Bevaikiai: siaurakakčiai ar laisvamaniai?

 (90)
Jei nori Marijos žemėje sukelti audrą, pradėk kalbėti apie vaikų norėjimą arba nenorėjimą. Bet gal kiekvienas turi teisę rinktis?
"Ieškau meilės. Paimkit mane... visam gyvenimui"...
"Ieškau meilės. Paimkit mane... visam gyvenimui"...
© Shutterstock nuotr.

Jei nori Marijos žemėje sukelti audrą, pradėk kalbėti apie vaikų norėjimą arba nenorėjimą. Bet gal kiekvienas turi teisę rinktis?

Gal čia tas pats, kas geriau - gyventi bute ar name? Juk nė vienas pasirinkimas nėra nei geras, nei blogas, kiekviena pora ieško savo gyvenimo būdo, priimtino tik jai.

Bevaikės šeimos šiuo atveju - ne tos, kurios nevaisingos, o tos, kurios sąmoningai renkasi santuokinį gyvenimą be vaikų. Jų pozicija ir argumentai aiškūs, nors ir kaip nepatiktų vaikus turinčioms šeimoms.

Gal metas išgirsti kitą pusę? Gal bevaikiai - ne tokie jau ir tunelinio mąstymo žmonės, o kaip tik - plačių pažiūrų, itin atsakingi ir net labai mylintys vaikus? Taip labai, kad savo sprendimu jų susilaukti bijo sužaloti vaiko likimą..?

Kaip aiškina savo poziciją

Nors biurokratai labai spaudžia - lietuviai nyksta, kas seneliams mokės pensijas, kas ateityje kurs visuomenę, kas gins tėvynę pavojaus atveju, tačiau šie argumentai niekaip neveikia bevaikių porų. Jų atsakymas: mes nenorime, kad mūsų vaikus išnaudotų ar žudytų.

Kiti jų klausia: o kaip senatvė? Kas pasirūpins, kai ligos suries? O bevaikiai tuoj suraito atsakymą: užsidirbk gerą pensiją, pasirūpink savo ateitimi, gražiai elkis su aplinkiniais, ir jie pasirūpins tavimi senatvėje, jei prireiks. Gimdyti vaikus tam, kad įkalintum juos rūpintis tavimi senatvėje - argi tai žmogiška? Argi tai - ne aukščiausias egoizmo laipsnis?

Vaikuotieji rėkia: kokia čia šeima be vaikų, vaikai - gyvenimo prasmė, džiaugsmas, pagaliau - socialinis statusas! O bevaikiai vėl atkerta: liaukimės pagaliau į vaikus žiūrėti kaip į tarnus, kaip prasmingesnio ir gilesnio (ar ilgesnio) gyvenimo garantą. Išsivaduokite nuo kompleksų išreikšti save per vaikus. Motinystė ir tėvystė - nėra vienintelis prasmės vertas buvimas Žemėje.

Ir jei bevaikius išvadina egoistais, kad jie gyvena tiktai sau, nenori nieko suteikti kitiems, perteikti savo patirtį, šilumą bei meilę vaikams, jie kuo ramiausiai šypsosi - mes apgaubiame meile giminaičių vaikus, mažylius vaikų namuose. Vaikų JAU yra prigimdyta tiek, jog net suaugusiųjų neužtenka, kad šie galėtų visiems vienodai meilės duoti.

Vaikų turintieji: bet juk savas vaikas, savas kraujas - nepalyginamai geriau: ką žinai, koks tas iš vaikų namų... O bevaikiai turi, ką atsakyti: visi mes Dievo kūriniai, Žemės vaikai, koks skirtumas, iš kurios moters įsčių vaikas atėjo, kas jam tą gyvybę suteikė. Pamėginkite rūpintis vaikų namuose esančiais pypliais, o ne tik savais palikuonimis. Gal jūs didesni egoistai nei mes?

Sąmoningi bevaikiai - visiškai normalūs ir pragmatiški žmonės. Jų pasaulėžiūra neleidžia jiems apsisunkinti gyvenimo, susikurti problemų.

Tačiau tie, kurie tikra žmogiškąja laime laiko vaiko šypsnį, pirmuosius jo žingsnius ir meilų apkabinimą prieš miegą, niekada nesupras porų, nenorinčių susilaukti vaikų. Kaip galima atsisakyti laimės?! Tačiau gal ne viskas taip paprasta?

Kodėl nenori turėti vaikų

Moterys gali būti vaikystėje patyrusios traumą. Tarkim, augo daugiavaikėje šeimoje ar vaikų namuose, kai teko rūpintis mažesniais, kai neturėjo savo vaikystės, kai darbų našta užgožė teisę džiaugtis nerūpestingos vaikystės privalumais. Todėl nenoras susilaukti savo atžalų - tai bėgimo nuo traumuotos vaikystės išraiška.

Kitos moterys nenori vaikų, nes bijo skausmo ir gimdymo. Trečios nenori savo gyvenimo skirti sauskelnėms, vaikų darželiams, mokykloms, pamokų ruošai bei nuolatinei baimei, jog kas nors vaikui atsitiks. Narkotikai, prievarta, kitokio pobūdžio nusikaltimai... Gimdyti tam, kad vieną dieną tavo vaiką kažkas prismeigtų?

