Į Europos Sąjungą (ES) įstojusi Lietuva sieks įsitvirtinti kaip aktyvi euroatlantinės šeimos narė, Paryžiuje teigia užsienio reikalų ministras Antanas Valionis.
Antanas Valionis
© ELTA
Tai ministras sakė antradienį Prancūzijos sostinėje surengtoje tarptautinėje konferencijoje "Europa ir Baltijos valstybės po Prahos ir Kopenhagos", pristatydamas Lietuvos siekius prisidėti prie tolesnės Europos plėtros.

Kaip pranešė URM, savo kalboje A.Valionis pabrėžė, jog Lietuva nori tapti veikli ir atsakinga ES narė, vaidinti aktyvų vaidmenį Vidurio ir Rytų Europoje bei vykdyti aktyvią ekonominę diplomatiją.

Pasak A.Valionio, Lietuva kartu su kitomis Baltijos šalimis pasiūlė įvairias galimybes, kaip plėsti bendradarbiavimą su Pietų Kaukazo valstybėmis, pati modernizuoja savo gynybos pajėgas, kurios galėtų praktiškai prisidėti prie bendros Europos ir NATO gynybos.

Ministro teigimu, po ES plėtros turi būti kaip galima greičiau panaikintas socialinis ir ekonominis atotrūkis tarp senųjų bei naujųjų organizacijos šalių narių. "Norime tokios Europos, kuri nebūtų padalinta į verslo ir ekonominės klasės narystę", - pabrėžė A.Valionis.

Jis patvirtino Lietuvos norą prisidėti prie tvirto Europos tapatumo kūrimo, įtraukiant į jį saugumo ir gynybos dimensijas.

Anot ministro, aktyvaus regioninio veikėjo vaidmens Lietuva siekia kurdama dinamišką ir į bendradarbiavimą orientuotą Baltijos jūros regioną, stiprindama bendradarbiavimą Vidurio ir Rytų Europoje, plėtodama partnerystę su rytinėmis kaimynėmis, bendradarbiaudama su Rusija bei jos Kaliningrado regionu.

A.Valionio įsitikinimu, tikslą integruotis į Europos ir pasaulinę ekonomiką Lietuva stengiasi pasiekti didindama aukštos kokybės produkcijos eksportą ir kurdama patrauklią užsienio investuotojams vidaus ekonomiką.

"Lietuva turi pakankamą potencialą tapti reikšminga rinka tiems, kurie yra susidomėję transregioniniu ekonominiu bendradarbiavimu", - kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas. Konferencijoje jis pateikė Lietuvos pasiūlymus, kaip sustiprinti Višegrado ir "Vilniaus dešimtuko" grupėms priklausančių šalių bendradarbiavimą.

"Manome, kad mūsų šalys galėtų glaudžiau bendradarbiauti keturiose srityse: saugumo, infrastruktūros, prekybos ir ekonomikos bei santykių su rytinėmis kaimynėmis išplėtimo", - tvirtino ministras.

Konferencijoje Paryžiuje savo požiūrį į Baltijos šalių vietą Europoje taip pat pristatė Latvijos bei Estijos užsienio reikalų ministrės Sandra Kalnietė ir Kristiina Ojuland.

Konferencijoje taip pat kalbėjo Prancūzijos Senato pirmininkas Christianas Ponceletas, Danijos URM valstybės sekretorius Carstenas Sonergaardas (Karstenas Sonergordas), Prancūzijos Senato parlamentinės delegacijos Europos Sąjungoje pirmininkas Hubertas Haenelas, Nacionalinės asamblėjos delegacijos ES pirmininkas Pierre'as Lequilleris (Pjeras Lekileris), Nacionalinės asamblėjos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, buvęs Prancūzijos ministras pirmininkas Edouardas Balladuras (Eduardas Baladuras).

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (196)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (116)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (2)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (280)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio: formuojasi kilometrinės spūstys (9)

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio. Sprogus padangai jis atsidūrė...

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (256)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (43)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Išgelbėtas kajaku į Rusiją Juodąja jūra plaukęs mokslininkas (2)

Turkijoje buvo išgelbėtas keliautojas ir mokslininkas iš Rumunijos Chirazi Marianas, kuris...

Papildomi eksperimentai: D. Adomaičiui tenka galvoti ne tik apie Europos čempionatą

Nors dabar Dainiaus Adomaičio galvoje daugiausiai vietos užima mintys apie artėjantį Europos...

Jautrūs plaukai: patarimai jiems plauti

DELFI Stilius jau rašė, kas kiek dienų reikėtų plauti sausus ir riebius plaukus, tačiau žmones...