30-mečio krizę nuvykite ironija

 (13)
Gyvenime yra svarbiausi lūžio momentai, kurie būdingi beveik visiems. 30-metis – pirmoji suaugusio žmogaus krizė.
30 metų: viskas dar tik prasideda!
30 metų: viskas dar tik prasideda!
© Shutterstock nuotr.

Lik sveika, jaunyste!

Tas laikotarpis susilaukia daugiau aptarinėjimų. Atrodo, jog viskas gerai: turim draugą, šeimą, kylam karjeros laiptais, jau išmokom susidoroti su kasdieniais sunkumais ir nemalonumais. Jau ir tų jaunystės iliuzijų būnam atsikračiusios, mąstome blaiviau, bet - jaučiamės jaunos ir kad visas gyvenimas mums yra prieš akis.

Ir štai gauname puokštę kitų jausmų: neurozė, depresija, apatija, nuovargis... Iš kur tai?

30-asis jubiliejus - tai laikas, kai sumuojame pirmuosius gyvenimo rezultatus. Juk jei realiai žiūrėtume, tai nugyventa gal net daugiau nei trečdalis gyvenimo. Bet neverta pulti į paniką - tai brendimo etapas. Lūžio momentų būna ne tik paauglystėje; jie mus supurto net kelis kartus per gyvenimą. Tai normalu.

Bet šiuo laikotarpiu ypač matomi asmenybės pasiekimai ir klaidos, kas pavyko, o kas - ne itin. Ateina metas netgi perkainoti vertybės, iš naujo susidėlioti prioritetus. Tai labai rimtas ir atsakingas darbas.

Viena laimingai ištekėjo, kita padarė stulbinančią karjerą, o trečia, žiūrėk, jau su antru vyru nesutaria, o klasiokų susitikime neturi kuo pasigirti - jokių tikslų ir svajonių... Vyrus labiau jaudina jų socialinė padėtis ir materialinė gerovė. Moterys virkauja dėl pokyčių išvaizdoje, dėl to, kad dar nesutiko gyvenimo meilės.

Praeities perkratymas ir vertinimas nėra blogas, jei jis nepereina į savigailą ir savigraužą. Bet kodėl tavo gyvenime turi vykti viskas pagal tvarkaraštį, pagal susigalvotas taisykles? Mes visi skirtingi - vieni baigia antrąją aukštąją, o kitu jau vaikus veda į mokyklą. Nėra vieno teisingo scenarijaus, tinkamo visiems. Bet tuomet kyla noras kažką keisti: mokytis kalbų, išvykti į kitą šalį, netgi nutraukti merdėjančią santuoką. Tai kardinalių permainų metas.

Metai - mano turtas

Mes įpratome viską dramatizuoti - 40-mečio krizė, 30-mečio... Iš tiesų į viską reiktų žvelgti lengviau ir paprasčiau. Kiekvienas amžiaus tarpsnis padovanoja kažką gero, o trečiasis žmogaus dešimtmetis labai geras tuo, kad dar ne vėlu kažką pakeisti! Tereikia suvokti, ko nori ir kaip to greičiau pasiekti.

O mūsų, moterų, būgštavimai dėl vytimo, raukšlių ir jaunystės praradimo apskritai juokingi. Moteris tik ima skleistis ir žydėti! Ji išties tampa išmintinga ir seksuali. Viskas tik prasideda, o ne baigiasi!

PATARIMAI

Bet jei vis tiek galva knibžda įtarių minčių, negalite patikėti net ir mamos ar močiutės tikinama, kad esate tikrai jauna ir jums viskas dar priešaky, tai gal padės patarimai. Jie tinka ir vyresniame amžiuje.

Niekuomet nelyginkite savęs su labiau sėkmingais, kaip jums atrodo, žmonėmis. Jūsų kelias - unikalu, neįkainojamas, net jei pilna klaidų ir nesusipratimų jame. Tai jus suformavo kaip asmenybę.

Neskandinkite savęs gailestyje, net jei aplinkybės iš tiesų nepavydėtinos. Gerbkite praeitį ir optimistiškai ženkite į ateitį.

Nebijokite permainų, net pačių drąsiausių. Bet neskubėkite griauti to, ką sukūrėte.

