Negražiems žmonėms – socialinė apsauga

 (17)
Nors sakoma, kad grožis – kiekvieno skonio reikalas, vis dėlto daugelio nuomonė, kas yra išvaizdus, o kas – ne, sutampa.
<span style="margin-bottom: 0cm;">Negražiems žmonėms – socialinė apsauga</span>
© Shutterstock nuotr.

Didesnė tikimybė gauti darbą, lengvesnis kopimas karjeros laiptais, gausesnis draugų ratas, net gražesnis sutuoktinis - tokios galimybės atsiveria gražiems žmonėms. Ir tai ne prielaidos. Tai patvirtina daugiau negu 20 metų psichologų ir ekonomistų atliekamos apklausos bei tyrimai.
Žmogaus išvaizda turi ir finansinių pasėkmių. Anot tyrėjų, toje pačioje sferoje dirbantis negražus žmogus uždirba 10-15 procentų mažiau už išvaizdų kolegą, ko pasekoje per gyvenimą, tarkim vidutinis amerikietis, praranda apie 230 tūkst. dolerių (apie 558 tūkst. litų).
Išvaizdos problema liečia tiek vyrus, tiek moteris. Jeigu, pasak statistikos, negražioms moterims sunkiau susirasti ne tik sutuoktinį, bet ir draugių, tai neišvaizdūs vyrai turi dirbti dvigubai daugiau, kad padarytų karjerą.
Kad ir ką besakytumėte, vis tiek smagiau pirkti iš dailios pardavėjos, lankytis pas išvaizdų gydytoją, klausytis gražaus dėstytojo ar būti sustabdytai neprasto pareigūno. Mums patinka gražūs žmonės, todėl už apsunkintą neišvaizdžiųjų gyvenimą esame atsakingi visi. Bent jau taip mano Teksaso universiteto ekonomikos profesorius Danielis S. Hamermeshas, neseniai išleidęs knygą „Grožis moka" („Beauty Pays"). Kalifornijos, Kolumbijos ir dar kelioms apygardoms jis pateikė įstatymų pataisas, kuriose siūloma negražiems žmonėms suteikti tokią pat socialinę apsaugą, kokią gauna neįgalūs žmonėms, tam tikrų rasių ar religijų atstovai, moterys bei neįgalieji. Jis siūlo kontroliuoti negražių žmonių įdarbinimo ir karjeros procesą, saugoti juos nuo diskriminacijos.
Kaip teigia D.S. Hamermeshas, apsaugos procesas nebūtų toks sudėtingas, kaip gali atrodyti iš pradžių. Nors galėtume ginčytis, kas iš grupės žmonių yra gražiausias, dėl bjauriausių nuomonė tikriausiai sutaptų - tai įrodyta net specialiomis apklausomis.
Įstatyme siūloma prie negražių žmonių priskirti 1-2 procentus visų Amerikos gyventojų. Sakote, kas norės į savo knygelę įsirašyti, jog priklauso šiai grupei žmonių? Profesorius įsitikinęs, kad kilusias abejones gali išsklaidyti tas pats anksčiau minėtas puse milijono, be to, advokatai turėtų mielai imtis negražiųjų diskriminacijos bylų, mat tai nauja diskriminacijos sritis.
Vienintelis minusas? Bent jau Amerikoje, pridėjus dar vieną socialiai saugomą grupę, kitos silpnos bendruomenės iš valstybės gautų mažesnę finansinę pagalbą mažiausiai 50 metų. Tačiau negražiųjų gynėjų šis faktas nė kiek nestabo.

Taigi, ar negražiems žmonėms, jūsų nuomone, reikia papildomų socialinių garantijų?


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (1)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (7)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (2)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (26)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.

Naujametiniam stalui: soti ir gardi mišrainė su paslaptimi – nepasigailėsite pabandę (5)

Šventinis maistas turėtų būti ne tik skanus, bet ir originalus bei žadinti apetitą. Todėl jūsų naujametinį meniu tikrai paįvairins šios gardžios ir sočios salotos. Nepasigailėsite pabandę šią originalią mišrainę su paslaptimi.

Išbandę šį receptą, bulvių daugiau nenorėsite valgyti kitaip (12)

Orkaitėje keptos bulvės dažniausiai valgomos kaip garnyras. Tačiau tik ne šį kartą. Su tinkamais ingredientais bulvė gali tapti pačiu gardžiausiu pagrindiniu patiekalu.

Dievinu tokius pyragų receptus: greita, paprasta ir įspūdinga! (14)

Šis paprastai pagaminamas ypatingo skonio pyragas puikiai žinomas kaip "Zebras".

Užtepėlės vieno kąsnio sumuštinukams, kurios visuomet sulaukia didelio pasisekimo

Gardi, ką tik iškepta ir dar garuojanti duona bei naminės užtepėlės, nenuviliantis derinys, tinkamas tiek paprastam šeimos vakarui, tiek pavaišinti netikėtai į svečius užsukusius svečius.

Silkė pataluose kitaip: šį receptą būtinai išsaugokite artėjančioms žiemos šventėms (38)

Be „Silkės pataluose“ neįsivaizduojamos nė vienos žiemos šventės. Todėl mes siūlome šio patiekalo gerbėjus nudžiuginti dar gardesniu receptu - tikrai nenusivilsite! Toks „Silkės pataluose“ variantas patiko absoliučiai visiems, kurie tik bandė šį užkandį! Be to, ją ne tik lengva paruošti. Patiekalas atrodo labai stilingai.

Skaniausias mėsos pyragas su ypatingai puriu užklotu – niekada neatsivalgysite (18)

Mėsos ir bulvių derinio mėgėjai neretai pritrūksta idėjų, kokį dar patiekalą galima pagaminti iš šių pagrindinių dviejų ingredientų. Tai štai, mėsos pyragas su ypatingu užklotu pavergs jus nuo pirmojo kąsnio.

Greitas obuolių pyragas: tikras gardumėlis! (3)

Šio itin greitai paruošiamo gardaus pyrago receptą galite tobulinti iki išprotėjimo. Pavyzdžiui, į tešlą įmaišykite migdolų drožlių arba išmirkytų razinų.

Štai kaip reikia gaminti bet kokią mėsą: slapti ingredientai dieviškam patiekalui (4)

Išsirinkti gerą mėsos gabalą yra tikras menas: reikia anksti ryte ateiti į turgų, rasti pažįstamą mėsininką, įsižiūrėti, neskubant įsiuostyti...

Grikiai su kefyru – taip paprasta atsikratyti 4 kg dar nebuvo! (25)

Grikiai ir kefyras yra naudingi dietiniai produktai, kurie gali padėti lengvai atsikratyti nereikalingo viršsvorio, išvalyti organizmą nuo toksinų, pagerinti virškinimą.