Kaip nesusimauti per darbo pokalbį (II dalis)

 (2)
Užteks sėdėti sudėjus rankas. Kas, kad esu dar neatrasta Lietuvos stiliaus ikona. Manęs taip gali ir nesurasti. Turiu ieškoti pati.
Suraskite būdą, kad jūsų užsitęsusi bedarbystė atrodytų kaip jūsų pasirinkimas, paremtas teisingomis priežastimis.
Suraskite būdą, kad jūsų užsitęsusi bedarbystė atrodytų kaip jūsų pasirinkimas, paremtas teisingomis priežastimis.
© Shutterstock nuotr.

Nusprendžiau ieškotis naujo darbo, tad dabar įnirtingai mokausi, kaip ilgai negalvojant atsakyti į būsimų darbdavių klausimus.Visas pietų petraukėles nuo šiandienos praleidžiu skaitydama patarimus, kaip gauti geidžiamą darbą. Va, ir šitie iš www.careerdfw.org pasirodė labai įdomūs. Tik nesuprantu, kodėl į klausimą, kaip įsivaizduojate savo ateitį, negalima atsakyti, jog noriu paplūdimyje gerti pinacoladą...

6. Kokia didžiausia jūsų silpnybė?

Blogas atsakymas:
„Aš per daug dirbu" arba šmaikštus atsakymas „Briunetai".

Šis klausimas yra puiki proga kažką negatyvaus pateikti pozityviai. Tačiau labai svarbu, kad jūsų juokais ar rimtai pateikiamas atsakymas neatrodymų kaip klišė. Todėl pasistenkite pasinaudoti tikru jūsų silpnybės pavyzdžiu, kurį jums pavyko suvaldyti.

Geras atsakymas:
„Aš niekada nesijaučiau labai gerai viešai kalbėdamas - o tai, kaip jūs žinote, gali būti savotiškas kliuvinys darbe. Suprasdamas, kad tai yra problema, paprašiau buvusio darbdavio leisti man sudalyvauti viešo kalbėjimo kursuose. Jis sutiko. Tad aš lankiau šiuos kursus ir išmokau suvaldyti savo ilgalaikę baimę. Nuo tada aš surengiau begales viešų prezentacijų daugiau nei 100 aukšto rango vadovų. Aš iki šiol to nemėgstu, bet nemanau, kad yra tai mėgstančių žmonių."

7. Kokio atlyginimo jūs tikitės?

Blogas atsakymas:
„Ankstesniame darbe aš uždirbdavau 35000 litų per metus, tad dabar tikiuosi uždirbti 40000 litų".

Jei įmanoma, pasistenkite nepasakyti konkrečios sumos. Pirmasis asmuo, įvardinęs sumą derybose dėl atlyginimo, pralošia. Vietoj to, pakartokite savo įsipareigojimus pačiam darbui. Jei žinote, pateikite platų atlyginimo diapazoną, paremtą jūsų atliktu tokios pozicijos tam tikrame mieste atlyginimų tyrimu.

Geras atsakymas:
„Mane labiau domina pati pozicija, o ne jos atlygis. Todėl tikiuosi, kad atlyginimas atitiks šią poziciją ir bus atsižvelgta į mano penkerių metų patirtį. Aš taip pat tikiuosi, kad skaičiuojant atlyginimą, bus atsižvelgta ir į gyvenimo Vilniuje kaštus".

8. Kodėl aš turėčiau jus įdarbinti?

Blogas atsakymas:
„Nes aš geriausias kandidatas šioms pareigoms".

Geras atsakymas pakartos jūsų turimą kvalifikaciją ir pabrėš tai, kas išskiria jus iš kitų.

Geras atsakymas:
„Pastaruosius dešimt metų aš dirbau vadovo padėjėja - mano vadovas daug kartų yra kartojęs, kad be manęs organizacija subyrėtų. Aš taip pat skyriau laiko tobulintis darbui su tam tikra programine įranga, kuria nuolat naudojuosi (tačiau tiksliai nesupratau jos visų galimybių). Tad dabar aš esu programos „Excel" burtininkė, o tai reiškia, kad aš galiu dirbti greičiau ir perimti kai kurias užduotis, kurias anksčiau tradiciškai turėdavo atlikti pats mano vadovas. Man niekada neužtenka to, kas daugeliui žmonių yra pakankamai gerai".