Geriau tada mokytis kalbų, keliauti po pasaulį, pažinti kitas kultūras ir nevaržyti savo laisvės, pomėgių, poreikių. Gimdyti? Žemėje ir taip daug žmonių. Ar verta leisti į pasaulį gyvybę, kuri turės ne gyventi, o išgyventi?

Be to - ar duoti grąžą visuomenei, kurti kažką jos labui yra egoizmas? Gal kitos poros suvokia, kad be vaikų jos nuveiks daugiau gyvenime, tarkim, sukurs kelionių albumą, pastatys spektaklį, pagaliau - parašys knygą?

Kalbu tik apie moteris, tačiau yra ir vyrų, kurie nenori vaikų. Sąmoningai. Jie mato moterį kaip asmenybę, o ne vaikų išnešiojimo indą, jo giminės pratęsėją. Pažinti moterį ir stengtis kurti laimę be suteikto jai motinystės džiaugsmo (vargo) - argi menkas gyvenimo tikslas? Jei du žmonės jaučiasi laimingi drauge, jei gali skirti šiame dinamiškame gyvenime maksimaliai laiko vienas kitam, tai nejaugi neturėti vaikų - nusikaltimas?

Ką mano psichologai

Specialistai tvirtina, kad nusprendę vaikų neturėti žmonės bijo savo emocijų ir stiprių jausmų. Jie bijo užmegzti artimus, emocinius ryšius. Jie bijo, kad neatlaikys motinystės/tėvystės krūvio - tiek teigiamo, tiek neigiamo.

Bet įdomiausia, kad visi bevaikiai labai myli vaikus. Ir gimdyti nesiryžta vien dėl to, kad būtų per daug skaudu prarasti mažylį tokiame žiauriame pasaulyje, kuriame nėra garantijų. Jie bijo vaiką išauginti nelaimingu, jaučia per didelę atsakomybę, todėl nusprendžia verčiau gyventi be vaikų nei mėginti paleisti į pasaulį gyvybę.

Ir bijo rizikuoti - juk pagimdžius vaiką jo neatsisakysi, nepakeisi. Motinystė/tėvystė - visam gyvenimui.

Susiję straipsniai:
Nebijau prisipažinti: nenoriu vaikų

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (2)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (8)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (2)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (26)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.

Naujametiniam stalui: soti ir gardi mišrainė su paslaptimi – nepasigailėsite pabandę (5)

Šventinis maistas turėtų būti ne tik skanus, bet ir originalus bei žadinti apetitą. Todėl jūsų naujametinį meniu tikrai paįvairins šios gardžios ir sočios salotos. Nepasigailėsite pabandę šią originalią mišrainę su paslaptimi.

Išbandę šį receptą, bulvių daugiau nenorėsite valgyti kitaip (12)

Orkaitėje keptos bulvės dažniausiai valgomos kaip garnyras. Tačiau tik ne šį kartą. Su tinkamais ingredientais bulvė gali tapti pačiu gardžiausiu pagrindiniu patiekalu.

Dievinu tokius pyragų receptus: greita, paprasta ir įspūdinga! (14)

Šis paprastai pagaminamas ypatingo skonio pyragas puikiai žinomas kaip "Zebras".

Užtepėlės vieno kąsnio sumuštinukams, kurios visuomet sulaukia didelio pasisekimo

Gardi, ką tik iškepta ir dar garuojanti duona bei naminės užtepėlės, nenuviliantis derinys, tinkamas tiek paprastam šeimos vakarui, tiek pavaišinti netikėtai į svečius užsukusius svečius.

Silkė pataluose kitaip: šį receptą būtinai išsaugokite artėjančioms žiemos šventėms (38)

Be „Silkės pataluose“ neįsivaizduojamos nė vienos žiemos šventės. Todėl mes siūlome šio patiekalo gerbėjus nudžiuginti dar gardesniu receptu - tikrai nenusivilsite! Toks „Silkės pataluose“ variantas patiko absoliučiai visiems, kurie tik bandė šį užkandį! Be to, ją ne tik lengva paruošti. Patiekalas atrodo labai stilingai.

Skaniausias mėsos pyragas su ypatingai puriu užklotu – niekada neatsivalgysite (18)

Mėsos ir bulvių derinio mėgėjai neretai pritrūksta idėjų, kokį dar patiekalą galima pagaminti iš šių pagrindinių dviejų ingredientų. Tai štai, mėsos pyragas su ypatingu užklotu pavergs jus nuo pirmojo kąsnio.

Greitas obuolių pyragas: tikras gardumėlis! (3)

Šio itin greitai paruošiamo gardaus pyrago receptą galite tobulinti iki išprotėjimo. Pavyzdžiui, į tešlą įmaišykite migdolų drožlių arba išmirkytų razinų.

Štai kaip reikia gaminti bet kokią mėsą: slapti ingredientai dieviškam patiekalui (4)

Išsirinkti gerą mėsos gabalą yra tikras menas: reikia anksti ryte ateiti į turgų, rasti pažįstamą mėsininką, įsižiūrėti, neskubant įsiuostyti...

Grikiai su kefyru – taip paprasta atsikratyti 4 kg dar nebuvo! (25)

Grikiai ir kefyras yra naudingi dietiniai produktai, kurie gali padėti lengvai atsikratyti nereikalingo viršsvorio, išvalyti organizmą nuo toksinų, pagerinti virškinimą.