MINTYS. 40-metės – meilės rinkos užribyje

 (211)
Vyrams vienokia 40-mečio krizė, o moterims kitokia: jos suvokia, kad po 40-ojo jubiliejaus tampa vyrams nebeįdomios ir nebepatrauklios.
40-metės dažnai jaučiasi nebereikalingos vyrams. Bet mes jiems parodysim dar...
40-metės dažnai jaučiasi nebereikalingos vyrams. Bet mes jiems parodysim dar...
© Shutterstock nuotr.

Ne apie klimaksą čia kalba. Klausimas kitas: ar yra gyvenimas... po 40-ties? Regis, juk pati brandi jaunystė, pats žydėjimas, o jis pasireiškia kataklizmais. Vyrai iš to suvokimo, kad 40-asis gimtadienis yra galimai paskutinis jaunystės pasispardymas, čiulpia jaunystės syvus iš į dukteris tinkančių merginų. O moteris šį riboženklį išgyvena kitaip.

Į vyrus mes žiūrime lyg į vaikus, kurie kvailioja: darosi tatuiruotes, dažosi plaukus, veriasi auskarus, perka visokių brangių žaisliukų: automobilių, garso ir vaizdo aparatūrą, gal net pirmą kartą nueina į soliariumą ar pasidaryti pedikiūro... Juokiamės ir sakome: žilė galvon - velnias uodegon, pasilakstys ir parbėgs.

Tačiau į krizę išgyvenančias moteris kažkodėl žiūrime su užuojauta, lyg joms per naktį krūtys būtų išdygusios nugaroj. Poros tokio mažiaus paprastai jau būna supratusios, su kuo valgoma druska, pažinusios gyvenimą ir tas 40-asis metų laikrodžio dūžis tarsi pažadina: ei, liko jau ne tiek ir daug to gražaus, aktyvaus laiko, skubėk gyventi!

Ir skubama. Tarsi atankama, kad gyventa ne su tuo žmogum, ne taip, kaip norėta, kad lyg ir įmanoma teoriškai galimybė susikurti kitą - geresnį (taip tikima) - gyvenimą. Vaikai dažniausiai jau būna užaugę, taigi, niekas nebelaiko. Skyrybos.

Rašėme apie tai, kad 40-metės pasisako už seksą per pirmąjį pasimatymą, kad jos yra atviresnės, labiau pasitikinčios savimi ir atsipalaidavusios, tačiau rašėme ir apie tai, kad  40-metės rečiau žvilgčioja į veidrodį.  Ir ne dėl to, kad jos būtų patenkintos savo išvaizda, o atvirkščiai - negali pakęsti savo atvaizdo.

Mėginu šiuos du faktus susieti ir suprantu, kad seksas per pirmąjį pasimatymą netgi gali būti desperacija, suvokimas, kad gyvenimas ritasi pakalnėn, kad greitai niekas net nebepasiūlys net vienos nakties nuotykio, ką jau kalbėti apie ilgalaikius santykius...

O pasirodo, viskas dar giliau! Kaip rodo britų atlikta apklausa, 40-metės ir vyresnio amžiaus moterys jaučiasi dar ir nematomos, vyrai jų nepastebi! Taip apie save mano 8 iš 10-ties europiečių moterų, kurios yra peržengusios 40-mečio slenkstį. 7 iš 10-ties prisipažino, kad „nustojo domėtis mada, prarado savo seksualinę identifikaciją ir susitaikė su etikete „aš tik mama", skelbia „Guardian".

Tyrėjai pabrėžia, kad šio amžiaus moterys itin nusivilia gyvenimu: jos praranda viltį sukurti naujus santykius, niekaip nerasdamos tinkamo vyro nei realiame gyvenime, nei virtualiose pažinčių svetainėse.

Be to, vieniša, brandaus amžiaus moteris tampa nepageidaujama ištekėjusių draugių namuose. O jei nuvilios vyrą? Visi nori bendrauti tik poromis, šeimomis. Vieniša, savarankiška moteris - labai pavojinga, pasirodo... O juk buvo bendrauta šeimomis, susikurta savo ervė. Po skyrybų tokiame amžiuje moteriai tenka kurti naują savo aplinką.

Todėl didelės nuostabos nėra, kad 40-50 metų moterys bendrauja su 20-30 metų bevaikėmis moterimis, karjeristėmis. Be to, vyrai į balzakinio amžiaus moterį žiūri kaip į greitą grobį (gal greičiau netgi auką) - jai, vargšelei, gi reikia sekso. Ir man reikia. Vadinasi, sueikim ir pasidžiaukim! Todėl 40-metėms tai įvaro dar didesnį nepasitikėjimą savimi - kad vyrai žaidžia jomis kaip sekso žaisliukais.

