"Amazon.com" tinklalapis valandą buvo nepasiekiamas

Ši bendrovė reguliariai seka interneto tinklalapių greitį ir patikimumą. Ji pranešė, kad maždaug 17 val. Kalifornijos laiku (trečiadienį 3 val. ryto Lietuvos laiku) "Amazon" pajėgumas priimti klientus savo interneto parduotuvėje smarkiai sumažėjo. Iki 17 val. 15 min. "Keynote Systems" galėjo patekti į šią svetainę tik maždaug 1,5 procento iš visų bandytų kartų. Po valandos tinklalapis atsistatė ir veikė normaliai.

Be to, "CNN.com" tinklalapio - korporacijos "Time Warner" padalinio - pajėgumas vėlai antradienį vakare taip pat sarkiai smuko, tačiau po valandos atsistatė. "Keynote Systems" kas 15 minučių 65 kartus tikrina WWW svetaines.

"Amazon" komentarų nepavyko gauti. "Time Warner" atstovė spaudai nežinojo apie jokius šios bendrovės tinklalapių sutrikimus.

"Keynote Systems" nežinojo "Amazon" incidento priežasties. Tačiau vienas jos atstovas pareiškė, jog šios svetainės "neprieinamumas labai panašus į tą, kuris buvo užfiksuotas "Yahoo", "eBay" ir "Buy.com" atveju. Visi šie tinklalapiai, kurie yra vieni populiariausių internete, per pastarąsias dvi dienas buvo sutrikę dėl kompiuterinių chuliganų antpuolių.

Tokio masto sutrikimų seka per trumpą laiką verčia manyti, jog juos organizavo ta pati grupė, pareiškė kompiuterių apsaugos informacijos tarnybos "Securityfocus.com" atstovas Eliasas Levy (Eliasas Levis).

Pasak jo, tikimybė, kad pastarųjų antpuolių rengėjai nesusiję su pirmaisiais, yra labai maža. "Norint sukurti tokio lygio darbinę apkrovą, reikia, kad iš karto veiktų daug mašinų", sakė E. Levy.

Pasak jo, kartojant "antpuolius", didėja galimybė, kad pažeidėjai bus sulaikyti. Tačiau kadangi šie antpuoliai gali būti rengiami iš bet kurios žemės rutulio vietos, juos aptikti toli gražu nebus paprasta.

Per šiuos incidentus buvo kenkiama, naudojant ne kokias nors ypatingas technologijas, o nuogą jėgą. Chuliganai paprasčiausiai užversdavo komercinius tinklalapius tokiu dideliu informacijos srautu, kad šie nebegalėdavo veikti. "Yahoo" tinklalapis pirmadienį vienu metu buvo užverstas net vienu gigabaitu (1 mln. baitų) informacijos per sekundę. Tokį kiekį kai kurie tinklalapiai apdoroja tik per savaitę.

Duomenys buvo siunčiami iš "kompiuterių-zombių", kuriuos kažkokioje tolimoje vietoje valdė vienas arba grupė žmonių.

Chuliganus susekti sunku, nes jie sumėto pėdas, šokinėdami iš vieno kompiuterių tinklo į kitą. Be to, jie tuoj pat ištrina duomenis, kurie galėtų padėti juos atpažinti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Slaptas tinklas: kaip kaunietis lobo tuštindamas amerikiečių sąskaitas (9)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 02:03
Šalia visiems žinomo interneto egzistuoja ir pogrindinis tinklas, kuriame negalioja jokie įstatymai.

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (124)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 00:08
Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (298)

2016 rugsėjo mėn. 24 d. 20:00
Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

A. Nikžentaitis – apie Lietuvos kaimynę, kurios vertinti be emocijų neįmanoma: keista situacija (274)

2016 rugsėjo mėn. 24 d. 18:47
Dalia Grybauskaitė, Andrzejus  Duda
Reuters
Profesorius, habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.

Darbo skelbimai: ko negalima juose rašyti? (40)

2016 rugsėjo mėn. 24 d. 21:24
Darbo skelbimai: ko negalima juose rašyti?
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Ly­gių ga­li­my­bių kon­tro­lie­riaus tar­ny­ba šiuo me­tu vyk­do są­mo­nin­gu­mo di­di­ni­mo kam­pa­ni­ją „Už kom­pe­ten­ci­ją“, nu­kreip­tą į dis­kri­mi­nuo­jan­čius dar­bo skel­bi­mus.