50 žmonių susivienijo prieš apgaviką, suvedžiojusį juos interneto aukcione “eBay”. Pasak apgautųjų, vienas Arizonos valstijos gyventojas aukcione siūlė nešiojamuosius kompiuterius už labai patrauklią kainą. Gavęs iš pirkėjų čekius, jis išgrynindavo pinigus, tačiau kompiuterių net nesiruošė siųsti. Yra žinoma, kad sukčius taip apgavo daugiau nei 50 žmonių ir uždirbo daugiau nei 125000 dolerių (500000 Lt).
“eBay” forume apgautieji pirkėjai susivienijo ir 35 metų apgavikui paskelbė karą. Jiems pavyko rasti tikrus sukčiaus duomenis. Pasirodė, kad 35 metų Arizonos valstijos gyventojas ir jo draugė per penkis “eBay” aukcionus pardavė 74 nešiojamuosius kompiuterius. Pasiūlę pačią aukščiausią kainą galėjo sumokėti už pirkinį tik banko čekiu ar pinigine perlaida. Beje, kompiuterių kainos svyravo nuo 1300 (5200 Lt) iki 3700 (14800 Lt) dolerių.

Apgautieji pirkėjai bandė prisiskambinti pardavėjo nurodytu numeriu, tačiau telefonas netrukus buvo atjungtas. Skelbime nurodytas adresas taip pat pasirodė esąs fiktyvus. Sukčiaus aukos bandė kreiptis į “eBay” administraciją, policiją ir net į FTB, tačiau jų arba prašė palaukti, arba skundėsi neturį pakankamai žmonių arba visai atsisakė padėti.

Nesulaukę pagalbos iš valstybinių įstaigų, nusivylę pirkėjai nusprendė patys imtis iniciatyvos ir pradėjo keršto kampaniją. Internete jiems pasisekė surasti tikrąjį apgaviko telefoną, adresą ir socialinio draudimo numerį. Paskambinę jo motinai, sužinojo ir jo mobilaus telefono numerį. Motina pasakė, kad sūnus turi problemų su kompiuterius tiekiančia bendrove, tačiau reikalai turėtų greitai susitvarkyti. Ji nežinojo, kur dabar yra sūnus, tačiau tikriausiai jis jai pamelavo, kad pradėjo pirkėjams grąžinti pinigus.

Tuo iniciatyvinė grupė nepasitenkino ir pasisamdė privatų detektyvą bei pranešė apie incidentą spaudai. Galiausiai jie sužinojo netgi sukčiaus elektroninio pašto slaptažodį, kreditinės kortelės numerį, keturženklį PIN kodą ir “PayPal” slaptažodį. Turėdami tokius kodus jie galėjo savarankiškai atsiimti savo pinigus iš jo kreditinės kortelės. Kai pagaliau byla nusprendė užsiimti “eBay” administracija ir policija, apgautieji pirkėjai jiems paklojo ant stalo beveik visą informaciją, kokią tik įmanoma surinkti apie privatų asmenį.

Tuo pačiu jie įrodė, kaip internetu galima surinkti beveik visus duomenis apie žmogų ir kaip galima ginti savo teises tada, kai teisėta valdžia ignoruoja pagalbos prašymus. Šį kartą triumfavo teisybė: sukčiaujantis pardavėjas buvo apkaltintas čekių išgryninimu ir prekių neišsiuntimu, o visi pirkėjai gavo savo čekius atgal paštu - tokius, kokius jie ir išsiuntė.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (382)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Atrakcijos Palangoje, kurios paįvairins poilsį prie jūros

Mėgstame sakyti – prie jūros per mažai pramogų arba tam reikia daug pinigų. Netiesa! Atrakcijų...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (70)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (7)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (66)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (332)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Mirė Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė V. Zizaitė (10)

Rugpjūčio 18-ą dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgametė...

Papasakojo, kaip išsirinkti skaniausius vaisius ir daržoves (2)

8 iš 10 Lietuvos gyventojų vaisių ir daržovių kokybę vertina remdamiesi vien jų išvaizda....

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (48)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...