Žinoma, įvairių yra moterų. Vienos kaip tik mėgaujasi tokiu statusu, irgi žaidžia, tačiau kitos ilgisi rimtų, ilgalaikių santykių. O jų vis nėra... Be to, tos kurios užsižaidžia, vėliau vis tiek suvokia, kad tai paviršutiniška. Ir jei turėjo šeimą kelis dešimtmečius, ilgai nebėgios kaip nutrūkusios nuo grandinės.

Todėl sociologai jau netgi klijuoja naują etiketę naujam visuomenės sluoksniui - 40-50-metėm moterim, išsiskyrusiom, su keliais vaikais, kurios jau susitaikiusios su vaidmeniu „aš tik mama", tačiau labai jautriai ir skaudžiai išgyvenančios atstūmimą meilės rinkoje.

O reikėtų ne verkšlenti, manau, o gyventi. Niekur tie vyrai nedings. Nepraeis nė 10 metų ir suvoks, kad nenori senti vienas, ims ieškoti moters, kuri juo pasirūpintų ir deramai palaidotų. Juodas humoras, bet tai tiesa. Todėl jokiu būdu nereikia džiūti, gyventi tik Mamos režimu ir laidoti savyje Moterį. Gyvą Moterį!

Man tuoj 45-eri ir tikrai baisu pagalvoti, kas būtų, jei išsiskirčiau su Ričardu. Kažin ar beturėčiau vilties sutikti padorų vyrą. Ir dar - nežinočiau, kur jų ieškoti...

Dar būtinai parašysiu apie tai, kaip nenusiminti ir vėl pražysti po 40-ties. Mergaitės, gyvenimas tik prasideda!!! Meilės rinka - tik dalis gyvenimo, bet ne visas gyvenimas. Nosį aukštyn, mes dar nušluostysim jauniklėm nosį išmintim, patirtim ir žinojimu, ką darom!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Skanios

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (8)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (2)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (27)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.

Naujametiniam stalui: soti ir gardi mišrainė su paslaptimi – nepasigailėsite pabandę (5)

Šventinis maistas turėtų būti ne tik skanus, bet ir originalus bei žadinti apetitą. Todėl jūsų naujametinį meniu tikrai paįvairins šios gardžios ir sočios salotos. Nepasigailėsite pabandę šią originalią mišrainę su paslaptimi.

Išbandę šį receptą, bulvių daugiau nenorėsite valgyti kitaip (12)

Orkaitėje keptos bulvės dažniausiai valgomos kaip garnyras. Tačiau tik ne šį kartą. Su tinkamais ingredientais bulvė gali tapti pačiu gardžiausiu pagrindiniu patiekalu.

Dievinu tokius pyragų receptus: greita, paprasta ir įspūdinga! (14)

Šis paprastai pagaminamas ypatingo skonio pyragas puikiai žinomas kaip "Zebras".

Užtepėlės vieno kąsnio sumuštinukams, kurios visuomet sulaukia didelio pasisekimo

Gardi, ką tik iškepta ir dar garuojanti duona bei naminės užtepėlės, nenuviliantis derinys, tinkamas tiek paprastam šeimos vakarui, tiek pavaišinti netikėtai į svečius užsukusius svečius.

Silkė pataluose kitaip: šį receptą būtinai išsaugokite artėjančioms žiemos šventėms (38)

Be „Silkės pataluose“ neįsivaizduojamos nė vienos žiemos šventės. Todėl mes siūlome šio patiekalo gerbėjus nudžiuginti dar gardesniu receptu - tikrai nenusivilsite! Toks „Silkės pataluose“ variantas patiko absoliučiai visiems, kurie tik bandė šį užkandį! Be to, ją ne tik lengva paruošti. Patiekalas atrodo labai stilingai.

Skaniausias mėsos pyragas su ypatingai puriu užklotu – niekada neatsivalgysite (18)

Mėsos ir bulvių derinio mėgėjai neretai pritrūksta idėjų, kokį dar patiekalą galima pagaminti iš šių pagrindinių dviejų ingredientų. Tai štai, mėsos pyragas su ypatingu užklotu pavergs jus nuo pirmojo kąsnio.

Greitas obuolių pyragas: tikras gardumėlis! (3)

Šio itin greitai paruošiamo gardaus pyrago receptą galite tobulinti iki išprotėjimo. Pavyzdžiui, į tešlą įmaišykite migdolų drožlių arba išmirkytų razinų.

Štai kaip reikia gaminti bet kokią mėsą: slapti ingredientai dieviškam patiekalui (4)

Išsirinkti gerą mėsos gabalą yra tikras menas: reikia anksti ryte ateiti į turgų, rasti pažįstamą mėsininką, įsižiūrėti, neskubant įsiuostyti...

Grikiai su kefyru – taip paprasta atsikratyti 4 kg dar nebuvo! (25)

Grikiai ir kefyras yra naudingi dietiniai produktai, kurie gali padėti lengvai atsikratyti nereikalingo viršsvorio, išvalyti organizmą nuo toksinų, pagerinti virškinimą.