Kokius komplimentus malonu girdėti moterims?

 (25)
Man regis, kad moteris kitai moteriai dažniau pasako mielų žodžių, tačiau pagyrimas iš vyro lūpų moteriai yra laukiamesnis ir svaresnis, manau.
Kartais gudriai užlankstyti vyro komplimentai moteriai sunkiai suvokiami. Geriau jau girti užtikrintai - plaukus, akis, išskirtinį skonį.
© Shutterstock nuotr.

Vyrai juokauja, kad jie nesako moterims komplimentų, o tik „konstatuoja faktą". Čia jie taip sustiprina komplimento efektą, kad moteris nesuprastų, jog vyrai nėra nuoširdūs, o tik ištartais žodžiais pagražina tikrovę, meilikauja, nori įsiteikti ar tiesiog pakelti moteriai nuotaiką, parodyti, kad pastebėjo permainas jos gyvenime (dažniausiai atsispindinčias išvaizdoje).

Kaip ten bebūtų, sakyti komplimentus - tikras menas. Jie turi būti nuoširdūs, pelnyti, svarbiausia - saikingi.

O kokias malonias bangas priima moterų ausys? Kokie komplimentai joms yra mieliausi?

Neseniai mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad moteriai labiausiai patinka girdėti, kad ji atrodo lieknesnė nei anksčiau (šnekamoji versija: "Ojetau, kaip sukūūūūūdai! Nieko iš tavęs neliko!" - geidžiamiausia frazė, įžiebianti akis ne menkiau nei 4 karatų deimantas (gal ir persūdžiau su palyginimu, bet tiek to)). Kodėl? Nes beveik pusė - 43 proc. - moterų yra apsėstos kilogramų - jaučiasi blogai, mano, kad turėtų numesti antsvorį.

Kas ketvirta moteris pasijaučia laiminga, kai jai pasakomas komplimentas dėl jos akinamos šypsenos. Garantuotas kelias į moters širdį ir visiškai vykę pastebėjimai - pasakyti, kaip ji puikiai kvepia bei kokie gražūs jos plaukai ir akys. Banalu, bet tai visuomet veikia! Žinoma, vyras turėtų bent jau būti įsitikinęs, kad moteris ne su peruku...

Ir jokiu būdu moteriai nederėtų sakyti, kad ji atrodo pavargusi, net neužsiminti apie tai, kad papilnėjo, net jei moteris atrodo dabar sveikiau ir gražiau.

Draudžiama sakyti moteriai, kad ji yra stambių veido bruožų. Taip pat nerekomenduojama mėtytis frazėmis „ne tokia ir kvaila esi, kaip atrodė" arba „atrodai geriau nei buvo galima įsivaizduoti".

Moterys apskritai dažnai ne taip supranta komplimentus. Pavyzdžiui, penktadalis merginų pamanė, kad partneris pavadino ją stora, kai jis sakė „esi gana apetitiška"; 14 proc. dailiosios lyties atstovių nesuprato komplimentų apie makiažą - pamanė, kad vyrui atrodo, jog ji prisidažiusi per daug.

Tyrimas parodė, kad moterys išgirsta TIK 1 KOMPLIMENTĄ per dieną iš savo partnerio dėl to, kad vyras paprasčiausiai bijo prasižioti ir kažką pasakyti, nes nėra įsitikinęs, kad moteris jį supras teisingai.

O vyrai yra itin geros nuomonės apie save - net 87 proc. jų mano, kad reguliariai giria savo partnerę. Tačiau kai vyrai atsakinėjo į klausimą, ko jie labiausiai nenorėtų matyti savo moteryje, tai 37 proc. apklaustųjų atsakė, kad jiems nepatinka dirbtinis (soliariumo ar specialiu kremu pasiektas) įdegis ir itin ryškus makiažas (kaip mergina daug prisidažiusi); 38 proc. vyrų atstumia partnerės tarpdančiuose įstrigę maisto likučiai; ketvirtis apklaustų vyrų negali pakęsti švarplės (tarpo tarp dantų, a la Madonnos).

O iš Teodoros dar kaip tyčia gavau internetu keliaujančius persiuntinukus komplimentų tema:

Žiūriu į jus ir galvoju: ar dar išgėrus, ar jūs jau man patinkat?
Kur pirkote tokias plonas kreivas kojines?
Jums labai tinka ši šukuosena! Tiesiog neįsivaizduoju jūsų nuplikusios.
Jūsų tokie švieži apatiniai!
Jūs tokia lanksti! Gal pasiritinėjam?
Ar jūsų sesuo simpatiška, ar panaši į jus?
Mergaite, jūsų tokios didelės akys - galima paskęsti... O ant nosies - pasikarti...
Ak, kaip puikiai jūs atrodote ant šitos sofos!
Jūs tokia subtili... Įdomu, kaip liulėtų jūsų biustas pagal šią orkestro muziką?
Jūsų toks žavus vyras. Kaip norėčiau turėti tokį!
Ponia, jūsų tooookie kvepalai... Jie skirti atakai ar savisaugai?
Jūsų krūtinė taip gražiai kilnojasi! Tai man primena vaikystės epizodą, kai su tėte pūsdavome guminę valtį.
Jūsų akys nelyginant ežerai: viena - Isyk Kulis, kita Baikalas. Viena gili, kita - mėlyna.
Ne, ką jus, mergaite! Jūs neatrodote man kvailoka. Greičiau priešingai, net nustebau!
Mergaite, jūs taip maloniai kvepiate! Ką šiandien gėrėt?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Psichoterapeutas O. Lapinas: avarijų pasekmės dažniausiai išlieka visą gyvenimą (6)

Pasak psichoterapeuto Olego Lapino, jeigu po avarijos neanalizuosime emocijų, kurios mus apima ar persekioja, tuomet pasekmės gali išlikti visą gyvenimą.