Žinokite, kad jūsų „problemos" galbūt visai nėra problemos. Depresiją lygioje vietoje išgyveno milijonai žmonių - išgyvensite ir jūs. Niekas nuo to nemiršta.

Autoironija - neįkainojama vertybė. Pažiūrėkite į situaciją iš šalies ir pasijuokite - iš jos, iš savęs.

Išgryninkite savo tikslus ir poreikius nuo tų, kuriuos jums perša sociumas. Mūsų „nelaimė" dažnai būna išsigalvota, išpūsta. Atsikračiusios šiukšlių, pamatysite, kad viskas nėra jau taip juoda.

Pabūkite vienumoje. Geriausia - leiskitės į kelionę, jei leidžia galimybės. Iš nuotolio tikrai viskas kitaip matosi.

Amžius - ne skaičiai pase, o sielos būsena. Jaučiatės gerai? Taip ir puiku.

Kaip sakė aktorė Katharine Hepburn (ne, ne Audrey), amžiuje nieko nieko romantiško. Arba jūsų įdomi bet kokio amžiaus, arba ne... Nieko ypatingo nėra nei būti jaunam, nei senam.

Kaip teisinga...

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (8)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (2)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (27)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.

Naujametiniam stalui: soti ir gardi mišrainė su paslaptimi – nepasigailėsite pabandę (5)

Šventinis maistas turėtų būti ne tik skanus, bet ir originalus bei žadinti apetitą. Todėl jūsų naujametinį meniu tikrai paįvairins šios gardžios ir sočios salotos. Nepasigailėsite pabandę šią originalią mišrainę su paslaptimi.

Išbandę šį receptą, bulvių daugiau nenorėsite valgyti kitaip (12)

Orkaitėje keptos bulvės dažniausiai valgomos kaip garnyras. Tačiau tik ne šį kartą. Su tinkamais ingredientais bulvė gali tapti pačiu gardžiausiu pagrindiniu patiekalu.

Dievinu tokius pyragų receptus: greita, paprasta ir įspūdinga! (14)

Šis paprastai pagaminamas ypatingo skonio pyragas puikiai žinomas kaip "Zebras".

Užtepėlės vieno kąsnio sumuštinukams, kurios visuomet sulaukia didelio pasisekimo

Gardi, ką tik iškepta ir dar garuojanti duona bei naminės užtepėlės, nenuviliantis derinys, tinkamas tiek paprastam šeimos vakarui, tiek pavaišinti netikėtai į svečius užsukusius svečius.

Silkė pataluose kitaip: šį receptą būtinai išsaugokite artėjančioms žiemos šventėms (38)

Be „Silkės pataluose“ neįsivaizduojamos nė vienos žiemos šventės. Todėl mes siūlome šio patiekalo gerbėjus nudžiuginti dar gardesniu receptu - tikrai nenusivilsite! Toks „Silkės pataluose“ variantas patiko absoliučiai visiems, kurie tik bandė šį užkandį! Be to, ją ne tik lengva paruošti. Patiekalas atrodo labai stilingai.

Skaniausias mėsos pyragas su ypatingai puriu užklotu – niekada neatsivalgysite (18)

Mėsos ir bulvių derinio mėgėjai neretai pritrūksta idėjų, kokį dar patiekalą galima pagaminti iš šių pagrindinių dviejų ingredientų. Tai štai, mėsos pyragas su ypatingu užklotu pavergs jus nuo pirmojo kąsnio.

Greitas obuolių pyragas: tikras gardumėlis! (3)

Šio itin greitai paruošiamo gardaus pyrago receptą galite tobulinti iki išprotėjimo. Pavyzdžiui, į tešlą įmaišykite migdolų drožlių arba išmirkytų razinų.

Štai kaip reikia gaminti bet kokią mėsą: slapti ingredientai dieviškam patiekalui (4)

Išsirinkti gerą mėsos gabalą yra tikras menas: reikia anksti ryte ateiti į turgų, rasti pažįstamą mėsininką, įsižiūrėti, neskubant įsiuostyti...

Grikiai su kefyru – taip paprasta atsikratyti 4 kg dar nebuvo! (25)

Grikiai ir kefyras yra naudingi dietiniai produktai, kurie gali padėti lengvai atsikratyti nereikalingo viršsvorio, išvalyti organizmą nuo toksinų, pagerinti virškinimą.