Drąsos kursai: kaip pradėti pokalbį

Linkstančios kojos, drebantis balsas ir jausmas, kad nieko įdomaus neturi pasakyti. Ar įmanoma įveikti bendravimo baubus?
Užtenka tiek nedaug, kad didžiausia drovuolė taptų vakarėlio siela.
Užtenka tiek nedaug, kad didžiausia drovuolė taptų vakarėlio siela.
© Shutterstock nuotr.

Po šiandieninio apsijuokimo prieš Rapolą galvoju pasislėpti po paskutiniu sniegu. Jaučiuosi beviltiška, bet tikiuos, kad tokių kaip aš yra daugiau. Gal kooperuokimės ir tapkime drąsesnės?

Visą ilgąją pertrauką kaupiausi prieiti prie Rapolo. Aiškiai mačiau, kaip sužaviu jį savo atmestinai valiūkišku bendravimu ir jis mane pakviečia kavos po pamokų. Tačiau, vos prasižiojus, prie jo pribėgo Dangė ir kažką sušnibždėjo į ausį. Jiedu sąmoksliškai nusikvatojo ir klausiamai atsisuko į mane. O ąš ką. Ką aš... sugebėjau tik išlementi: „Ir vėl tas skambutis...“. Ir vėl tas skambutis?! Ką dar absudiškesnio galėjai sugalvot, Ugne?! Ech. Gerai nors tiek, kad nėra nieko, ko negalima išmokti. Nuo šiandien mokysiuos pradėti pokalbį. Tikiuosi, jūs prisijungsit ir turėsit, ką pasakyti tuomet, kai man eilinį kartą pritrūks žodžių.

Testas

Yra begalės skirtingų žmonių asmenybės tipų. Tačiau nėra nei tinkamų, nei netinkamų asmenybės tipų, į kuriuos jums vertėtų arba nevertėtų lygiuotis. Jūs esate toks, koks jūs esate. Ir sutikite, kad net jei jūs esate drovus, vis tiek galite pradėti pokalbį ir jį tęsti net su pačiais komunikabiliausiais ir linksmiausiais žmonėmis.
Žodžiu, pradėsiu nuo klausimų sau (jei jau mano mama kalbasi su savimi be jokios priežasties, manau, šis atvejis tikrai pateisintinas). Tiesa ar ne, kad:
- jūs retai pirmas užkalbinate žmones (net ir gerus draugus);
- jums maloniau, kai jie į jus kreipiasi, ir net tuomet jūs sutrinkate;
- pokalbio metu jūs vengiate įsiterpti ir susierzinate, kai pokalbis pakrypsta į jus;
- jums nelengva bendrauti su nepažįstamaisiais ir jūs vengiate jų, jei tai tik yra įmanoma.

Jei į visus šiuos teiginius jūs atsakėte „tiesa“, ko gero, aš ne vienintelė apsimetanti, kad vakarėlio metu bendravimas su mobiliuoju yra įdomiausia pramoga. O, kad kaskart, kai man iš baimės bendrauti pradeda greičiau plakti širdis, susitraukia skrandis ir išmuša prakaitas, susiplautų po lėkštę! Bet taip nėra ir ši bėda daug svarbesnė už ruošimąsi matiekės kontrui. Pradedam!

Kvėpavimo pratimai

Pasirodo, kartais užtenka tik (ne)kvėpuoti. Paprasčiausias kvėpavimo pratimas yra suskaičiuoti iki keturių ir įkvėpti, tada užlaikyti kvėpavimą, kol suskaičiuosite iki keturių, ir iškvėpti (velniava, niekaip nuo tos matiekės nepabėgsi). Valdydami savo kvėpavimą, jūs galite nuraminti savo širdies plakimą ir bet kokią drovumo sukeltą baimę. Norėsite patikrinti savo sugebėjimus pradėti pokalbį, išmėginkite tai mažose grupėse. Kuo jūs būsite ramesnis, tuo lengviau tai bus.

