Santuoka moterys nusivilia greičiau nei vyrai

 (22)
Gal iš įsitikinimo, kad jis pasikeis, o nepasikeičia? Tačiau moterys gali nemaloniai nustebinti vyrą - iš ramuolės virsti furija.
Moterys santuokoje labiausiai ilgisi romantikos.
Moterys santuokoje labiausiai ilgisi romantikos.
© Shutterstock nuotr.

Tiksliau ne furija gal, o nelaiminga bambekle. Bet ir tai pamažu, ne iš karto. Ir dėl to, pasirodo, bus kalti vyrai. Dažna moteris santuokos kabinasi kaip gyvenimo būdo ir saviraiškos: deda viltis į tą šeiminę laimę, aukoja savo laiką ir jėgas, kad sukurtų harmoningus santykius, kuria pasakiškus planus, kaip čia bus gerai su tuo vyru gyventi.

Tačiau netrukus ta gyvybinga moteris, kuri vyrą sužavėjo savo optimizmu, energija ir švelnumu, ima virsti sene iš pasakos apie auksinę žuvelę. Ji jaučiasi nelaiminga, atrodo prislėgta ir nusivylusi. Santuoka jai primena nebe aukso karalystę, o bakūžę su suskilusia gelda pašonėje. Arba - su apkerpėjusiu kelmu, tai yra vyru.

Ko ji nepatenkinta? Ne materialinių gėrybių jai reikia, kaip dauguma vyrų mano. Didžiosios Britanijos mokslininkai atliko plataus masto ekonominį ir socialinį tyrimą, kuriame dalyvavo 40 tūkstančių britų šeimų, kaip skelbia „The Daily Mail". Tyrimo esmė - nustatyti, kas žmones daro laimingus. Nors eksperimentas dar nebaigtas, tačiau pirmieji duomenys piešia štai tokį laimingos poros paveikslą: jie susituokę, išsilavinę, neturintys vaikų, drauge gyvenantys ne daugiau kaip 5 metus. Po penkerių metų moteris poroje ima jaustis nelaiminga. Kodėl?

Tyrėjai šį reiškinį aiškina tuo, kad moterų santuokinės laimės lūkesčiai yra gerokai didesni nei vyrų. Didesnė našta (dėl emocinės atmosferos namuose) tenka moters pečiams. Moteris ne tik veža visą ūkį, bet ir bežodiniu susitarimu atsako už visas šeimos šventes - pradedant vaikų gimtadieniais, baigiant sutuoktuvių metinėmis. Tai svarbu ir vyrams, bet tada, kai tuo pasirūpina moteris. Tai jos yra vaikščiojančios užrašų knygelės. Pirmaisiais santuokos metais moterys dar save tikina, jog tai normalu, tačiau kuo toliau, tuo labiau jas erzina vyro abejingumas šeimos įvykiams, kurie moteriai yra be galo svarbūs.

Taigi apklausos dalyvių buvo prašoma įvertinti savo santuoką žodžiais: „laiminga", „labai laiminga", „pasakiškai laiminga", „pati laimingiausia". Po 5 santuokos metų 55 procentai vyrų ir 57 procentai moterų vis dar mano, kad jų sąjunga yra „pati laimingiausia". Po 11 metų rolės keičiasi: moterys jaučiasi nelaimingesnės už vyrus. Iš sidabrinių vestuvių metinių slenkstį peržengusių porų tik 26 procentai moterų ir 33 procentai vyrų vis dar mano, kad jiems gyvenime pasisekė labiausiai.

Kodėl vyrams derėtų sukrusti? Žmonos pradeda abejoti santuoka, savo sprendimu visą gyvenimą nugyventi su tuo pačiu vyru po 5-6 vedybinio gyvenimo metų. Jos visus tuos metus labiau nei vyrai stengėsi dėl to, kad išsaugotų santykius, net jei tuo metu sėkmingai kopė karjeros laiptais.

Ko žmonoms reikia? Ivertinimo, dėmesio ir romantikos. O po vedybų vyrai dažnai tai nurašo į „nesąmonių kampelį". Neva, žmoną jau turiu, gėlių prinešiau jai iki vestuvių, į restoranus vedžiojau irgi, pasaka baigėsi, prasideda gyvenimas. O moteris kaip tik ir erzina, kad nėra tos romantikos. Tai didžiausias priekaštas vyrų giminei. Jos jaučiasi tiek savęs atidavusios, o vyrui svarbu, kad grįžtų į jaukius namus, kad būtų valgyti padaryta ir kad dar būtų pamylėtas prieš miegą.

