Apsikeitimo dainomis programa sukrėtė muzikos rinką

 (4)
Milžinišką populiarumą įgavusi apsikeitimo dainomis programinė įranga "Napster" sukėlė didelį tiek koledžų kompiuterių tinklų administratorių, tiek muzikos industrijos atstovų susirūpinimą.
Programinė įranga tapo tokia populiari, kad koledžų studentai tiesiog "užtvindė" kompiuterių tinklus. Net 60 universitetų buvo priversti ją uždrausti. "Mes to nesitikėjome. Dabar kartu su koledžais ieškome galimų problemos sprendimo būdų", teigė bendrovės "Napster" atstovas spaudai Danas Woolas.

"Napster" veikia lyg terpė, kurioje vartotojai užsiregistruoja ir gali apsikeisti dainomis, įrašytomis MP3 formatu. Nemokamos programos dėka galima atlikti paiešką gigantiškoje duomenų bazėje, kuri kaskart išauga, prisiregistravus naujam vartotojui.

Tačiau kol muzikos gerbėjai džiaugiasi "Napster", muzikos industrijos atstovams ji kelia susirūpinimą. "Napster" tik propaguoja piratavimą. Tai bandymas sukurti verslą lipant per atlikėjų nugaras", teigia gruodį į teismą "Napster" padavusios Amerikos įrašų industrijos asociacijos advokatas Cary Shermanas.

Tuo tarpu "Napster" teigia neatsakanti už savo vartotojus. "Napster" tik pateikia tam tikro formato failų sąrašą. Gana didelė mūsų svetainės dalis skirta skatinimui nesikeisti nelegaliais failais", tvirtina D. Woolas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Lietuviškų parduotuvių kasdienybė: moteris net bijo apsipirkinėti (15)

2016 spalio mėn. 1 d. 00:05
Lietuviškų parduotuvių kasdienybė: moteris net bijo apsipirkinėti
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Lietuvoje nestandartinį kūno sudėjimą turinčioms moterims gyvenimą apsunkina apsilankymai parduotuvėse: didesnius dydžius nešiojančios moterys ar jų artimieji pastebi – pasirinkimas nekoks.

Nešvarūs žaidimai: už skambių pareiškimų – gudrus skyrybų planas (4)

2016 spalio mėn. 1 d. 00:03
Angelina Jolie ir Bradas Pittas
Vida Press
Į viešumą kyla vis daugiau skandalingų spėjimų, kodėl galėjo subyrėti viena gražiausių Holivudo porų – Angelina Jolie ir Bradas Pittas. Anot biografo, skyrybas A. Jolie galėjo planuoti ilgą laiką, o viešai sutrypti B. Pittą – gudraus plano dalis.

H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai (20)

2016 rugsėjo mėn. 30 d. 23:09
H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai
AP/Scanpix
„Beveik visą santuokinį gyvenimą, o ji santuokoje gyvena jau 40 metų Hillary Clinton kovojo su kaltinimais, susijusiais su jos sutuoktinio neištikimybe, - rašo „The Washington Post“. – Buvo net ir ieškinys dėl seksualinio priekabiavimo, didelio masto tyrimas ir netgi balsavimas dėl jo pašalinimo iš pareigų, o pagrindinė jam reikšta pretenzija buvo susijusi su atsisakymu pasakyti tiesą dėl santykių su Baltųjų rūmų stažuotoja.“

Į šventę važiavę Kauno kriminalistai pakeliui sugavo telefoninį sukčių (4)

2016 rugsėjo mėn. 30 d. 23:59
Į šventę važiavę Kauno kriminalistai pakeliui sugavo telefoninį sukčių
Stop kadras
Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė informacija, kad penktadienio popietę buvo įvykdytas nusikaltimas, kai iš pagyvenusios moters buvo pasisavinta apie 600 eurų. Operatyviai sureagavus Kauno kriminalistams, vykusiems į Angelų sargų dienai surengtą šventę Nacionaliniame Kauno dramos teatre, vienas įtariamasis sulaikytas.

Savaitgalio orai: dvi skirtingos dienos

2016 spalio mėn. 1 d. 00:02
Antrasis rudens mėnuo šį savaitgalį mums padovanos šiltus orus, tačiau poilsio dienos bus kontrastingos. Šeštadienį vėjas nurims, daug kur nušvis saulė. Sekmadienį per šalį keliaus lietaus debesys ir vėl bus vėjuota.