NEVERSK vyro tvarkyti namų!

 (3)
Nustok versti vyrą kuopti namus ir jis tau atsidėkos.
© Shutterstock nuotr.

Pradėjus gyventi drauge, dažniausiai barniai kyla dėl namų ruošos darbų pasidalijimo. Todėl draugių kompanijoje dažna pokalbių tema - kaip vyrą priversti tvarkytis?

Verta atkreipti dėmesį į žodį PRIVERSTI. Kai verčiama, atsiranda noras priešintis, nepasitenkinimas. Tvarkytis vyrą galėjo versti jo mama, o tu esi jo mylima moteris, kuri nesiekia tapti vyro aukle. Jei bandai vyrą priversti kažką atlikti, jis išmoksta negirdėti, praleisti pro ausis.

Kaip ir daugumoje situacijų, dalijantis namų ruošos darbus svarbiausia - komunikacija. Ji turi būti sklandi, aiški ir atvira, juk, kaip žinome, vyrai mūsų minčių neskaito ir užuominų nesupranta. Tinkamai paaiškinta problema padės vyrui suvokti, kad jo pagalba tikrai reikalinga.

Štai keletas specialių rekomendacijų, kaip su vyrais kalbėtis apie namų ruošos darbus.

Aiškiai ir tinkamai pristatykite problemą

Nebūk naivi, ir negalvok, kad vyrai moka skaityti mintis ar suprasti užmuominas. Visada atvirai ir ramiai pasakyk vyrui, ko iš jo tikiesi, ką jis daro negerai. Svarbiausia tai daryti geranoriškai, švelniai, paskatinant bučiniu jo mąstymo procesui pagerinti. Venkite kritiškų nuosprendžių: "Tu niekada man nepadedi! Tu amžinai viską sujauki!". Tokie žodžiai privers vyrą jausti pyktį, o ne norą tvarkytis. Pristatykite darbą kaip problemą, tačiau atminkite: ne vyras, vengiantis atlikti darba yra problema, o darbas, kurį reikia atlikti. Taigi, vyras, nenešantis šiukšlių, nėra problema, susikaupusios šiukšlės yra problema, kurią jis/jūs turėtų išspręsti.

Namų ruoša - bendras rūpestis

Nereikia vyro auklėti tvarkyti namus, tam, kad pati ant sofos drybsotum. Tai prie gero neprives. Padėk jam suvokti, kad tai judviejų problema, kuri bendradarbiaujant išsprendžiama lengviau ir greičiau. Mes su vyru namus visuomet tvarkomės drauge. Tai daryti kartu pradėjome po to, kai po varginančios dienos tvarkant namus, ruošiant pietus ir skalbiant, vyras pradėjo glaustytis šalia. Užsinorėjo brangusis medučio pakopinėti, o aš visa suplukusi pasakiau, kad iš manęs lovoje jokios naudos nebus, kojas, rankas skauda - gulėsiu kaip malka. Vyras taip susirūpino mano savijauta, kad pasisiūlė kitą kartą padėti kartu kuopti namus. Už tokį nuoširdų pažadą aš naktį atsidėkojau avansu (tokie mainai vyksta, tik ne visos moterys atvirai prisipžįsta). Svarbiausia, kad vyras suprastų, jog darydami darbus kartu, greičiau juos padarysite ir liks daugiau laiko bei energijos pramogoms.

Nesielk su vyru taip, kaip nenorėtum, kad su tavimi elgtųsi!

Pripažinkime, tikrai nesitvarkome namų, kai rodo mūsų mėgstamą serialą ar filmą. Todėl neversk vyro tvarkytis tuo metu, kai transliuojamos krepšinio ar futbolo rungtynės. Nepradėkite atskiro pokalbio apie namų ruošą, verčiau įtraukite darbų aptarimą tarp kasdienių reikalų aptarimo.

Jei pasikviesite jį ilgam pokalbiui, jūsų vyras pamanys, kad tai bus eilinis santykių aiškinimasis, ir tu vėl verkšlensi, koks jis blogas. Jis iškart pasirengs gynybai ir ginčui. Todėl ryte, kai geriate kavą, užsimink, kad šiandien reiktų pakabinti lentyną. Jei pamirš, nepradėk kelti scenų, tai ne į naudą nei tavo, nei jo nervų sistemai. Kai ištaikysi momentą, kuomet jis neužsiėmęs, pasikviesk jį į kambarį, kuriame nori kabinti lentyną, ir pradėk tartis, ant kurios sienos ji geriausiai atrodytų. Žinoma, tu jau esi viską nusprendusi ir apgalvojusi, tačiau toks įtraukimas į žaidimą vyrui primins, jog lentynos pakabinimas jau buvo apkalbėtas. O nusprendus, kur ją kabinti, jis iš inercijos kaip mat viską sutvarkys.Tikėkimės :)

Nekritikuokite jo gebėjimų tvarkytis

Daugumai vyrų, kuriems namų ruoša yra gana svetimas dalykas, nemoka visko skrupulingai atlikti. Pagirkite tai, ką jis daro gerai ir pamirškite, ko jis nepadaro. Jei matai, kad jis išplovė grindis palikdamas dėmių, negėdink jo. Nesitikėkite didelių permainų išsyk. Draugiškai užsimink, kad kitą kartą išbandytų naują grindų ploviklį, kuris padės geriau išplauti visus purvus. Ir net jei plaudamas indus jis sunaudoja daugiau vandens ir indų ploviklio, nekritikuok. Juk jau kelis šimtus metų iš vyrų buvo nesitikima pagalbos namų ūkyje, tuo tarpu mes gyvename jau dvidešimt pirmajame amžiuje su jo naujomis taisyklėmis, prie kurių vyriškiams reikia padėti prisitaikyti. Tokia tiesa.

