Antivirusinių programų kūrėjai ieško ką dar gydyti

 (5)
Triukšmas dėl "NewLove" viruso plinta kaip… virusas, o šio triukšmo centre – antivirusines programas kuriančios bendrovės.
“Į antivirusinių programų kūrėjus visada buvo žiūrima kaip į tuos, kurie pastoviai ieško, ką dar išgydyti. Kartais jie taip ir padaro”, teigia bendrovės “Trend Micro” analitikas Danas Schraderis.

Anot jo, srities, kurios pamatas yra triukšmas ir šurmulys atstovais niekada nepasitikima.

D. Schraderio teigimu, tai ir atsitiko praėjusią savaitę, kai antivirusinių programų kūrėjai siuntinėjo perspėjimus, nors naujasis virusas paveikė vos keletą kompiuterių.

Tačiau žiniasklaida ir net JAV generalinė prokurorė dar pilstelėjo žibalo į ugnį.

“Visa tai tapo penu žiniasklaidai”, sakė D. Schraderis, penktadienį davęs tuziną interviu.

Bendrovė “Trend Micro” apie naująjį virusą sužinojo ketvirtadienį, pranešus vienam užsikrėtusiam vartotojui.

“Symantec” taip pat turėjo duomen tik apie vieną užsikrėtusį kompiuterį.

Gerokai pavojingesnis “NewLove” virusas nepadarė tokios žalos, kaip jo pirmtakas “Love Bug” prieš dvi savaites. Tačiau D. Schraderis pripažįsta, kad greta nereikalingo triukšmo yra ir pateisinamų priežasčių, dėl kurių reikia informuoti žiniasklaidą.

“Per naktį su virusu turime supažindinti 300 milijonų žmonių, tai yra absurdiška atsakomybė. Mes jaučiame didelį spaudimą, nes niekada negali žinoti, kada pavojus rimtas, kada – ne”, sakė “Trend Micro” atstovas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (24)

2016 spalio mėn. 28 d. 00:02
Islamo valstybės sostinė Raka
AP/Scanpix nuotr.
Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Mergaites prievartavęs paauglys pareiškė, kad jos atrodė „normaliai“ (91)

2016 spalio mėn. 27 d. 23:02
Kėdainių gyventojai galės būti bent kiek ramesni – mažamečių išnaudotojas ir prievartautojas aštuoneriems metams pasiųstas už grotų.

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

2016 spalio mėn. 28 d. 00:02
Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1178)

2016 spalio mėn. 27 d. 19:27
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

Prasideda nauja agitavimo taupyti šilumą banga: ką verta apie ją žinoti (96)

2016 spalio mėn. 27 d. 20:32
Šilumos skaitikliai ir dalikliai gali prisidėti prie mažesnių sąskaitų už šildymą. „Bet jei pastatas kiauras, jie nepadės“ – sako pastatų administravimo įmonės „Mano būstas“ Energijos taupymo grupės vadovas Donatas Karčiauskas.