Ateities kompiuteriams “Windows” netinka

 (2)
Neseniai vykusioje dėvimų kompiuterių konferencijoje vienas iš pranešėjų Steve’as Mannas buvo paklaustas ar būtų galima kitą savaitę paskambinti jam į biurą. Jis pasitaisė akinius ir parodė į savo dešinę akį nutaikytą raudoną spindulį: “Štai mano biuras, mane visada galite rasti jame”.
Jau 20 metų nešiojantis dėvimą kompiuterį Toronto universiteto profesorius S.Mannas ant pakaušio net užsiaugino ilgesnius plaukus, kad šie pridengtų laidus.

S.Mannas bendradarbiauja su bene toliausiai dėvimų kompiuterių kūrime pažengusia kompanija “Xybernaut”, kuri neseniai gavo patentą savo dėvimojo kompiuterio “šerdžiai”. Įstatyta į specialų lizdą “šerdis” virsta asmeniniu kompiuteriu.

Dabartiniame “Xybernaut MA IV” dėvimame kompiuteryje yra 233 MHz procesorius, iki 160 MB RAM, 8 GB diskų įtaisas. Kompiuteris be apie 500 gramų sveriančio maitinimo elemento sveria tik pusę kilogramo.

“Xybernaut” nėra vienintelė – mažos (pavyzdžiui, “Via Inc.”) ir didelės kompanijos kaip IBM sparčiai kuria savo dėvimuosius kompiuterius.

Dabar “Xybernaut” naudoja “Intel” procesorius ir modifikuotą “Windows” OS, tačiau ateityje abu šie sprendimai netiks. Pasak kompanijos vadovo, ateityje planuojama panaudoti “Transmeta” kuriamus procesorius.

Operacijų sistemą dėvimiems kompiuteriams kuria jau minėtasis S.Mannas, kurio dėvimame kompiuteryje veikia WOS (“WearComp Operating System”), sukurta pagal “GNU Linux”.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (663)

2016 spalio mėn. 24 d. 22:05
Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

R. Karbauskio „ginklas“ nuo narkotikų ir alkoholio – ne kiekvieno kišenei (141)

2016 spalio mėn. 24 d. 21:51
Lietuvių tautiniai drabužiai
DELFI (T. Vinicko nuotr.)
Ne vienoje užsienio šalyje yra įprasta valstybinę šventę ar vestuves sutikti pasipuošus tautiniais drabužiais, tačiau Lietuvoje tokios tradicijos nėra. Tautinius drabužius išvysime nebent per dainų šventę arba penktadienio vakarais stebėdami laidą „Duokim garo“. Ekspertų teigimu, situacija pamažu keičiasi, tačiau abejojama, kad kiekvieno lietuvio spintoje atsiras po tokį kostiumą.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (847)

2016 spalio mėn. 24 d. 18:09
Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.

Orai bus niūrūs (1)

2016 spalio mėn. 25 d. 00:02
Orai bus niūrūs
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Dangus šią savaitę dažniausiai bus labai niūrus. Nuo lietaus atsikvėpti galėsime bene tik vieną dieną – ketvirtadienį. Speigas į mūsų šalį dar neskuba, priešingai, oras kasdien bus vis šiltesnis. Tad jei ne vėjas ir krituliai paskutinės spalio dienos būtų labai neblogos.

Vakarų žurnalistai Rusijoje tampa blogio įkūnijimu: režimas jiems spendžia pinkles (86)

2016 spalio mėn. 24 d. 22:36
Rusija Vakarų žiniasklaidai visada buvo įdomi, o kilus Ukrainos krizei daug žiniasklaidos priemonių ėmė vėl stiprinti savo korespondentų pajėgas. Dirbti vakariečiui žurnalistui Rusijoje įmanoma, dažnai tai mažiau pavojinga nei opozicinės rusiškos žiniasklaidos atstovams, tačiau anaiptol nėra lengva. Žurnalistai dažnai jaučia visuomenės priešiškumą, režimas spendžia pinkles, o karo zonose padaromas klaidas Rusijos propaganda išnaudoja.