Ar vaikas išgelbės santuoką?

 (20)
Kai susilauksiu vaikų, tikrai jais nemanipuliuosiu, kad išlaikyčiau vyrą šeimoje ar mėgindama įrodyti, kokia nuostabi mama esu.
Vaikas dažnai būna suaugusiųjų santykių įkaitu ir dėl to kenčia.
Vaikas dažnai būna suaugusiųjų santykių įkaitu ir dėl to kenčia.
© Shutterstock nuotr.

Stebiu moteris ir šiurpstu: vienos mano, kad vaikas privers vyrą ryžtis vedyboms, kitos galvoja, kad vaikas - labai rimta priežastis, dėl kurios vyras niekada nepaliks šeimos.
Tiesos yra - vyrai labai retai ryžtasi gyvenimo permainos. Skyrybų iniciatorės dažniau būna moterys. O šeimoje vyras lieka, net jei meilės nėra, dėl vaikų, nes nori stebėti, kaip jei auga, jais rūpintis ir sunkiai prileidžia mintį, kad kažkoks kitas diedas JO vaikams neš saldainius, žais su jais ir gal net bus geresnis nei jis.Taigi... Problemas sprendžia suaugusieji, o labiausiai nukenčia vaikai. Tą aš jau žinau, mano tėvai taip su manimi elgėsi. Leidinys „Argumentai ir faktai" pataria moteriai numatyti, kaip vyras gali sureaguoti, jei vaiku manipuliuosite kaip ping pong kamuoliuku. 

Tėvas-auklė

JI: Santuoka be vaikų - ne santuoka. Vyras labai laukė vaikų, net dalyvavo gimdyme. Jais rūpinasi, auklėtoja. Viską dėl jų padarys, kad tik neprarastų galimybės būti su jais.
JIS: Noriu susilaukti sūnaus - pratęsti giminę, taip pat dukters, kurios būna švelnios, meilios ir itin myli tėčius. Gyvenimui prasmę suteikia vaikai. Net jei santuoka ne tokia vykusi, reikia šeimoje būti bent tol, kol užaugs vaikai, kol pastatysiu juos ant kojų.
PAMĄSTYMAI:
Nežaiskite vaikų jausmais, kad manipuliuotumėte vyru.
Skiepykite vaikams meilę tėvui, tačiau nepaverskite jos kultu.
Nekonkuruokite su vyru dėl vaikų auklėjimo - leiskite jam griežti pirmuoju smuiku.
Neabejokite jo tėvystės talentu. Tai padės išvengti konfliktų su vyru.
Nepiktnaudžiaukite vyro meile vaikams, dingdamos iš namų „savais reikalais". Tai nesutvirtisns santuokos.

Šeimos auka

JI: Vyras seniai manęs nemyli, turi meilužę, tačiau būna šeimoje, nes vaikams reikia tėvo. Retai sutiksi vyrą, kuris taip mylėtų vaikus, todėl verčiau kentėsiu. Taip bus geriau visiems.
JIS: Kaip atrodysiu išsiskyręs? Neapsimoka man ir dėl padėties visuomenėje. Be to, nematau prasmės skirtis, dalintis turtą ir mokėti alimentus vien tam, kad būčiau sekmadieninis tėvas. O ir meilužėmis lengviau atsikratyti, kai pasakai, kad turi žmoną.
PAMĄSTYMAI:
Jei jus tenkina, kad tokiomis sąlygomis vyras grįžta į šeimą, nesiskiria, tada geriau neieškoti priežasčių. O jei nesate laiminga, tada jūsų inicijuotas santykių aiškinimasis tik pagreitins skyrybas.
Net jei vyras gyvena dėl vaikų, niekada negalite būti tikra, kad neatsiras atkaklesnė moteris, kuri suvystys vyrą, ir jis išeis.

Konservatorių klubas

JI: Esu jam virtusi vien skalbiamąja mašina ir virykle. Moters vieta, vyro galva, virtuvėje ir miegamajame. Tačiau santuoką sutvirtina tik vaikai.
JIS: Nežinau, ką galėčiau keisti gyvenime. Savimi rūpintis tingiu, vienatvė irgi neatrodo patraukliai. Žmona ir vaikai namuose - bent jau kažkokia gyvenimo prasmė ir fonas.
PAMĄSTYMAI:
Gyventi
po vienu stogu su abejingu vyru vien iš inercijos nėra pats žaviausias variantas. Bet tai gal geriau, nei nuolatiniai barniai ir pykčiai?
Jei sutuoktiniai
ims gyventi kiekvienas savo gyvenimą, santykiai visai atšals. Gelbėti situaciją gali tik prisitaikymas. Bet ar ilgai?
Nepriekaištaukite
vienas kitam dėl nenusisekusio santuokinio gyvenimo. Vaikai būna priversti klausytis ir palaikyti kažkurio iš tėvų poziciją.
Dar vieno vaiko
gimimas gali atgaivinti pavargusią santuoką. Bert tik tuo atveju, jei abu sutuoktiniai nori gyventi drauge, o ne tik pratempti dar kelerius metus.

