Vilniaus miesto valdyba vakar dėl neaiškių priežasčių nusprendė nesvarstyti klausimo dėl Seimo pirmininko Artūro Paulausko savavališkai prie savo valdos prijungto 7,7 aro žemės sklypo Tarandės rajone likimo.
© "Lietuvos žinios"
 • "Nenušlifuotas"
 • Pažeidimas
 • Neigia
 • Socdemai

  Valdyba turėjo nuspręsti, ar leisti Seimo pirmininkui, Naujosios sąjungos vadovui A.Paulauskui įteisinti savavališkai kapitaline tvora aptvertą valstybei priklausantį 7,7 aro žemės sklypą ir praplėsti savo valdas.

  Šis klausimas į valdybos posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas savaitės pradžioje, dieną prieš tai, kai LŽ pasirodė publikacija apie A.Paulausko užimtą valstybės žemę.

  Tačiau vakar šis klausimas net nebuvo svarstytas. Vilniaus meras Artūras Zuokas pareiškė, kad klausimo svarstymas atidedamas savaitei, nes to prašo jo rengėjai.

  "Nenušlifuotas"

  Vilniaus savivaldybės Miesto plėtros departamento generalinis direktorius Aleksandras Lukšas LŽ aiškino, kad vakar valdybai teiktas sprendimas dėl A.Paulausko sklypo buvo "techniškai neparengtas".

  Tačiau niekas iš valdybos narių ketvirtadienį nesugebėjo paaiškinti, kodėl miesto vadovų svarstymui valdininkai pateikia neparengtus sprendimus.

  Tarandės rajoną, kuriame gyvena A.Paulauskas, kuruojanti ir dokumentus valdybos posėdžiui rengusi Pašilaičių architektė Eglė Jacevičienė vakar rytą dar dirbo, tačiau po pietų pradėjus žurnalistams jos ieškoti, paaiškėjo, kad architektė susirgo.

  Paklaustas, kodėl miesto valdyba atidėjo klausimo dėl A.Paulausko sklypo svarstymą, sostinės vicemeras Juozas Imbrasas spėjo, kad dokumentas nebuvo deramai "nušlifuotas".

  Pažeidimas

  Valstybinė teritorinio planavimo ir statybos inspekcija už savavališkai aptvertą valstybei priklausantį žemės sklypą A.Paulauską gali įspėti arba nubausti pinigine bauda iki 5000 Lt.

  Tačiau vakar LŽ kalbinti Vilniaus apskrities teritorinio planavimo ir statybos inspekcijos darbuotojai vengė atsakyti, ar bus imtasi kokių nors sankcijų prieš Seimo pirmininką.

  Vilniaus miesto plėtros departamento darbuotojai žurnalistams vis dėlto pripažino, kad Seimo pirmininkas paskubėjo apsitverti valstybei priklausantį sklypą. Tokia praktika Vilniuje jau tapo įprasta. A.Lukšas sako, jog gyventojai anksčiau praplečia valdas, nei susitvarko dokumentus savivaldybėje.

  "Sparčiau suktis savivaldybei trukdo lėšų stygius", aiškina sostinės architektų vadovas.

  Neigia

  Seimo pirmininkas neigia savavališkai prisijungęs valstybės žemę prie savo sklypo. Jis aiškina norėjęs išsipirkti prie savo namų esančią žemę, o tai numato 1999 m. kovo 9 d. priimtas Vyriausybės nutarimas.

  Pareiškimą dėl minėto sklypo A.Paulauskas parašė praėjusių metų balandžio mėnesį, vėliau dar kartą - rugsėjį. Naujosios sąjungos lyderis įsitikinęs, kad šį sprendimą sostinės savivaldybė vilkino.

  "Metus rūpinausi, kad būtų galima privatizuoti tą žemę, ir kai pasakė, kad kliūčių nėra, telikę formalumai, tada baigėme statyti tvorą, nes nesinorėjo du kartus to daryti", teisinosi A.Paulauskas.

  Tačiau Seimo pirmininkas nesulaukė raštiško leidimo. Leidimą pirkti žemę socialliberalas galėjo gauti tik patvirtinus pakoreguoto jo sklypo planą. Tą vakar ir turėjo padaryti Vilniaus miesto valdyba.

  Miesto plėtros departamento vadovo pavaduotojas Egidijus Dedūra teigia, kad žodinis leidimas praplėsti sklypą net negalioja, nes "Miesto plėtros departamentas jokių žodinių leidimų neduoda ir net negali duoti".

  Socdemai

  Domėtis A.Paulausko sklypu pradėjo ir Seimo opozicija. Vakar Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas raštu gavo tris Socialdemokratinės koalicijos frakcijos nario Algimanto Salamakino klausimus. A.Salamakinas domisi, kodėl Seimo pirmininkas, "nesulaukęs oficialaus leidimo, nesiteikdamas pats pristatyti reikiamų dokumentų, savavališkai užėmė jam nepaskirtus 7,7 aro valdiškos žemės?"

  A.Salamakinas taip pat klausia, kodėl Seimo pirmininkas neigia savo poelgio neteisėtumą ir neprisipažįsta padaręs moralinę klaidą.

  "Ar ši klaida nesudaro precedento lygiai taip pat nepaisyti įstatymų ir kitiems Lietuvos žmonėms?" - klausia A.Paulausko socdemai.

 • Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (32)

  Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...

  Žinomas telefonų gamintojas nesutinka su mokesčiu Lietuvoje: priskaičiavo 0,5 mln. eurų skolos (75)

  Teisme vyksta ginčas tarp autoriams atstovaujančios asociacijos AGATA ir informacinių ir ryšių...

  Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (141)

  Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

  Į Vilnių sugrįžta skrydžiai (1)

  Vilniaus oro uoste ketvirtadienį po rekonstrukcijos atidarytas kilimo ir tūpimo takas. Pirmasis...

  D. Adomaitis į Rygą išsivežė 14 kandidatų – su vienu atsisveikinta (20)

  Iki 2017 metų Europos krepšinio čempionato likus 14-ai dienų Lietuvos rinktinės treneris...

  Vilniuje susituokė menininkė J. Vaitkutė: mūsų susitikimas tapo lemtingu (10)

  Ketvirtadienio popietę Vilniaus santuokų rūmuose už savo mylimojo, komunikacijos specialisto...

  R. Karbauskis tapo seneliu (73)

  Ramūno Karbauskio šeimą aplankė džiugi žinia – jo sūnus Justinas Karbauskis su žmona...

  Akibrokštas: valstybinė įmonė savo patalpose atidarė paslaptingą viešbutį (162)

  Palangos girininkijoje dirba ne vien tik miškininkai. Kaip išsiaiškino DELFI, jų ten mažuma....

  Automobilių gamyboje – nauja aukso kasykla (10)

  Autonomiški automobiliai gali drastiškai sumažinti aukų keliuose skaičių, apkarpyti suvartojamų...

  Kanadietė pamestą sužadėtuvių žiedą po 13 metų rado netikėtoje vietoje (9)

  Prieš daugiau nei dešimt metų šeimai priklausančiame ūkyje kanadietė Mary Grams pametė savo...