100-metės ilgaamžiškumo paslaptys: gydytojai man sakė to nedaryti, bet jie jau mirę, o aš – ne

 (25)
Šios moterys išgyveno II pasaulinį karą, apraudojo Titaniką, stebėjo Eifelio bokšto statybą, pergyveno netgi savo anūkus. Ilgiausiai gyvenusios planetos moterys atskleidė savo ilgaamžiškumo paslaptis.
Jeanne Louise Calment
© youtube.com

DAUG SKAITO

91-erių fantastiškai atrodanti islandė Erla tikino ir pati netikinti, kad jai jau yra tiek metų. Senolė sakė, kad stengiasi daug skaityti, nes tai lavina atmintį, padeda atitolinti alzhaimerį. Kuo labiau lavina savo smegenų raumenis, tuo jie ilgiau nesensta.

„Valgau daug žuvies. Mėgstamiausia - menkė. 85 metus plaukioju. Tai man padeda išvengti daug senatvės ligų“, - savo ilgo gyvenimo paslaptimi dalinosi islandė.

Erla
Erla
© youtube.com

ŽAIDŽIA KORTOMIS

112 metų brazilė pasakojo mėgstanti žaisti kortomis, spręsti kryžiažodžius. Tai padeda mankštinti protą.

O štai Elizabeth Sullivan iš Teksaso jau 40 metų vietoje kavos geria energetinį limonadą. 104 metų senolė tikino, kad gydytojai kategoriškai uždraudė jai vartoti tokius nesveikus gėrimus.

„Visi gydytojai, kurie mane pamatė, uždraudžia gerti šį gėrimą, nes jis neva mane nužudys. Tačiau jie jau mirę, o aš dar ne. Vadinasi, kažkuris iš mūsų buvo neteisus“, - ironizavo brandaus amžiaus moteris.

104 metų Elizabeth džiaugėsi galėdama oriai senti savo namuose, skaityti knygas, žiūrėti televizorių ir susitikti su draugais.

Elizabeth Sullivan
Elizabeth Sullivan
© youtube.com

Pasaulio rekordininkė - ilgiausiai gyvenusi moteris buvo Jeanne Louise Calment. Ji gimė likus metams iki Alexander Graham Bellas išrado telefoną.

122-iejų prancūzė garsėjo ne tik dėl savo ilgaamžiškumo. Aplinkinius ji stebino dėl savo užsispyrimo ir nenoro atsikratyti žalingų įpročių.

Kas savaitę ji suvalgydavo po kilogramą šokolado, gerdavo portveiną, rūkė nuo 21-erių. Iki 100-ojo gimtadieni senolė važinėjo dviračiu. Savarankiškai gyveno iki 110-ojo gimtadienio. Vėliau, kai namuose kilo nedidelis gaisras, jos artimieji nusprendė nebeleisti jai gyventi vienai.

116-kos ji metė rūkyti. Tačiau tik dėl to, kad ji prastai matė ir nenorėjo kitų prašinėti jai pridegti.

Jeanne pažinojo dar mažą Vincent van Goghą, kurį ji vadino nemandagiu niekšeliu. Dėl to, kad būsimas genijus buvo labai nemandagus, moteris atsisakė parduoti jam pieštukų.

Kol buvo jauna, prancūzė mėgo vaikščioti į operą, skaityti knygas, skambinti pianinu. Tačiau ypatingai savo sveikata nesirūpino.

Jeanne Louise Calment
Jeanne Louise Calment
© youtube.com

Kitos šimtametės ilgaamžiškumo istorija išties intriguojanti. 108 metų Clara iš Glazgo prieš daugelį metų pasišventė celibatui. Ji tikino tiesiog neturėjusi laiko intymumui ir buvo per daug susikoncentravusi į savo karjerą.

Buvusi sekretorė prisipažino, kad ji savo laiką mieliau skirdavo skaitymui, sodo priežiūrai, maisto gamybai ir muzikos klausymui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Psichoterapeutas O. Lapinas: avarijų pasekmės dažniausiai išlieka visą gyvenimą (6)

Pasak psichoterapeuto Olego Lapino, jeigu po avarijos neanalizuosime emocijų, kurios mus apima ar persekioja, tuomet pasekmės gali išlikti visą gyvenimą.