Kaip pradėti pokalbį

Kai pasijusite esąs ramus tarp nepažįstamų žmonių, jums reiks pasiruošti pokalbiui:
- pasirinkite atvirus klausimus, nes žmonės mėgsta apie save kalbėtis (Žymiuosi: ką tu manai apie lietuvių mokytojos kuodą?);
- siekite kitus atvirus klausimus su pirmuoju, kad galėtumėte palaikyti pokalbį, jei jis ims rimti (Žymiuosi: pameni, tą kartą, kai jos kuodas įsipainiojo į užuolaidas?);
- pasirinkite pokalbiui paprastas atviras temas, įskaitant darbą, pastaruosius įvykius, orus, sportą, televizijos laidas ir filmus. Venkite politikos ir religijos, nes šios temos gali įaudrinti žmones. (Žymiuosi: kada, manai, prasidės deginimosi sezonas?)
- pradėdami pokalbį, įtraukite ir draugą, nes jis ar ji galės jums pagelbėti (Žymiuosi: Milda, ar nebijai, kad tavo emo oda įdegs?)
- papasakokite anekdotą, tačiau nepersistenkite (Žymiuosi: jokių nacių ir soliariumų temų!).

Savęs vertinimas

Viena iš kliūčių, su kuria susiduria drovūs žmonės bendraudami grupėje ar norėdami pradėti pokalbį, yra prastas savęs vertinimas (Ėėė, galbūt aš prastai vertinu KITUS!..Na, nesvarbu...). Pradėkite rūpintis savo išvaizda. Dėvėkite drabužius, kurie yra patogūs ir su kuriais jūs gražiai atrodote. Kai esate savimi patenkintas, jūs spinduliuojate pasitikėjimą, o tai gali jus įkvėpti rizikai patiems pradėti pokalbį.

Susipažinkite

Susipažindami su naujais žmonėmis dauguma drovių žmonių yra santūrūs ir dėl to jiems yra sunkiau pradėti pokalbį. Nebijokite leisti jam nurimti ar tekėti sava vaga.
Kai turėsite galimybę susipažinti su žmonėmis artimiau ar kurį laiką dalyvauti pokalbyje, jūs atsipalaiduosite ir mėgausitės tuo. Kaip ir bet kokią kitą veiklą, taip ir pradėti pokalbį reikia praktikuotis. Surizikuokite, užduokite klausimą ir leiskite kitiems kalbėti. Jūs turėsite galimybę susipažinti su jais ir atsipalaiduosite.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Sveikos

Tyrimas: pilno grūdo produktai mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką

Šiuolaikinis gyvenimo tempas ir nesubalansuota mityba veda prie dažnėjančių širdies ir kraujagyslių ligų. Naujausi tyrimai atskleidė, kad šių ligų gali padėti išvengti pilno grūdo produktais praturtinta mityba.

Ką daryti, kad prakaitavimas nevirstų košmaru? (2)

Artėjant gražiausioms metų šventėms visus nejučia įtraukia prieššventinio pasiruošimo bumas ir nesibaigianti vakarėlių virtinė. Vieniems tai sukelia džiaugsmingą šurmulį, kitiems – nerimą, kad vakarėlio metu aplinkiniai pastebės kruopščiai slepiamą bėdą – gausų prakaitavimą, kuris žliaugia veidu ar kaupiasi pažastyse net neužsiimant aktyvia fizine veikla. Tad ko imtis, kad šventinis vakarėlis nevirstų košmaru?

Štai jums įrodymai, kodėl nereikia paisyti svarstyklių skaičių! FOTO (8)

Ne paslaptis, kad riebalai sveria mažiau už raumenis, todėl, pavyzdžiui, 65 kilogramus sveriančios sportiško sudėjimo moters kūnas atrodys visai kitaip, nei treniruočių neragavusios.

Šeši neįprasti svogūnų lukštų panaudojimo būdai (6)

Mažai kam žinoma, kad naudingi sveikatai ne tik svogūnai, bet ir jų lukštai, kurių sudėtyje yra ypatingojo antioksidanto – kvarcetino, pasižyminčio priešalerginiu poveikiu.

Kodėl man bet kokios kalbos apie raukšles atrodo juokingos (4)

Metams bėgant tampu vis vertingesnė, kaip geras vynas. Taip, aš senstu, bet mėgaujuosi šiuo procesu. Pirmąją gyvenimo dalį tavo veidas – tai, kokia gimei, antrąją – tai, ko esi verta.