Nuotr. Shutterstock

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Psichoterapeutas O. Lapinas: avarijų pasekmės dažniausiai išlieka visą gyvenimą (6)

Pasak psichoterapeuto Olego Lapino, jeigu po avarijos neanalizuosime emocijų, kurios mus apima ar persekioja, tuomet pasekmės gali išlikti visą gyvenimą.

Gydytoja pataria: kaip gydyti sutrikimą, dėl kurio šeimos net išsiskiria (12)

Įprasta manyti, kad inkontinencija, t. y. šlapimo nelaikymas, yra vyresnių žmonių bėda. Tačiau tyrimai rodo, kad šis sutrikimas vargina ir labai jaunas moteris – tai dažnesnė liga nei cukrinis diabetas, hipertenzija ar depresija. Vis dėlto moterys gėdijasi apie ją kalbėti garsiai, o daugelis net nežino, kad šią problemą galima ir reikia spręsti. Tačiau statistika negailėstinga – šlapimo nelaikymas vargina apie 300 tūkst. gyventojų Lietuvoje.

Šlapimo nelaikymas: gydytoja patarė, kaip susigrąžinti pilnavertį gyvenimą (21)

Opi ir tyli moterų problema – šlapimo nelaikymas – gali atsirasti natūraliai senstant moters organizmui, pagimdžius vaiką arba tiesiog turint silpnus dubens dugno raumenis.

Moterų įpročiai, kurie vyrus varo iš proto (17)

Aptarsime, kas jiems kelia nuostabą ir verčia antakius lipti ant kaktos, tačiau vis tiek su tuo susigyvena ir nurašo „Ai, nieko, jūs gi – moterys”.

Gražus kūnas be dietos ir mankštos (11)

Taip, tai įmanoma. Atsikratyk nereikalingų kilogramų ir atrodyk žvalesnė, nemarindama savęs badu ar alindama kūną treniruotėmis.

Kaip panaudoti sodą šalinant įsisenėjusias dėmes

Namų valymas ir netgi patys nemaloniausi namų ruošos darbai tampa daug malonesni, kai dirbi kartu su šeimos nariais ar draugais. O jei namie likote viena, tuomet pasileiskite garsiai muziką ir viskas atrodys daug lengviau.

Kaip maitintis, kad pilvas būtų plokščias, o talijos nepuoštų gelbėjimosi ratas? (10)

Dailaus pilvuko, kuris atrodytų toks pat lygus, kaip kad gulime ant nugaros, tikiu, norėtų visos moterys.

Nauja avalynė - naujos nuospaudos: būdai išvengti kančių (9)

Kai kurie kiekvieną sezoną avalynę pakeičia be didesnių problemų, bet dažniausiai nauja, dar nepranešiota avalynė kelia gausybę rūpesčių.

Produktai, kurių nepatartina vartoti tuščiu skrandžiu (16)

Ar esate pastebėjusios, kad ryte, atsikėlusios ir sukrimtusios obuolį ar kelias vynuogių uogas, paskui prastai jaučiatės, jums raižo pilvą ir netgi susuka vidurius?

Natūralūs ir greiti būdai įveikti peršalimą (1)

Kai pavasario orai tokie permainingi, tampa vis lengviau peršalti. Nors sinoptikai pranašauja šiltą vasarą, ji kol kas atrodo kaip tolimas miražas.

Veido odos priežiūra: ko jokiu būdu negalima daryti (4)

Visos mes ne šventosios ir retkarčiais padarome veido priežiūros klaidų. Jei taip nutinka kartais, neverta nerimauti – jei vieną naktį prieš miegą pamirši nusivalyti makiažą, ko gero oda nuo to nesunyks.

Nenorite, kad svečiai užmigtų prie pietų stalo? Šių produktų privalote atsisakyti (6)

Visi esame patyrę tą jausmą, kai po sočių pietų norime kristi į lovą ir miegoti. Šventiniu laikotarpiu, prisiragavę įvairių patiekalų, taip pat dažnai pajuntame mieguistumą. Ką daryti?

Kaip nepasiduoti depresijai, jeigu dažnai jaučiate nerimą ir liūdesį (29)

Jei pastebėjote, kad jūsų gyvenime ėmė vyrauti neigiamos emocijos, ko gero atėjo laikas peržvelgti savo mąstymo modelius ir juos keisti.

8 svarbūs signalai jūsų sveikatai, kuriuos siunčia pakitusi odos būklė (2)

Oda - didžiausias mūsų kūno organas, tad jeigu kažkas viduje vyksta ne taip, didelė tikimybė, jog oda praneš.

10 natūralių būdų kovoti su pūslelinę (ledukai, degtinė, paracetamolio tebletės ir kt.) (13)

„Ir vėl vėjas nubučiavo" - taip sakoma, kai ir vėl užklumpa nemalonioji lūpų pūslelinė.