9. Kokia didžiausia jūsų nesėkmė ir ko iš to pasimokėte?

Blogas atsakymas:
„Niekada nebaigiau teisės mokyklos. Visa tai, kas nutiko po to, išmokė mane, kad pasiduoti vien todėl, kad atrodo sunku, yra didelė klaida".

Juk jūs iš tiesų nenorite atskleisti savo didžiausio apgailestavimo, būtent to, kuris parodo didelį nepasitenkinimą savo gyvenimu. Todėl papasakokite apie mažesnę, bet reikšmingą nesėkmę ir tai, kaip ji padėjo jums tapti geresne darbuotoja.

Geras atsakymas:
„Studijuodama universitete lankiau papildomas meno paskaitas tam, kad galėčiau papildyti savo gyvenimo aprašymą. Aš per daug nesistengiau jose ir maniau, kad palyginus su inžinerijos paskaitomis, tai tebus pasivaikščiojimas parke. Tačiau prasti mano pažymiai po pirmojo semestro parodė man ką kita. Tai net gi sukėlė grėsmę mano stipendijai. Tad supratau, kad turiu susiimti. Aš praleidau likusį semestrą rimtai bestudijuodama ir galiausiai gavau gerus pažymius šiose paskaitose. Iš to išmokau, kad nesvarbu, ką darau, aš turiu stengtis padaryti tai geriausiai kaip tik sugebu. Kitaip to tiesiog neverta daryti."

10. Kaip paaiškintumėte petrauką tarp jūsų darbų?

Blogas atsakymas:
„ Buvau pavargusi nuo darbų, tad man reikėjo pertraukos" arba „Aš tiesiog negaliu susirasti darbo."

Petraukas tarp darbų yra visada sudėtinga paaiškinti. Juk nenorite pasirodyti kaip tingi ar tokia darbuotoja, kurios niekas nenori įdarbinti. Suraskite būdą, kad jūsų užsitęsusi bedarbystė atrodytų kaip jūsų pasirinkimas, paremtas teisingomis priežastimis.

Geras atsakymas:
„Mano darbas yra man svarbus, tad manęs netenkintų joks senasis darbas. Vietoj to, kad skubėčiau priimti pirmą man pasitaikiusį pasiūlymą, aš neskubu ir rimtai renkuosi, kad įsitikinčiau, jog kitas mano pasirinkimas bus teisingas".

Ankstesnis straipsnis šia tema:

I dalis

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Tyrimas: pilno grūdo produktai mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką

Šiuolaikinis gyvenimo tempas ir nesubalansuota mityba veda prie dažnėjančių širdies ir kraujagyslių ligų. Naujausi tyrimai atskleidė, kad šių ligų gali padėti išvengti pilno grūdo produktais praturtinta mityba.

Ką daryti, kad prakaitavimas nevirstų košmaru? (2)

Artėjant gražiausioms metų šventėms visus nejučia įtraukia prieššventinio pasiruošimo bumas ir nesibaigianti vakarėlių virtinė. Vieniems tai sukelia džiaugsmingą šurmulį, kitiems – nerimą, kad vakarėlio metu aplinkiniai pastebės kruopščiai slepiamą bėdą – gausų prakaitavimą, kuris žliaugia veidu ar kaupiasi pažastyse net neužsiimant aktyvia fizine veikla. Tad ko imtis, kad šventinis vakarėlis nevirstų košmaru?

Štai jums įrodymai, kodėl nereikia paisyti svarstyklių skaičių! FOTO (8)

Ne paslaptis, kad riebalai sveria mažiau už raumenis, todėl, pavyzdžiui, 65 kilogramus sveriančios sportiško sudėjimo moters kūnas atrodys visai kitaip, nei treniruočių neragavusios.

Šeši neįprasti svogūnų lukštų panaudojimo būdai (7)

Mažai kam žinoma, kad naudingi sveikatai ne tik svogūnai, bet ir jų lukštai, kurių sudėtyje yra ypatingojo antioksidanto – kvarcetino, pasižyminčio priešalerginiu poveikiu.