Pavojinga bakterija, kuri gali sukelti šimtą negalavimų (2)

Helicobacter pylori yra infekciją organizme sukelianti bakterija, ypatingai greitai pasklindanti organizme, ypač jei nusilpusi žmogaus imuninė sistema.

Receptas, pasiskolintas iš Biblijos, išgydo nuo visų ligų? (4)

Paviešintas neva nuo visų ligų gydantis kelių tūkstančių metų senumo receptas kelia aistras. Vienoje Graikijos laidoje prieš keletą metų nuskambėjęs stebuklingo gėrimo receptas sukėlė didžiulį ažiotažą.

Alergija maistui – kartais pakanka tik bučinio

Šiandien apie alergijas kalbame dažnai – anksčiau ne taip dažnai pasitaikantis reiškinys jau tapo kasdienybe. Apie alergijas imame galvoti dažniau – parduotuvėse renkamės ne tik tai, ką mėgstame, bet tai, ką galime vartoti.

Prostatos vėžys – liga, bauginanti vyrus: mitai ir realybė (1)

Kiekviena rimtesnė liga yra apipinta mitų ir baimių. Prostatos vėžys – ne išimtis. Lietuvoje nuo prostatos vėžio kasmet miršta 500-600 vyrų. Skaičiai yra dideli, liga – dažna, todėl kiekvienas yra girdėjęs arba net dalijęsis įvairiais mitais apie prostatos vėžio profilaktiką, tai, kas sukelia šią ligą, kiek skausminga diagnostika ir kokie veiksmingiausi gydymo būdai.

KTU mokslininkas: česnakas nestiprina imuniteto

Atvėsę orai ir vis labiau persekiojančios peršalimo ligos daugelį verčia griebtis vaistų. Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius Petras Rimantas Venskutonis siūlo nepamiršti ir liaudies medicinos, o būtent gerosiomis savybėmis pagarsėjusio česnako.

Alergija nekviestiems namų svečiams – dulkių erkutėms: kaip su ja gyventi?

Namuose kiekvienas norime jaustis saugiai ir jaukiai. Deja, dažno laiką namie apkartina alergijos, kurių nepavyksta išvengti ir savoje aplinkoje. Tyrimai atskleidžia, kad alergija namų dulkių erkėms yra pati dažniausia kvėpavimo takų alergija Europoje. Vis dėlto sprendimų, kurie net ir alergiškiems žmonėms pagerina buvimo namuose kokybę, tikrai yra.

Jaunos moters istorija: tikrinausi dėl krūties vėžio pati, o susirgo mama

Spalį, kovos su krūties vėžiu mėnesį, apie šios ligos prevencijos svarbą bendram pokalbiui pakvietė Nacionalinė krūties ligų asociacija, Nacionalinio vėžio instituto medikai ir jauna moteris, kurios šeimoje krūties vėžys pasiglemžė vieną brangiausių žmonių – mamą.

4 geriausi būdai išvengti blogo burnos kvapo (1)

Žinote kas labiausiai gadina pasimatymą? Blogas burnos kvapas. Mėginant sužavėti kitoje stalo pusėje sėdinčią savo simpatiją, mažiausiai ko reikia, tai iš burnos sklindančio nosį laužiančio aromato. Blogiausia yra tai, kad daugelis žmonių net nesuvokia savo problemos.

10 maisto produktų, kuriuos be reikalo laikėme sveikuoliškais (1)

Spalio 16-ąją minima Pasaulinė maisto diena. Šią dieną siekiama informuoti visuomenę apie susidariusią paradoksinę situaciją pasaulyje, kai išsivysčiusios valstybės kovoja su maisto pertekliumi, o trečiosiose šalyse vyrauja badas.

Ar tikrai pavojinga vartoti šaldytus produktus? (2)

Parduotuvių lentynose matome platų šaldytų produktų asortimentą: greta uogų, daržovių galite rasti pusgaminius, kuriuos tereikia tik atšildyti ir iškepti ar išvirti.