Vyrai nesupranta patrauklių moterų „ne"

 (65)
Situacija: vyras atkakliai atakuoja simpatišką moterį, o po kiekvieno jos atsisakymo palaukęs vėl puola į mūšį. Kodėl?
Patrauklios moterys trina vyrų atmintį...
Patrauklios moterys trina vyrų atmintį...
© Shutterstock nuotr.

Kalbama čia ne apie įkyraus gerbėjo nenuovokumą, o apie jo užmaršumą: įspūdinga moteris tiesiogine prasme ištrina vyro atmintį. Ir ypač jei per savo gyvenimą vyras ne tiek daug kartų buvo susižavėjęs. Suprasti moters kūno kalbą jam - sunkus uždavinys.

Toks gerbėjas, ko gero, yra ne pati geriausia kandidatūra jums į porą. Ajovos universiteto mokslininkai, atlikę tyrimus, teigia, kad gražuolės veikia vyrų smegenis kaip „sąmonės praradimo eliksyras", rašoma Tvnet.lv.

Jie pasiūlė grupei jaunuolių įvertinti keletą merginų nuotraukų. Vienose fotografijose merginos aiškiai stengėsi patikti - sėdėjo koketiškomis, patraukliomis pozomis, o kitų merginų tikslas buvo priešingas - savo poza parodyti, kad jos nėra linkusios susipažinti ir bendrauti..

Po 20 minučių savanoriams parodė tų pačių merginų nuotraukas, tačiau šį kartą jos išreiškė visiškai priešingas emocijas: tos, kurios spinduliavo patrauklumą, dabar buvo susiraukusios, ir atvirkščiai.
Savanoriams mokslininkai pateikė klausimą - ar matėte šias merginas anksčiau? Buvo siekiama suprasti, kaip vyrai supranta kūno kalbą ir ar gali pajusti tuos neverbalinius signalus, kuriuos siunčia seksualiai suinteresuota moteris.

Paaiškėjo, kad patys įdėmiausi „kūno skaitytojai" buvo jaunuoliai,kurie turėjo merginas. Kas dieną bendraudamas su savo mylimąja, jaunuolis tiesiog privalo iš jos kūno kalbos suprasti, ko ši nori.
Mažiausiai balų surinko tie, kurie nesugebėjo suprasti merginų kūno kalbos. Be to, kaip paaiškėjo, tokie jaunuoliai, bendraudami su merginomis, linksta į prievartą ar smurtą. Jie netgi neatpažino simpatiškų merginų, kurios pirmose fotografijose buvo niūrios, o antrose - šypsojosi.

„Mes norėjome suprasti, kokį vaidmenį vyrų seksualinėje agresijoje vaidina moters vertinimas, - aiškina tyrimo autorė, psichologijos docentė Teresa Treat. - Mūsų tyrimas tapo vienu iš projektų, kurių tikslas yra užkirsti kelią seksualinei prievartai koledžuose".

Dabar T. Treat ir jos kolegos galvoja, kaip padaryti, kad vyrai geriau įsimintų ir suprastų neverbalinius signalus, kuriuos jiems siunčia merginos, ir tuo atveju, jei jos nerodo jokio intereso, kad vyrai nemėgintų per prievartą atkreipti į save dėmesio. Kas įdomiausia: kuo moteris atrodo geriau (net jei jos negalima pavadinti gražuole, o tiesiog prisižiūrinčia dama), tuo blogiau ji yra„skaitoma". Tiesa, signalų, kuriuos siunčia „pilkos knygų graužikės", vyrai ne tik nesupranta, bet tiesiog nepastebi. Todėl kur kas didesniame pavojuje nukentėti nuo agresyvių vyrų atsiduria ne seksbombos, o pilkos pelytės.

Beje, dėl atstūmimo: jis, kaip paaiškėjo, tiesiogine prasme sudaužo širdį. Apie tai pareiškė Amsterdamo universiteto tyrėjų grupė, kuriems vadovavo psichologas Bregte'as Guntheras Mooras. Mokslininkai pakvietė į eksperimentą 22 studentus ir paprašė juos pateikti keletą savo fotografijų. Nuotraukas parodė kitai studentų grupei, o pirmosios narius prijungė prie specialaus monitoriaus. Po to tyrėjai pasakojo tiriamiesiems apie antrosios grupės reakciją į jų fotografijas.

