MINTYS. Savarankiška moteris – iššūkis vyrui

 (82)
Stebiu lietuvius vyrus ir matau: merginoms reikia žvalgytis jaunesnių arba užsieniečių. Trečias variantas - likti vienoms.
Savarankiška moteris tobulina vyrą. Bet, deja, ne visi nori mokytis...
Savarankiška moteris tobulina vyrą. Bet, deja, ne visi nori mokytis...
© Shutterstock nuotr.

Gerokai per 40 metų perkopę lietuviai - pati jautriausia ir silpniausia vyrų rūšis. Jie yra toji karta, kuri sunkiai sugeba prisitaikyti prie pakitusių gyvenimo sąlygų. Kokių? Moterų išlaisvėjimo, išdrąsėjimo, savarankiškumo ir nepriklausomybės.

Aš nekalbu apie tas moteris, kurios laisvėdamos perlenkė lazdą ir suvyriškėjo - tapo valdingos, nenorinčios gimdyti vaikų, o norinčios vaikytis mamutą, užsidirbti pinigų savo poreikiams - butui, kelionėms, drabužiams. Vyras joms beveik tas pats, kas kompiuteris darbui. Jis turi atlikti savo funkciją - gebėti patenkinti ją, mamuto medžiotoją.

Kalbu apie tas moteris, kurios yra tikros JŽV - jaunos, žavios ir veiklios. Tos, kurios nežiūri kačiuko akimis į vyrą ir nemato jo kaip paskutinio šanso, kad tik galėtų palikti tėvų namus. Kalbu apie tas moteris, kurios rūpinasi savo išvaizda, augina vaikus, dirba, skiria laiko savišvietai ir savo pomėgiams, dalyvauja labdaringoje veikloje, buriasi į įvairiausias organizacijas. Ir turi vyrą (arba tikisi jį sutikti).

Tai - ne vyriškos moterys, bet jos vis tiek gąsdina kai kuriuos vyrus. Kodėl? Nes lyčių lygiavai suvešėjus, vyrai nebežino, kaip jiems elgtis, kaip būti vyrais. Jų orientacija sutriko, lyg būtų bulvių maišas nukritęs ant galvos. Ką pasiūlyti moteriai, jeigu ji viską turi - pagrindą po kojomis, gerą uždarbį? Kuo ją nustebinti, jei ji puikiai sau gali viską leisti? Bet vyrai nesupranta vieno dalyko - moterims labiausiai trūksta ne vyro sukurtų gėrybių, o jo dėmesio ir meilės. To trūko ir tais laikais, kai moteris visiškai finansiškai priklausė nuo vyro. Ji jautėsi bejėgė ir beteisė kažko reikalauti, nes buvo priklausoma, turėjo taikytis, nes kur dingsi žiemą basa. Ir dar - su vaikais.

Taikstėsi su vyrų smurtu, su vyrų alkoholizmu, tu vyrų despotizmu. Dabar užtenka vieno aštresnio vyro žodžio, ir moteris liepia vyrui nešdintis. Ji mano, kad, kad turi teisę rinktis - gyventi vienai ir turėti viltį sutikti tinkamą vyrą ARBA taikytis prie dabartinio ir mėginti viską kurti iš naujo.  

Galbūt ta kova už lygias teises pradangino tai, ko vyrai pasigenda moteryje - švelnumo, supratimo, atlaidumo. Kitaip tariant, vyrai ilgisi moteryje mamos. Tik ji sugeba apdovanoti savo vaiką besąlygiška meile - mylėti vien už tai, kas jis yra. Tačiau moteris niekada taip nemylės vyro, nes jis nėra jos kūnas ir kraujas. Jis - svetimas žmogus.

Mano bičiuliai po vienos šamanės paskaitos „Facebook" diskutavo apie vyro ir moters santykius. Anot šamanės, mūsų visuomenės problema, kad moterys suvyriškėjo. Moters stiprybė nusižeminime ir vyro išaukštinime. Tik kai jis bus karalius, ji galės būti karalienė...

O aš manau kitaip: didžiausia problema, kad vis dar taip mąstome. Kad moteris laiminga tik tada, kai laimingas vyras. Kad ji karalienė bus tik tada, kai, garbindama vyrą, jį pavers karaliumi. O karalius - juk nuogas! Nėra vyrų, kuriuos moterys galėtų garbinti. NĖRA. Visi tik ir mato, kaip pasikeitė moteris, kaip ji sustiprėjo, išlaisvėjo, tapo veiklesnė (dažnai apie tai kalbama su neigiama potekste). O vyrai? Kaip su jais?

Va, čia ir yra problema - lietuviai (ne visi, žinoma) nenori keistis. Jiems patogiau, jei moteris būtų paklusni, miela, su viskuo sutinkanti ir niekuomet nepriekaištaujanti namų mūza. Tokia gera, kad ir prie svečio, ir prie pečiaus tiktų.

Tegul žvilgteli lietuviai į skandinavus. Juos moterys savo teisėmis puikiai išmuštravo. Skandinavai pagarbiai žiūrės į moterį, net jei ši bus namų šeimininkė, nes suvokia, koks sunkus ir atsakingas yra tas darbas. Ten šeimos paremtos partneryste. O tai jau kvepia lygiateisiškumu, abipuse pagarba ir poreikių paisymu. Lietuviams tai - per didelis iššūkis. Užtat jie ir dairosi į rusaites, ukrainietes, baltaruses - tas, kurios pripratusios nusižeminti, neprieštarauti vyrui, vergauti, laikyti ne tik tris, bet ir visus keturis namų kampus. Lietuviai vyrai nenori keistis, lygiuotis į pažangesnius pavyzdžius; jie nori gyventi patogiai, išlaikydami savo autentiškumą. Savo principus, savo mąstymą, savo charakterį. Savo laisvę. Jauni vyrai - jau kita karta. Tik ji ir teikia vilties, kad vyrai mokės būti tinkami partneriai savo mylimosioms. Tačiau tie, kam per 45-erius, vargiai...