Vyrai, norite laimingos santuokos? Neužmirškite, kad jūsų išrinktoji visų pirma yra moteris, o tik paskui žmona ir mama. Nebūtina gėlių dovanoti kasdien. Juk yra tiek būdų pradžiuginti mylimąją: palikti raštelį, pagaminti pusryčius, pagirti šukuoseną, kartu su vaiku nupiešti piešinį ar svarankiškai išmokti groti gitara ir sudainuoti jos mėgiamą „The Beatles" dainą „Yesterday"...

Tik nebūkit jau tokie skūpūs. Perskaitysit dabar, kad moterims krizė ateina po 5 santuokos metų ir nieko nedarysit iki tol. Jei vedėte moterį, parodykite, kaip ją mylite, nebūkit liaušiai :)

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (8)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (2)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (26)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.

Naujametiniam stalui: soti ir gardi mišrainė su paslaptimi – nepasigailėsite pabandę (5)

Šventinis maistas turėtų būti ne tik skanus, bet ir originalus bei žadinti apetitą. Todėl jūsų naujametinį meniu tikrai paįvairins šios gardžios ir sočios salotos. Nepasigailėsite pabandę šią originalią mišrainę su paslaptimi.

Išbandę šį receptą, bulvių daugiau nenorėsite valgyti kitaip (12)

Orkaitėje keptos bulvės dažniausiai valgomos kaip garnyras. Tačiau tik ne šį kartą. Su tinkamais ingredientais bulvė gali tapti pačiu gardžiausiu pagrindiniu patiekalu.

Dievinu tokius pyragų receptus: greita, paprasta ir įspūdinga! (14)

Šis paprastai pagaminamas ypatingo skonio pyragas puikiai žinomas kaip "Zebras".

Užtepėlės vieno kąsnio sumuštinukams, kurios visuomet sulaukia didelio pasisekimo

Gardi, ką tik iškepta ir dar garuojanti duona bei naminės užtepėlės, nenuviliantis derinys, tinkamas tiek paprastam šeimos vakarui, tiek pavaišinti netikėtai į svečius užsukusius svečius.

Silkė pataluose kitaip: šį receptą būtinai išsaugokite artėjančioms žiemos šventėms (38)

Be „Silkės pataluose“ neįsivaizduojamos nė vienos žiemos šventės. Todėl mes siūlome šio patiekalo gerbėjus nudžiuginti dar gardesniu receptu - tikrai nenusivilsite! Toks „Silkės pataluose“ variantas patiko absoliučiai visiems, kurie tik bandė šį užkandį! Be to, ją ne tik lengva paruošti. Patiekalas atrodo labai stilingai.

Skaniausias mėsos pyragas su ypatingai puriu užklotu – niekada neatsivalgysite (18)

Mėsos ir bulvių derinio mėgėjai neretai pritrūksta idėjų, kokį dar patiekalą galima pagaminti iš šių pagrindinių dviejų ingredientų. Tai štai, mėsos pyragas su ypatingu užklotu pavergs jus nuo pirmojo kąsnio.

Greitas obuolių pyragas: tikras gardumėlis! (3)

Šio itin greitai paruošiamo gardaus pyrago receptą galite tobulinti iki išprotėjimo. Pavyzdžiui, į tešlą įmaišykite migdolų drožlių arba išmirkytų razinų.

Štai kaip reikia gaminti bet kokią mėsą: slapti ingredientai dieviškam patiekalui (4)

Išsirinkti gerą mėsos gabalą yra tikras menas: reikia anksti ryte ateiti į turgų, rasti pažįstamą mėsininką, įsižiūrėti, neskubant įsiuostyti...

Grikiai su kefyru – taip paprasta atsikratyti 4 kg dar nebuvo! (25)

Grikiai ir kefyras yra naudingi dietiniai produktai, kurie gali padėti lengvai atsikratyti nereikalingo viršsvorio, išvalyti organizmą nuo toksinų, pagerinti virškinimą.