Gydytoja pataria: kaip gydyti sutrikimą, dėl kurio šeimos net išsiskiria (12)

Įprasta manyti, kad inkontinencija, t. y. šlapimo nelaikymas, yra vyresnių žmonių bėda. Tačiau tyrimai rodo, kad šis sutrikimas vargina ir labai jaunas moteris – tai dažnesnė liga nei cukrinis diabetas, hipertenzija ar depresija. Vis dėlto moterys gėdijasi apie ją kalbėti garsiai, o daugelis net nežino, kad šią problemą galima ir reikia spręsti. Tačiau statistika negailėstinga – šlapimo nelaikymas vargina apie 300 tūkst. gyventojų Lietuvoje.

Šlapimo nelaikymas: gydytoja patarė, kaip susigrąžinti pilnavertį gyvenimą (21)

Opi ir tyli moterų problema – šlapimo nelaikymas – gali atsirasti natūraliai senstant moters organizmui, pagimdžius vaiką arba tiesiog turint silpnus dubens dugno raumenis.

Moterų įpročiai, kurie vyrus varo iš proto (17)

Aptarsime, kas jiems kelia nuostabą ir verčia antakius lipti ant kaktos, tačiau vis tiek su tuo susigyvena ir nurašo „Ai, nieko, jūs gi – moterys”.

Gražus kūnas be dietos ir mankštos (11)

Taip, tai įmanoma. Atsikratyk nereikalingų kilogramų ir atrodyk žvalesnė, nemarindama savęs badu ar alindama kūną treniruotėmis.

Kaip panaudoti sodą šalinant įsisenėjusias dėmes

Namų valymas ir netgi patys nemaloniausi namų ruošos darbai tampa daug malonesni, kai dirbi kartu su šeimos nariais ar draugais. O jei namie likote viena, tuomet pasileiskite garsiai muziką ir viskas atrodys daug lengviau.

Kaip maitintis, kad pilvas būtų plokščias, o talijos nepuoštų gelbėjimosi ratas? (10)

Dailaus pilvuko, kuris atrodytų toks pat lygus, kaip kad gulime ant nugaros, tikiu, norėtų visos moterys.

Nauja avalynė - naujos nuospaudos: būdai išvengti kančių (9)

Kai kurie kiekvieną sezoną avalynę pakeičia be didesnių problemų, bet dažniausiai nauja, dar nepranešiota avalynė kelia gausybę rūpesčių.

Produktai, kurių nepatartina vartoti tuščiu skrandžiu (16)

Ar esate pastebėjusios, kad ryte, atsikėlusios ir sukrimtusios obuolį ar kelias vynuogių uogas, paskui prastai jaučiatės, jums raižo pilvą ir netgi susuka vidurius?

Natūralūs ir greiti būdai įveikti peršalimą (1)

Kai pavasario orai tokie permainingi, tampa vis lengviau peršalti. Nors sinoptikai pranašauja šiltą vasarą, ji kol kas atrodo kaip tolimas miražas.

Veido odos priežiūra: ko jokiu būdu negalima daryti (4)

Visos mes ne šventosios ir retkarčiais padarome veido priežiūros klaidų. Jei taip nutinka kartais, neverta nerimauti – jei vieną naktį prieš miegą pamirši nusivalyti makiažą, ko gero oda nuo to nesunyks.

Nenorite, kad svečiai užmigtų prie pietų stalo? Šių produktų privalote atsisakyti (6)

Visi esame patyrę tą jausmą, kai po sočių pietų norime kristi į lovą ir miegoti. Šventiniu laikotarpiu, prisiragavę įvairių patiekalų, taip pat dažnai pajuntame mieguistumą. Ką daryti?

Kaip nepasiduoti depresijai, jeigu dažnai jaučiate nerimą ir liūdesį (29)

Jei pastebėjote, kad jūsų gyvenime ėmė vyrauti neigiamos emocijos, ko gero atėjo laikas peržvelgti savo mąstymo modelius ir juos keisti.

8 svarbūs signalai jūsų sveikatai, kuriuos siunčia pakitusi odos būklė (2)

Oda - didžiausias mūsų kūno organas, tad jeigu kažkas viduje vyksta ne taip, didelė tikimybė, jog oda praneš.

10 natūralių būdų kovoti su pūslelinę (ledukai, degtinė, paracetamolio tebletės ir kt.) (13)

„Ir vėl vėjas nubučiavo" - taip sakoma, kai ir vėl užklumpa nemalonioji lūpų pūslelinė.