Aukcionų bendrovės rengiasi sąjungai

Norėdama atlaikyti stiprėjančią konkurenciją, didžiausia Didžiosios Britanijos interneto aukcionų bendrovė QXL nusprendė susijungti su savo konkurente Vokietijoje - "Ricardo".
Pasak QXL vadovo Jimo Rose'o, susijungimą palengvins abiejų bendrovių aukcionų modelių panašumas.

Vos prieš du mėnesius QXL įsigijo konkurentę Skandinavijoje - bendrovę "Bidlet".

Pasak QXL vadovų, sujungus didžiausius Europos aukcionų tinklalapius bus galima rimčiau konkuruoti su JAV interneto aukcionų lyderiu "eBay", kuris bando užkariauti ir Senąjį žemyną. Jungtinė bendrovė bus pavadinta "QXL Ricardo Plc".

Ji turės 1,3 mln. registruotų vartotojų dvylikoje Europos valstybių. Tai gali sutrukdyti Kalifornijoje įsikūrusiam "eBay" tapti aukcionų svetainių lyderiu pasaulyje.

Abi bendrovės nusiteikusios neužleisti Europos rinkos Amerikos gigantui. "Jungtinė bendrovė bus pakankamai pajėgi konkuruoti su "eBay". Tai bus Europos kova su JAV", - teigė bendrovės "Ricardo" vadovas Christophas Linkwitzas.

Neseniai pradėjusi veiklą, Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje "eBay" užsiregistravusių vartotojų skaičiumi lenkia QXL ir "Ricardo" kartu paėmus.

Pagrindinis "eBay" privalumas - bendrovės vardas.

Tuo tarpu jungtinė bendrovė ketina išlošti, adaptuodama tinklalapius skirtingų valstybių vartotojams.

Veržtis į Europos "vartotojas-vartotojui" aukcionų rinką "eBay" pradėjo įsigijusi Vokietijos tinklalapį "alando.de" ir sukūrusi svetainę Didžiajai Britanijai.

Prieš tai bendrovė atidarė tinklalapius Australijoje, Kanadoje ir Japonijoje. Ateityje "eBay" planuoja dirbti Prancūzijoje, Italijoje ir Skandinavijoje.

"eBay" viceprezidentas Europoje Michaelis van Swaaijis teigia, kad nebūtina skubėti įsitvirtinti daugelyje valstybių tol, kol nebus bendros Europos rinkos.

Šiuo metu Europos valstybių rinkos izoliuotos viena nuo kitos.

Siekdama įsitvirtinti Europoje, "eBay" įkūrė aukcionų "verslas-verslui" tinklalapį "eBay Pro". Pagrindinis jo konkurentas turėtų būti "Ricardo.de" aukcionas.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį bendrovės "eBay" klientų Europoje padaugėjo 52 proc. - iki 966 tūkst. Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje per tą patį laikotarpį "eBay" aukcionuose sudaryta 74 milijonų JAV dolerių (296 mln. litų) sandorių.

Paskutinį 1999 metų ketvirtį QXL aukcionų apyvarta siekė 5,2 mln. Anglijos svarų sterlingų (31,2 mln. litų), o bendrovei "Ricardo" priklausančiame aukcionų tinklalapyje Vokietijoje sudaryta 48,4 mln. Vokietijos markių (88 mln. litų) sandorių.

Įsigijusi "Ricardo", QXL dukart padidins savo vartotojų skaičių ir pardavimo internete apyvartą.

Pasak elektroninės komercijos analitiko Peterio Miseko, interneto aukcionų lyderis Europos rinkoje turėtų paaiškėti vėliausiai po dvylikos mėnesių.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

A. Užkalnis. Ateina toks gyvenimas, kokio net neįsivaizduojate (371)

2016 spalio mėn. 25 d. 10:38
Mano draugas Anglijoje, kuris seka užsienio naujienas taip įdėmiai, kad net nepraleidžia vieno kito pranešimo iš Lietuvos, paklausė, ką jam galvoti apie rinkimų rezultatus. Sakau, gero nieko. Sako, kodėl? Ir tada supratau, kad labai sunku užsieniečiui paaiškinti. Sunku paaiškinti ir daugeliui vietinių, bet tiek to. Gali papasakoti apie valstybines vaistines ir blaivybės aušrą, bet kas iš to? Net patys rinkėjai nežino, kodėl balsavo.

Rinkimų laimėtojų planai: keis mokesčius, pertvarkys pensijų sistemą (595)

2016 spalio mėn. 25 d. 05:30
Ramūnas Karbauskis
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga žada kai kurių radikalių permainų. Ekonomistai nesutaria, kaip naujos valdžios darbai paveiks eilinio piliečio gyvenimą ir visos šalies ekonomiką.

V. Adamkus įvertino Seimo rinkimų rezultatus (1)

2016 spalio mėn. 25 d. 11:25
Valdas Adamkus
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Nauji veidai parlamente ir Vyriausybėje yra teigiamas dalykas, sako kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, vertindamas Seimo rinkimų rezultatus.

Gaisro Radviliškyje pasekmės verčia nerimauti: dabar viskas atrodo taip

2016 spalio mėn. 25 d. 11:21
Šalinami gaisro padariniai
S. Darulytės nuotr.
Ekstremali situacija Radviliškyje tęsiasi. Ieškoma išeičių, kaip padėti gamtai greičiau atkurti natūralią ekosistemą. Nuo degimo ir gesinimo produktų labai parūgštėjo vanduo aplinkiniuose tvenkiniuose.

Nepamirškite: netrukus suksime laikrodžius (39)

2016 spalio mėn. 25 d. 10:46
Jau šio mėnesio pabaigoje, paskutinį spalio sekmadienį, Lietuvoje bus įvedamas žiemos laikas. Laikrodžio rodykles tądien turėsime pasukti valanda atgal.