Kodėl man bet kokios kalbos apie raukšles atrodo juokingos (4)

Metams bėgant tampu vis vertingesnė, kaip geras vynas. Taip, aš senstu, bet mėgaujuosi šiuo procesu. Pirmąją gyvenimo dalį tavo veidas – tai, kokia gimei, antrąją – tai, ko esi verta.

Pavojinga bakterija, kuri gali sukelti šimtą negalavimų (2)

Helicobacter pylori yra infekciją organizme sukelianti bakterija, ypatingai greitai pasklindanti organizme, ypač jei nusilpusi žmogaus imuninė sistema.

Receptas, pasiskolintas iš Biblijos, išgydo nuo visų ligų? (4)

Paviešintas neva nuo visų ligų gydantis kelių tūkstančių metų senumo receptas kelia aistras. Vienoje Graikijos laidoje prieš keletą metų nuskambėjęs stebuklingo gėrimo receptas sukėlė didžiulį ažiotažą.

Alergija maistui – kartais pakanka tik bučinio

Šiandien apie alergijas kalbame dažnai – anksčiau ne taip dažnai pasitaikantis reiškinys jau tapo kasdienybe. Apie alergijas imame galvoti dažniau – parduotuvėse renkamės ne tik tai, ką mėgstame, bet tai, ką galime vartoti.

Prostatos vėžys – liga, bauginanti vyrus: mitai ir realybė (1)

Kiekviena rimtesnė liga yra apipinta mitų ir baimių. Prostatos vėžys – ne išimtis. Lietuvoje nuo prostatos vėžio kasmet miršta 500-600 vyrų. Skaičiai yra dideli, liga – dažna, todėl kiekvienas yra girdėjęs arba net dalijęsis įvairiais mitais apie prostatos vėžio profilaktiką, tai, kas sukelia šią ligą, kiek skausminga diagnostika ir kokie veiksmingiausi gydymo būdai.

KTU mokslininkas: česnakas nestiprina imuniteto

Atvėsę orai ir vis labiau persekiojančios peršalimo ligos daugelį verčia griebtis vaistų. Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius Petras Rimantas Venskutonis siūlo nepamiršti ir liaudies medicinos, o būtent gerosiomis savybėmis pagarsėjusio česnako.

Alergija nekviestiems namų svečiams – dulkių erkutėms: kaip su ja gyventi?

Namuose kiekvienas norime jaustis saugiai ir jaukiai. Deja, dažno laiką namie apkartina alergijos, kurių nepavyksta išvengti ir savoje aplinkoje. Tyrimai atskleidžia, kad alergija namų dulkių erkėms yra pati dažniausia kvėpavimo takų alergija Europoje. Vis dėlto sprendimų, kurie net ir alergiškiems žmonėms pagerina buvimo namuose kokybę, tikrai yra.

Jaunos moters istorija: tikrinausi dėl krūties vėžio pati, o susirgo mama

Spalį, kovos su krūties vėžiu mėnesį, apie šios ligos prevencijos svarbą bendram pokalbiui pakvietė Nacionalinė krūties ligų asociacija, Nacionalinio vėžio instituto medikai ir jauna moteris, kurios šeimoje krūties vėžys pasiglemžė vieną brangiausių žmonių – mamą.

4 geriausi būdai išvengti blogo burnos kvapo (1)

Žinote kas labiausiai gadina pasimatymą? Blogas burnos kvapas. Mėginant sužavėti kitoje stalo pusėje sėdinčią savo simpatiją, mažiausiai ko reikia, tai iš burnos sklindančio nosį laužiančio aromato. Blogiausia yra tai, kad daugelis žmonių net nesuvokia savo problemos.

10 maisto produktų, kuriuos be reikalo laikėme sveikuoliškais (1)

Spalio 16-ąją minima Pasaulinė maisto diena. Šią dieną siekiama informuoti visuomenę apie susidariusią paradoksinę situaciją pasaulyje, kai išsivysčiusios valstybės kovoja su maisto pertekliumi, o trečiosiose šalyse vyrauja badas.

Ar tikrai pavojinga vartoti šaldytus produktus? (2)

Parduotuvių lentynose matome platų šaldytų produktų asortimentą: greta uogų, daržovių galite rasti pusgaminius, kuriuos tereikia tik atšildyti ir iškepti ar išvirti.