Gydytoja pataria: kaip gydyti sutrikimą, dėl kurio šeimos net išsiskiria (12)

Įprasta manyti, kad inkontinencija, t. y. šlapimo nelaikymas, yra vyresnių žmonių bėda. Tačiau tyrimai rodo, kad šis sutrikimas vargina ir labai jaunas moteris – tai dažnesnė liga nei cukrinis diabetas, hipertenzija ar depresija. Vis dėlto moterys gėdijasi apie ją kalbėti garsiai, o daugelis net nežino, kad šią problemą galima ir reikia spręsti. Tačiau statistika negailėstinga – šlapimo nelaikymas vargina apie 300 tūkst. gyventojų Lietuvoje.

Šlapimo nelaikymas: gydytoja patarė, kaip susigrąžinti pilnavertį gyvenimą (21)

Opi ir tyli moterų problema – šlapimo nelaikymas – gali atsirasti natūraliai senstant moters organizmui, pagimdžius vaiką arba tiesiog turint silpnus dubens dugno raumenis.

Moterų įpročiai, kurie vyrus varo iš proto (17)

Aptarsime, kas jiems kelia nuostabą ir verčia antakius lipti ant kaktos, tačiau vis tiek su tuo susigyvena ir nurašo „Ai, nieko, jūs gi – moterys”.

Gražus kūnas be dietos ir mankštos (11)

Taip, tai įmanoma. Atsikratyk nereikalingų kilogramų ir atrodyk žvalesnė, nemarindama savęs badu ar alindama kūną treniruotėmis.

Kaip panaudoti sodą šalinant įsisenėjusias dėmes

Namų valymas ir netgi patys nemaloniausi namų ruošos darbai tampa daug malonesni, kai dirbi kartu su šeimos nariais ar draugais. O jei namie likote viena, tuomet pasileiskite garsiai muziką ir viskas atrodys daug lengviau.

Kaip maitintis, kad pilvas būtų plokščias, o talijos nepuoštų gelbėjimosi ratas? (10)

Dailaus pilvuko, kuris atrodytų toks pat lygus, kaip kad gulime ant nugaros, tikiu, norėtų visos moterys.

Nauja avalynė - naujos nuospaudos: būdai išvengti kančių (9)

Kai kurie kiekvieną sezoną avalynę pakeičia be didesnių problemų, bet dažniausiai nauja, dar nepranešiota avalynė kelia gausybę rūpesčių.

Produktai, kurių nepatartina vartoti tuščiu skrandžiu (16)

Ar esate pastebėjusios, kad ryte, atsikėlusios ir sukrimtusios obuolį ar kelias vynuogių uogas, paskui prastai jaučiatės, jums raižo pilvą ir netgi susuka vidurius?

Natūralūs ir greiti būdai įveikti peršalimą (1)

Kai pavasario orai tokie permainingi, tampa vis lengviau peršalti. Nors sinoptikai pranašauja šiltą vasarą, ji kol kas atrodo kaip tolimas miražas.

Veido odos priežiūra: ko jokiu būdu negalima daryti (4)

Visos mes ne šventosios ir retkarčiais padarome veido priežiūros klaidų. Jei taip nutinka kartais, neverta nerimauti – jei vieną naktį prieš miegą pamirši nusivalyti makiažą, ko gero oda nuo to nesunyks.

Nenorite, kad svečiai užmigtų prie pietų stalo? Šių produktų privalote atsisakyti (6)

Visi esame patyrę tą jausmą, kai po sočių pietų norime kristi į lovą ir miegoti. Šventiniu laikotarpiu, prisiragavę įvairių patiekalų, taip pat dažnai pajuntame mieguistumą. Ką daryti?

Kaip nepasiduoti depresijai, jeigu dažnai jaučiate nerimą ir liūdesį (29)

Jei pastebėjote, kad jūsų gyvenime ėmė vyrauti neigiamos emocijos, ko gero atėjo laikas peržvelgti savo mąstymo modelius ir juos keisti.

8 svarbūs signalai jūsų sveikatai, kuriuos siunčia pakitusi odos būklė (2)

Oda - didžiausias mūsų kūno organas, tad jeigu kažkas viduje vyksta ne taip, didelė tikimybė, jog oda praneš.

10 natūralių būdų kovoti su pūslelinę (ledukai, degtinė, paracetamolio tebletės ir kt.) (13)

„Ir vėl vėjas nubučiavo" - taip sakoma, kai ir vėl užklumpa nemalonioji lūpų pūslelinė.