911 virusas kol kas nepadarė didelės žalos

Internete plinta naujas virusas, galintis ištrinti duomenis kietajame diske ir surengti “denial-of-service” tipo atakas prieš 911 pagalbos tarnybą.
Jis kol kas nepadarė daug žalos, tačiau kompiuterių saugumo ekspertai perspėja, kad jei apsauga nuo naujojo viruso nebus pasirūpinta, pasekmės gali būti skaudžios.

“Kirmelės” tipo virusas, vadinamas “BAT.Chode.Worm”, “Firkin worm” ar “911 virus” pirmą kartą buvo pastebėtas praėjusį šeštadienį. Anot pranešimo, virusas ieško kompiuterių, turinčių galimybę dalintis failais ir spausdintuvais, nusikopijuoja į šiuos kompiuterius, perrašo kietąjį diską ir priverčia infekuotus kompiuterius, turinčius modemą, skambinti telefonu 911.

Ekspertų teigimu, tai bene pirmasis virusas, linkęs plisti ne tik elektroninio pašto pagalba. Jis tiesiog “peršoka” nuo vieno kompiuterio prie kito.

Nacionalinės pagalbos telefonų asociacijos vadovas Markas Adamsas pirmadienį teigė, jog virusas kol kas nesukėlė sumaišties pagalbos tarnybose. “Mes jau būname gavę daugybę pranešimų. Kol kas mes negavome nei vieno”, tvirtino pareigūnas.

Kai kurios antivirusinių programų kūrėjos jau pasirūpino priemonėmis kovai su šiuo virusu.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Naktį į policijos komisariatą pristatytas E. Dragūnas: tai, ką daro Lietuvos policija - blogis (390)

2016 spalio mėn. 22 d. 03:49
Naktį į policijos komisariatą pristatytas E. Dragūnas: tai, ką daro Lietuvos policija - blogis
DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)
Šeštadienio naktį Vilniaus policiją papiktino skandalingojo Egidijaus Dragūno-Selo elgesys. Atkreipęs dėmesį rėkavimu bei įžeidžiančiais gestais, po patikrinimo atlikėjas atsidūrė komisariate.

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (373)

2016 spalio mėn. 22 d. 00:00
Rūta Vanagaitė
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Lietuviai nyksta, dingsta ir jų pamėgti produktai parduotuvėse (331)

2016 spalio mėn. 22 d. 00:00
Daugelis turi mėgstamų skanėstų – kas neįsivaizduoja pusryčių be vienos rūšies sūrelio ar tepamo varškės kremo, kitiems kartais užsinori tų pačių salotų su silke ar pasmaguriauti vienintelio valgomo šokolado plytele. DELFI pasidomėjo, kodėl kai kurie per daugelį metų pamėgti produktai dingsta iš parduotuvių lentynų.

Londono oro uostas evakuotas dėl „cheminio incidento“: visi šaukė ir bėgo durų link 27 žmonėms prireikė medikų pagalbos (14)

2016 spalio mėn. 22 d. 09:19
Londono Sičio oro uostas penktadienį buvo evakuotas dėl įtariamo ašarinių dujų CS nuotėkio per skrydžius sutrikdžiusio „chemino incidento“, kai 27 keleiviai pasijuto blogai.

D. Peskovo dukra – vis pažerianti intriguojančių nuotraukų „Instagram“ princesė, kuri kritikuoja V. Putino veiksmus (29)

2016 spalio mėn. 22 d. 08:56
D. Peskovo dukra – vis pažerianti intriguojančių nuotraukų „Instagram“ princesė, kuri kritikuoja V. Putino veiksmus
Instagram
Gundančiomis nuotraukomis, kurioms pozuoja vien su maudymosi kostiumėliu, socialiniuose tinkluose besididžiuojanti Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo dukra Liza Peskova – kietas riešutėlis.