Pasak prezidento Valdo Adamkaus atstovės spaudai Ritos Grumadaitės, prezidento dažniausiai užduodamas klausimas dėl Europos Sąjungos (ES) yra, ar Lietuva įsisavins ES išderėtas lėšas. „Turiu sakyti, kad „taip", - sakė premjeras Algirdas Brazauskas, nes įsisavinti lėšas esą yra Vyriausybės pareiga.
Algirdas Brazauskas
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)
Grįžęs iš Briuselio, kur praėjusią savaitę dalyvavo derybose dėl ES 2007-2013 metų biudžeto, A.Brazauskas apsilankė pas V.Adamkų jį informuoti apie pasiekimus.

„Biudžetas geras, iš tikrųjų geras. – teigė A.Brazauskas. - Reikės tik daug valios, organizacinių resursų ir sugebėjimų tuos pinigus panaudoti".

Jo teigimu, prezidentas klausė, ar Lietuva sugebės įsisavinti skiriamas lėšas.

„Turiu sakyti, kad „taip", - po susitikimo juokėsi A.Brazauskas. - Todėl, kad mūsų pareiga yra, kad jis būtų įsisavintas. Periodas labai ilgas – septyneri metai. Daug ko reikia, kad jį įsisavinti galėtume".

Pasak premjero, yra nustatyta trijų programų pinigų panaudojimo sistema, kurios įvertinimų ir nuomonių bus laukiama iš valstybinių ir nevalstybinių institucijų. Pirmą kitų metų ketvirtį ši programa jau turėtų būti tiksliai suformuluota, antrą – sprendžiami organizaciniai fondų valdymo klausimai.

Pasak prezidento atstovės spaudai Ritos Grumadaitės, V.Adamkaus akimis, Lietuvos sėkmė priklausys nuo to, kaip bus panaudoti išsiderėti pinigai. Nuo to esą priklausys, ar šalis pasinaudos galimybe šuoliui į priekį.

R.Grumadaitės teigimu, klausimą, kaip bus įsisavinti ES pinigai, V.Adamkus užduoda dažniausiai.

Priminsime, kad, patvirtinus naująjį 2007 – 2013 metų ES biudžetą, Lietuvai per septynerius metus teks daugiau nei 36 mlrd. litų. Šalis kasmet gaus 56 proc. lėšų daugiau, nei jai vidutiniškai yra skiriama 2004 – 2006 metų laikotarpiu.

Dvišaliai susitikimai ir derybos praėjusią savaitę Briuselyje truko daugiau nei parą. Europos Sąjungos lyderiai šeštadienį tik trečią valandą nakties susitarė dėl ilgalaikio Bendrijos biudžeto.

Kaip teigiama šeštadienį siųstame Vyriausybes pranešime spaudai, su vėlai naktį ES pirmininkaujančios Didžiosios Britanijos pateiktu galutiniu kompromisiniu pasiūlymu nesutiko dvi valstybės: Lietuva ir Lenkija.

A.Brazauskas vadovų tarybos sesijoje pasisakė du kartus, stengdamasis įrodyti šalims narėms, kad Ignalinos atominės elektrinės (EA) finansavimo padidinimas negali būti siejamas su Lietuvai skiriamos struktūrinių paramos dydžiu, pabrėždamas, kad Ignalinos AE yra ne Lietuvos problema, o ES įsipareigojimas.

Didžiosios Britanijos premjeras Tonis Blairas atsakydamas į tai pareiškė, kad jam suprantama ši problema, todėl Lietuvai buvo suteikta išimtis „padidinti skiriamą struktūrinės paramos lygį 120 mln. eurų". Kartu T.Blairas įsipareigojo su Europos Komisija surasti šias papildomas lėšas Lietuvai ES biudžete.

„Aš likau vienas. Visi kiti vienas kitą sveikina jau, o man dar reikia kariauti", - įspūdžiais iš derybų nakties pirmadienį dalijosi premjeras.

Tokiu būdu 2007 – 2013 metų ES biudžete Lietuva papildomai išsiderėjo 220 mln. eurų struktūrinės paramos, 50 mln. eurų Ignalinos AE uždarymo fondui ir jau minėtus 120 mln. eurų. Dabar ieškoma būdų, kaip papildomus milijonus įrašyti.

Iš viso papildomai Lietuva išsiderėjo beveik 400 mln. eurų iš ES biudžeto.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nacionalinio parko saugotojai savo kieme nepastebėjo nelegalaus statinio: iki tragedijos buvo vienas žingsnis (11)

Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) valdomame Užutrakio dvare vos per plauką išvengta...

A. Tapinas. Mūsų gėda tarp intrigantų ir impotentų (92)

Penktadienį Vilniaus oro uoste vėl nusileidus pirmajam lėktuvui, viešoje diskusijoje pasigirdo...

Tyrėjų akiratyje – kredito unijos, kurios be klientų žinios pervedinėjo pinigus (3)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) tiriamos kredito unijos „Baltija“ ir Namų...

Isteriją Vokietijoje sukėlusios JAV sankcijos Rusijai – gera proga nulipti nuo Maskvos vamzdžio? (74)

Vokietijoje netyla prieštaringos diskusijos dėl naujųjų JAV sankcijų Rusijai. Kairiojo sparno...

V. Adamkus: tokia ES nebegalės egzistuoti (91)

Keista stebėti, kaip kai kurie ES šalių lyderiai perima Vladimiro Putino retoriką ar net gina...

Gyvybę išgelbėjęs stebuklas Šiauliuose: praeivis sugavo pro langą krentančią mergaitę (26)

Šiauliuose pirmadienis prasidėjo dramatiškai – pro vieno bendrabučio langą iškrito mažametė...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (73)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Saugumo specialistas: dabar – kibernetinių nusikaltimų „aukso amžius“

Europolo duomenimis, globalus kibernetin ių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3...

Receptas tiesiai iš D. Praspaliausko virtuvės: metas paskanauti voveraičių (10)

Vienas garsiausių Lietuvos šefų Deivydas Praspaliauskas iš restorano „Amandus“ siūlo...