Amžinas donžuanas

JI: Jei pagimdyčiau vaiką, jis gali norėti įsipareigoti, mane vesti. Gal tėvystė jį subrandins, pridės proto ir atsakomybės.
JIS: Manimi nori pasinaudoti ir supančioti. Vaiko nenoriu ir nesu pasirengęs tapti tėvu!
PAMĄSTYMAI:
Jei vyras siūlo abortą, gerai pamąstykite, ar iš tikrųjų jums reikalingas toks vyras.
Jei jis nenori būti su jumis, tai nėštumas tikrai neprivers jo pasiryžti abejotinai santuokai.
Ar verta tęsti santykius su vyru, jei liko tik nuosėdos dėl tokio jo elgesio?

Ant skyrybų slenksčio

JI: Iš jo jaučiu tik šaltį ir panieką, nors jis geras vaikams. Manau, po skyrybų jam neberūpės ir jie.
JIS: Aš žymiai geriau su ja sutarčiau, nebūtų namuose įtampos, jei išsiskirtume. Vaikas visą gyvenimą liks mano vaikas, juo rūpinsiuosi. Juk jis - mano kraujas.
PAMĄSTYMAI:
Moters prisiimta kančia dėl vaiko paverčia ją nelaiminga, sukelia depresiją.
Negalėsite visuomet kurti iliuziją ir įtikinėti vaikus, kad esate laimingi tėvai. Kai vaikai tai supras, pakirs jų vertybes. Vaikai niekada nepadėkos tėvams, kad šie dėl jų aukojosi šeimoje. Jiems reikia meilės šeimoje, saugumo, mylinčių ir laimingų tėvų, tegu - ir atskirai gyvenančių. Pseudošeima yra blogiau nei nepilna.
Jei neslepiate nepasitenkinimo santuoka, itin blogai veikiate vaiko nervinę sistemą. Vaikas kartos klaidas, priims tą santykių modelį, kurį matė augdamas.
Kai vaikai užaugs, ką darysite likę su vyru? Jei santuoką laikė tik vaikai, tai skyrybos neišvengiamos. Jausitės du svetimi žmonės, neturintys apie ką kalbėti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (8)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (2)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (27)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.

Naujametiniam stalui: soti ir gardi mišrainė su paslaptimi – nepasigailėsite pabandę (5)

Šventinis maistas turėtų būti ne tik skanus, bet ir originalus bei žadinti apetitą. Todėl jūsų naujametinį meniu tikrai paįvairins šios gardžios ir sočios salotos. Nepasigailėsite pabandę šią originalią mišrainę su paslaptimi.

Išbandę šį receptą, bulvių daugiau nenorėsite valgyti kitaip (12)

Orkaitėje keptos bulvės dažniausiai valgomos kaip garnyras. Tačiau tik ne šį kartą. Su tinkamais ingredientais bulvė gali tapti pačiu gardžiausiu pagrindiniu patiekalu.

Dievinu tokius pyragų receptus: greita, paprasta ir įspūdinga! (14)

Šis paprastai pagaminamas ypatingo skonio pyragas puikiai žinomas kaip "Zebras".

Užtepėlės vieno kąsnio sumuštinukams, kurios visuomet sulaukia didelio pasisekimo

Gardi, ką tik iškepta ir dar garuojanti duona bei naminės užtepėlės, nenuviliantis derinys, tinkamas tiek paprastam šeimos vakarui, tiek pavaišinti netikėtai į svečius užsukusius svečius.

Silkė pataluose kitaip: šį receptą būtinai išsaugokite artėjančioms žiemos šventėms (38)

Be „Silkės pataluose“ neįsivaizduojamos nė vienos žiemos šventės. Todėl mes siūlome šio patiekalo gerbėjus nudžiuginti dar gardesniu receptu - tikrai nenusivilsite! Toks „Silkės pataluose“ variantas patiko absoliučiai visiems, kurie tik bandė šį užkandį! Be to, ją ne tik lengva paruošti. Patiekalas atrodo labai stilingai.

Skaniausias mėsos pyragas su ypatingai puriu užklotu – niekada neatsivalgysite (18)

Mėsos ir bulvių derinio mėgėjai neretai pritrūksta idėjų, kokį dar patiekalą galima pagaminti iš šių pagrindinių dviejų ingredientų. Tai štai, mėsos pyragas su ypatingu užklotu pavergs jus nuo pirmojo kąsnio.

Greitas obuolių pyragas: tikras gardumėlis! (3)

Šio itin greitai paruošiamo gardaus pyrago receptą galite tobulinti iki išprotėjimo. Pavyzdžiui, į tešlą įmaišykite migdolų drožlių arba išmirkytų razinų.

Štai kaip reikia gaminti bet kokią mėsą: slapti ingredientai dieviškam patiekalui (4)

Išsirinkti gerą mėsos gabalą yra tikras menas: reikia anksti ryte ateiti į turgų, rasti pažįstamą mėsininką, įsižiūrėti, neskubant įsiuostyti...

Grikiai su kefyru – taip paprasta atsikratyti 4 kg dar nebuvo! (25)

Grikiai ir kefyras yra naudingi dietiniai produktai, kurie gali padėti lengvai atsikratyti nereikalingo viršsvorio, išvalyti organizmą nuo toksinų, pagerinti virškinimą.