Kiekvieną kartą, kai eksperimento autoriai ruošdavosi pasakyti apie tai, ar studento fotografijos patiko „vertinimo komisijai", tiriamojo širdis sustingdavo. Dar daugiau - monitorius fiksuodavo širdies ritmo sutrikimus. Jei nuotrauka nepatikdavo, sužinojusių tai savanorių širdys ir vėl apmirdavo. Lygiai tokia pati reakcija būdavo, kai studentams pasakydavo, kad, „žiuri" nuomone, jie atrodo vyresni nei yra ištikrųjų.

Deja, mokslininkai nieko kol kas negali pasiūlyti moterims, norinčioms išvengti agresyvių vyrų.Tai ką daryti? Būsi paniurusi, neišsišokusi ir pilka - gali tapti agresyvaus vyro auka. O jei šypsosies, spinduliuosi pasitikėjimą, tai vyras irgi nesupras atstūmimo, nes manys, kad skleidžiu kitus signalus, kad siekiu artimo ryšio. Nors persiplėšk...

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (8)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (2)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (27)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.

Naujametiniam stalui: soti ir gardi mišrainė su paslaptimi – nepasigailėsite pabandę (5)

Šventinis maistas turėtų būti ne tik skanus, bet ir originalus bei žadinti apetitą. Todėl jūsų naujametinį meniu tikrai paįvairins šios gardžios ir sočios salotos. Nepasigailėsite pabandę šią originalią mišrainę su paslaptimi.

Išbandę šį receptą, bulvių daugiau nenorėsite valgyti kitaip (12)

Orkaitėje keptos bulvės dažniausiai valgomos kaip garnyras. Tačiau tik ne šį kartą. Su tinkamais ingredientais bulvė gali tapti pačiu gardžiausiu pagrindiniu patiekalu.

Dievinu tokius pyragų receptus: greita, paprasta ir įspūdinga! (14)

Šis paprastai pagaminamas ypatingo skonio pyragas puikiai žinomas kaip "Zebras".

Užtepėlės vieno kąsnio sumuštinukams, kurios visuomet sulaukia didelio pasisekimo

Gardi, ką tik iškepta ir dar garuojanti duona bei naminės užtepėlės, nenuviliantis derinys, tinkamas tiek paprastam šeimos vakarui, tiek pavaišinti netikėtai į svečius užsukusius svečius.

Silkė pataluose kitaip: šį receptą būtinai išsaugokite artėjančioms žiemos šventėms (38)

Be „Silkės pataluose“ neįsivaizduojamos nė vienos žiemos šventės. Todėl mes siūlome šio patiekalo gerbėjus nudžiuginti dar gardesniu receptu - tikrai nenusivilsite! Toks „Silkės pataluose“ variantas patiko absoliučiai visiems, kurie tik bandė šį užkandį! Be to, ją ne tik lengva paruošti. Patiekalas atrodo labai stilingai.

Skaniausias mėsos pyragas su ypatingai puriu užklotu – niekada neatsivalgysite (18)

Mėsos ir bulvių derinio mėgėjai neretai pritrūksta idėjų, kokį dar patiekalą galima pagaminti iš šių pagrindinių dviejų ingredientų. Tai štai, mėsos pyragas su ypatingu užklotu pavergs jus nuo pirmojo kąsnio.

Greitas obuolių pyragas: tikras gardumėlis! (3)

Šio itin greitai paruošiamo gardaus pyrago receptą galite tobulinti iki išprotėjimo. Pavyzdžiui, į tešlą įmaišykite migdolų drožlių arba išmirkytų razinų.

Štai kaip reikia gaminti bet kokią mėsą: slapti ingredientai dieviškam patiekalui (4)

Išsirinkti gerą mėsos gabalą yra tikras menas: reikia anksti ryte ateiti į turgų, rasti pažįstamą mėsininką, įsižiūrėti, neskubant įsiuostyti...

Grikiai su kefyru – taip paprasta atsikratyti 4 kg dar nebuvo! (25)

Grikiai ir kefyras yra naudingi dietiniai produktai, kurie gali padėti lengvai atsikratyti nereikalingo viršsvorio, išvalyti organizmą nuo toksinų, pagerinti virškinimą.