Argi ne keista? Vyrai atrodo juokingi, nepastebėdami, kad keičiasi vertybės: vyro ir moters santykiai, požiūris į vyro bei moters užimtumą, šeimą bei pareigas joje. Vyrai  nori skrieti greičiausiu automobiliu, naršyti išmaniausiu telefonu, tačiau gyventi su jauna ir miela lietuve, kuri savo pasaulėžiūra prilygtų 80-metei senolei. Jeigu jau taip, tai tegu vyrai laikosi vientisumo: važinėja zaporožiečiu, gyvena bakūžėje be patogumų, neša kibirais vandenį iš šulinio ir laksto į lauką, ieškodami medinių durelių su širdute.

Tačiau jie nepasirengę tokiam šokui. Jiems paprasčiau kaltinti moteris, kad jos suvyriškėjo, nei mėginti ieškoti būdų BŪTI ir SUGYVENTI su jomis. Naujomis, mylinčiomis save ir gyvenimą. Tai, kad moterys jaučiasi savarankiškos ir nepriklausomos, neištrynė jų pagrindinio noro - būti mylimoms (beje, kaip ir vyrų - būti mylimiems). Jei vyrai nors kažkiek išmanytų moters psichologiją ir šiek tiek pasistengtų, galėtų moterį pražydinti kaip gėlę. Taip giedra ir linksma, tiek šviečia vilties, vien meile norėtum spindėti, apimti pasaulį, priglaust prie širdies, gerų švenčių visiems palinkėti. Su Šv. Velykomis! 

Tačiau apėjome ratą - būtent stengtis vyrai ir nenori. Jie tingi kažką gero ir malonaus padaryti dėl moters. Greito maisto, greitų pasimatymų ir greito sekso kultūroje merginimas išmetamas kaip nereikalingas santykių etapas. Juk jis atima laiko ir pinigų, be to, nežinai, ar investicijos pasiteisins. O kada vyrai gali patirti moters švelnumą, supratimą ir atjautą, kai tik nori ją greitai turėti?

Et, jei vyrai žinotų, kad moterims iš jų reikia tiek nedaug: dėmesio, rūpesčio, gebėjimo išklausyti ir savo meilę išreikšti mažytėmis smulkmenomis...

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (8)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (2)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (27)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.

Naujametiniam stalui: soti ir gardi mišrainė su paslaptimi – nepasigailėsite pabandę (5)

Šventinis maistas turėtų būti ne tik skanus, bet ir originalus bei žadinti apetitą. Todėl jūsų naujametinį meniu tikrai paįvairins šios gardžios ir sočios salotos. Nepasigailėsite pabandę šią originalią mišrainę su paslaptimi.

Išbandę šį receptą, bulvių daugiau nenorėsite valgyti kitaip (12)

Orkaitėje keptos bulvės dažniausiai valgomos kaip garnyras. Tačiau tik ne šį kartą. Su tinkamais ingredientais bulvė gali tapti pačiu gardžiausiu pagrindiniu patiekalu.

Dievinu tokius pyragų receptus: greita, paprasta ir įspūdinga! (14)

Šis paprastai pagaminamas ypatingo skonio pyragas puikiai žinomas kaip "Zebras".

Užtepėlės vieno kąsnio sumuštinukams, kurios visuomet sulaukia didelio pasisekimo

Gardi, ką tik iškepta ir dar garuojanti duona bei naminės užtepėlės, nenuviliantis derinys, tinkamas tiek paprastam šeimos vakarui, tiek pavaišinti netikėtai į svečius užsukusius svečius.

Silkė pataluose kitaip: šį receptą būtinai išsaugokite artėjančioms žiemos šventėms (38)

Be „Silkės pataluose“ neįsivaizduojamos nė vienos žiemos šventės. Todėl mes siūlome šio patiekalo gerbėjus nudžiuginti dar gardesniu receptu - tikrai nenusivilsite! Toks „Silkės pataluose“ variantas patiko absoliučiai visiems, kurie tik bandė šį užkandį! Be to, ją ne tik lengva paruošti. Patiekalas atrodo labai stilingai.

Skaniausias mėsos pyragas su ypatingai puriu užklotu – niekada neatsivalgysite (18)

Mėsos ir bulvių derinio mėgėjai neretai pritrūksta idėjų, kokį dar patiekalą galima pagaminti iš šių pagrindinių dviejų ingredientų. Tai štai, mėsos pyragas su ypatingu užklotu pavergs jus nuo pirmojo kąsnio.

Greitas obuolių pyragas: tikras gardumėlis! (3)

Šio itin greitai paruošiamo gardaus pyrago receptą galite tobulinti iki išprotėjimo. Pavyzdžiui, į tešlą įmaišykite migdolų drožlių arba išmirkytų razinų.

Štai kaip reikia gaminti bet kokią mėsą: slapti ingredientai dieviškam patiekalui (4)

Išsirinkti gerą mėsos gabalą yra tikras menas: reikia anksti ryte ateiti į turgų, rasti pažįstamą mėsininką, įsižiūrėti, neskubant įsiuostyti...

Grikiai su kefyru – taip paprasta atsikratyti 4 kg dar nebuvo! (25)

Grikiai ir kefyras yra naudingi dietiniai produktai, kurie gali padėti lengvai atsikratyti nereikalingo viršsvorio, išvalyti organizmą nuo toksinų, pagerinti virškinimą.