tačiau, kaip pareiškė EK pareigūnas, kalbėti apie galimas sankcijas prieš "Microsoft" kol kas anksti.

Praėjusių metų lapkričio pradžioje JAV federalinis teismas korporaciją "Microsoft" pripažino monopoliste. Apygardos teisėjas Thomas Penfieldas Jacksonas (Tomas Penfildas Džeksonas) paskelbė teismo išvadą, jog "Microsoft" veiksmai pakenkė vartotojams, o korporacija savo galia rinkoje ir milžinišku pelnu naudojosi, kad nubaustų konkurentus.

JAV teisingumo departamentas ir "Microsoft" vėl susitiks teisme vasario 22-ąją.

JAV žiniasklaidos teigimu, Teisingumo departamento advokatai bei 19 valstijų generaliniai prokurorai "Microsoft" rinkos monopolizavimo byloje veikiausiai sieks suskaldyti korporaciją į 2-3 atskiras kompanijas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Scenarijai vilniečiams: kas laukia šį šildymo sezoną (11)

2016 rugsėjo mėn. 29 d. 05:30
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), atlikusi „Vilniaus energijos“ planinį patikrinimą, konstatavo, kad bendrovė į sostinės šilumos kainą nepagrįstai įtraukė daugiau nei 24,3 mln. eurų.

Krizė atėjo į MRU: naujas smūgis – čia dirbantiems (9)

2016 rugsėjo mėn. 29 d. 05:30
Mykolo Romerio universiteto (MRU) rektoratas nusprendė panaikinti priedus prie atlyginimo visiems administracijos darbuotojams ir visiems dėstytojams, DELFI pranešė vienas šioje švietimo įstaigoje dirbančių asmenų.

Harvardo profesorius: Kinijos ūkio būklė – didžiausia grėsmė pasaulio ekonomikai (35)

2016 rugsėjo mėn. 29 d. 00:04
Harvardo profesorius: Kinijos ūkio būklė – didžiausia grėsmė pasaulio ekonomikai
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Garsus ekonomistas, Harvardo profesorius Kenas Rogoffas kategoriškai atmeta teiginį, kad Kinija yra ypatingas atvejis ir, kad lėtėjant ekonomikai, šalis sugebės išvengti neigiamo scenarijaus, rašoma dienraštyje „The Independent“.

Iškapstė įdomių detalių: slaptose schemose dalyvauja net V. Putino meilužės močiutė (273)

2016 rugsėjo mėn. 28 d. 22:34
Buvęs naftos bendrovės „Gunvor“ bendrasavininkis Piotras Kolbinas, pasirodo, yra Vladimiro Putino vaikystės draugas. Tai išsiaiškino televizijos kanalas „Dožd“.

Vieno žiauriausių žudikų Lietuvos istorijoje žmonai – nemalonumai (97)

2016 rugsėjo mėn. 28 d. 18:55
S. Gaidjurgio šeimos sodyba
DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)
Šilutės rajone, Svencelės telmologiniame draustinyje, stūkso žiauriausio vakarų Lietuvos žudiko, nuteisto iki gyvos galvos Sigito Gaidjurgio sodyba, kurioje dabar gyvena jo žmona. DELFI paviešinus informaciją apie dešimtmečiais iš baimės institucijų aplenkiamą objektą, sodyboje buvo atlikti patikrinimai ir nustatyti pirmieji pažeidimai.