Kaip nesusimauti per darbo pokalbį (II dalis)

 (2)
Užteks sėdėti sudėjus rankas. Kas, kad esu dar neatrasta Lietuvos stiliaus ikona. Manęs taip gali ir nesurasti. Turiu ieškoti pati.
Suraskite būdą, kad jūsų užsitęsusi bedarbystė atrodytų kaip jūsų pasirinkimas, paremtas teisingomis priežastimis.
© Shutterstock nuotr.

Nusprendžiau ieškotis naujo darbo, tad dabar įnirtingai mokausi, kaip ilgai negalvojant atsakyti į būsimų darbdavių klausimus.Visas pietų petraukėles nuo šiandienos praleidžiu skaitydama patarimus, kaip gauti geidžiamą darbą. Va, ir šitie iš www.careerdfw.org pasirodė labai įdomūs. Tik nesuprantu, kodėl į klausimą, kaip įsivaizduojate savo ateitį, negalima atsakyti, jog noriu paplūdimyje gerti pinacoladą...

6. Kokia didžiausia jūsų silpnybė?

Blogas atsakymas:
„Aš per daug dirbu" arba šmaikštus atsakymas „Briunetai".

Šis klausimas yra puiki proga kažką negatyvaus pateikti pozityviai. Tačiau labai svarbu, kad jūsų juokais ar rimtai pateikiamas atsakymas neatrodymų kaip klišė. Todėl pasistenkite pasinaudoti tikru jūsų silpnybės pavyzdžiu, kurį jums pavyko suvaldyti.

Geras atsakymas:
„Aš niekada nesijaučiau labai gerai viešai kalbėdamas - o tai, kaip jūs žinote, gali būti savotiškas kliuvinys darbe. Suprasdamas, kad tai yra problema, paprašiau buvusio darbdavio leisti man sudalyvauti viešo kalbėjimo kursuose. Jis sutiko. Tad aš lankiau šiuos kursus ir išmokau suvaldyti savo ilgalaikę baimę. Nuo tada aš surengiau begales viešų prezentacijų daugiau nei 100 aukšto rango vadovų. Aš iki šiol to nemėgstu, bet nemanau, kad yra tai mėgstančių žmonių."

7. Kokio atlyginimo jūs tikitės?

Blogas atsakymas:
„Ankstesniame darbe aš uždirbdavau 35000 litų per metus, tad dabar tikiuosi uždirbti 40000 litų".

Jei įmanoma, pasistenkite nepasakyti konkrečios sumos. Pirmasis asmuo, įvardinęs sumą derybose dėl atlyginimo, pralošia. Vietoj to, pakartokite savo įsipareigojimus pačiam darbui. Jei žinote, pateikite platų atlyginimo diapazoną, paremtą jūsų atliktu tokios pozicijos tam tikrame mieste atlyginimų tyrimu.

Geras atsakymas:
„Mane labiau domina pati pozicija, o ne jos atlygis. Todėl tikiuosi, kad atlyginimas atitiks šią poziciją ir bus atsižvelgta į mano penkerių metų patirtį. Aš taip pat tikiuosi, kad skaičiuojant atlyginimą, bus atsižvelgta ir į gyvenimo Vilniuje kaštus".

8. Kodėl aš turėčiau jus įdarbinti?

Blogas atsakymas:
„Nes aš geriausias kandidatas šioms pareigoms".

Geras atsakymas pakartos jūsų turimą kvalifikaciją ir pabrėš tai, kas išskiria jus iš kitų.

Geras atsakymas:
„Pastaruosius dešimt metų aš dirbau vadovo padėjėja - mano vadovas daug kartų yra kartojęs, kad be manęs organizacija subyrėtų. Aš taip pat skyriau laiko tobulintis darbui su tam tikra programine įranga, kuria nuolat naudojuosi (tačiau tiksliai nesupratau jos visų galimybių). Tad dabar aš esu programos „Excel" burtininkė, o tai reiškia, kad aš galiu dirbti greičiau ir perimti kai kurias užduotis, kurias anksčiau tradiciškai turėdavo atlikti pats mano vadovas. Man niekada neužtenka to, kas daugeliui žmonių yra pakankamai gerai".

9. Kokia didžiausia jūsų nesėkmė ir ko iš to pasimokėte?

Blogas atsakymas:
„Niekada nebaigiau teisės mokyklos. Visa tai, kas nutiko po to, išmokė mane, kad pasiduoti vien todėl, kad atrodo sunku, yra didelė klaida".

Juk jūs iš tiesų nenorite atskleisti savo didžiausio apgailestavimo, būtent to, kuris parodo didelį nepasitenkinimą savo gyvenimu. Todėl papasakokite apie mažesnę, bet reikšmingą nesėkmę ir tai, kaip ji padėjo jums tapti geresne darbuotoja.

Geras atsakymas:
„Studijuodama universitete lankiau papildomas meno paskaitas tam, kad galėčiau papildyti savo gyvenimo aprašymą. Aš per daug nesistengiau jose ir maniau, kad palyginus su inžinerijos paskaitomis, tai tebus pasivaikščiojimas parke. Tačiau prasti mano pažymiai po pirmojo semestro parodė man ką kita. Tai net gi sukėlė grėsmę mano stipendijai. Tad supratau, kad turiu susiimti. Aš praleidau likusį semestrą rimtai bestudijuodama ir galiausiai gavau gerus pažymius šiose paskaitose. Iš to išmokau, kad nesvarbu, ką darau, aš turiu stengtis padaryti tai geriausiai kaip tik sugebu. Kitaip to tiesiog neverta daryti."

10. Kaip paaiškintumėte petrauką tarp jūsų darbų?

Blogas atsakymas:
„ Buvau pavargusi nuo darbų, tad man reikėjo pertraukos" arba „Aš tiesiog negaliu susirasti darbo."

Petraukas tarp darbų yra visada sudėtinga paaiškinti. Juk nenorite pasirodyti kaip tingi ar tokia darbuotoja, kurios niekas nenori įdarbinti. Suraskite būdą, kad jūsų užsitęsusi bedarbystė atrodytų kaip jūsų pasirinkimas, paremtas teisingomis priežastimis.

Geras atsakymas:
„Mano darbas yra man svarbus, tad manęs netenkintų joks senasis darbas. Vietoj to, kad skubėčiau priimti pirmą man pasitaikiusį pasiūlymą, aš neskubu ir rimtai renkuosi, kad įsitikinčiau, jog kitas mano pasirinkimas bus teisingas".

Ankstesnis straipsnis šia tema:

I dalis

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Produktai, kurių nepatartina vartoti tuščiu skrandžiu (16)

Ar esate pastebėjusios, kad ryte, atsikėlusios ir sukrimtusios obuolį ar kelias vynuogių uogas, paskui prastai jaučiatės, jums raižo pilvą ir netgi susuka vidurius?

Natūralūs ir greiti būdai įveikti peršalimą (1)

Kai pavasario orai tokie permainingi, tampa vis lengviau peršalti. Nors sinoptikai pranašauja šiltą vasarą, ji kol kas atrodo kaip tolimas miražas.

Veido odos priežiūra: ko jokiu būdu negalima daryti (4)

Visos mes ne šventosios ir retkarčiais padarome veido priežiūros klaidų. Jei taip nutinka kartais, neverta nerimauti – jei vieną naktį prieš miegą pamirši nusivalyti makiažą, ko gero oda nuo to nesunyks.

Nenorite, kad svečiai užmigtų prie pietų stalo? Šių produktų privalote atsisakyti (6)

Visi esame patyrę tą jausmą, kai po sočių pietų norime kristi į lovą ir miegoti. Šventiniu laikotarpiu, prisiragavę įvairių patiekalų, taip pat dažnai pajuntame mieguistumą. Ką daryti?

Kaip nepasiduoti depresijai, jeigu dažnai jaučiate nerimą ir liūdesį (29)

Jei pastebėjote, kad jūsų gyvenime ėmė vyrauti neigiamos emocijos, ko gero atėjo laikas peržvelgti savo mąstymo modelius ir juos keisti.

8 svarbūs signalai jūsų sveikatai, kuriuos siunčia pakitusi odos būklė (2)

Oda - didžiausias mūsų kūno organas, tad jeigu kažkas viduje vyksta ne taip, didelė tikimybė, jog oda praneš.

10 natūralių būdų kovoti su pūslelinę (ledukai, degtinė, paracetamolio tebletės ir kt.) (11)

„Ir vėl vėjas nubučiavo" - taip sakoma, kai ir vėl užklumpa nemalonioji lūpų pūslelinė.

10 dalykų, kurie lėtina jūsų medžiagų apykaitą ir trukdo sėkmingai mesti svorį (9)

Atsikratykite šių įpročių dabar tam, kad padidintumėte savo kalorijų deginimo galimybes.

Išsamusis 2017-ųjų sveikatos horoskopas visiems Zodiako ženklams

Žinoma, kad domina, ką žada šie metai mūsų asmeninei laimei ir karjerai. Tačiau jei nebus sveikatos, kam ta meilė ir darbas, tiesa?

Naudingiausi kambariniai augalai nuo nemigos, galvos skausmo, virusų (5)

Namuose esanti įvairi technika - kompiuteriai, spausdintuvai, televizoriai, kondicionieriai ir t.t. - ora paverčia negyvu. Apsaugoti aplinką nuo žalingo poveikio bei palaikyti namuose švarų orą padės augalai-sanitarai.

Koks moters kvapas labiausiai atstumia vyrus? (44)

Sakote, saldus gėlių aromatas? O gal cukraus vata ar kadagiais dvelkiantis aromatas? Ne - yra kvapas, kuris labiausiai dirgina vyro uoslę.

Kokias ligas išduoda nemalonus kūno kvapas? (14)

Ko gero kiekvienas mūsų yra patyręs, ką reiškia būtų tuo žmogumi, kuris skleidžia nemalonų kvapą patalpoje – galbūt po itin intensyvios treniruotės, o gal po to, kai pietums valgėte mėsainį su svogūnais.

Sisiojimo reikaliukai: kas rodo, kad turi rimtų problemų? (4)

Stebėdamos savo šlapimą galite išvengti įvairių sveikatos sutrikimų ir užkirsti kelią rimtoms ligoms.

Paprasti būdai, padedantys atsikratyti knarkimo (12)

Jei lovoje miegi ne viena, tenka priprasti prie mylimojo miegojimo įpročių. Vieni dažnai vartosi, stumia tave į lovos kraštą, kiti nepasidalina viena antklode, o treti knarkia.

Bananų jėga: mažina cholesterolį, įveikia mėšlungį, stiprina širdį (kada rinktis žalius, o kada - prinokusius?) (26)

Bananai yra ne tik skanūs, bet ir sveiki. Juose esantys vitaminai ir naudingos maistingosios medžiagos labai palankiai veikia mūsų organizmą.