20 būdų panaudoti mikrobangę

 (43)
Mikrobangė yra idealiausias kada sukurtas virtuvės rakandas. Tai įrodžiau mamai, pabandysiu įtikinti ir jus.
Mikrobangė - ne tik vakarykščiams likučiams šildyti, bet ir maistui ruošti.
Mikrobangė - ne tik vakarykščiams likučiams šildyti, bet ir maistui ruošti.
© Shutterstock nuotr.

Dauguma mikrobangų krosnelę naudoja maisto likučiams pašildyti, o kartais - atšildyti maisto produktams, bet yra daug daugiau būdų ją panaudoti:

Suminkštinkite sviestą
Į mikrobangų krosnelei tinkamą indelį įdėkite supjaustytą sviestą. Šildykite ant žemo galingumo lygio (3) 20 sekundžių intervalais ir vis patikrinkite jo būklę.

Išlydykite šokoladą
Į mikrobangų krosnelei tinkamą indelį įdėkite sukapotą šokoladą. Šildykite ant aukšto galingumo lygio (10) 30 sekundžių intervalais ir vis pamaišykite.

Suminkštinkite tepamą sūrį
Į mikrobangų krosnelei tinkamą indelį įdėkite supjaustytą tepamą sūrį. Šildykite ant aukšto galingumo lygio (10) maždaug 15-20 sekundžių.

Suminkštinkite ledus
Nuimkite dėžutės viršelį (jei toks yra). Šildykite ant aukšto galingumo lygio (10) 10 sekundžių intervalais ir vis patikrinkite, tol kol ledai taps reikiamos konsistencijos.

Suminkštinkite rudą cukrų
Į mikrobangų krosnelei tinkamą indelį įdėkite cukrų ir apipurkškite 1 arbatiniu šaukšteliu vandens (nepriklausomai nuo cukraus kiekio). Uždenkite ir šildykite ant žemo galingumo lygio (3) 1 minutės intervalais ir vis pamaišykite tol, kol cukrus taps minkštas (apie 4 - 5 minutes).

Pašildykite tortilijas
Suvyniokite tortilijas į drėgną popierinį rankšluostį. Šildykite ant aukšto galingumo lygio (10) nuo 40 sekundžių iki 1 minutės.

Pašildykite klevų sirupą
Į mikrobangų krosnelei tinkamą indelį įpilkite sirupą. Šildykite ant aukšto galingumo lygio (10) 15 sekundžių intervalais ir vis patikrinkite.

Paskrudinkite šviežios duonos traškučius - krutonus
Paberkite ½ puodelio šviežios duonos traškučių ant mikrobangų krosnelei tinkamos lėkštės. Šildykite ant aukšto galingumo lygio (10) 1 minutės intervalais, vis pamaišydamos, kol jie pradės geltonuoti - apie 2 - 3 minutes.

Paskrudinkite kokoso riešutus
Paberkite ½ puodelio susmulkinto kokoso riešuto ant mikrobangų krosnelei tinkamos lėkštės. Šildykite ant aukšto galingumo lygio (10) 1 minutės intervalais, vis pamaišydamas, kol jie pradės geltonuoti - apie 2 - 3 minutes.

Paskrudinkite kedro riešutus ir skaldytus migdolus
Paberkite riešutus ant mikrobangų krosnelei tinkamos lėkštės. Šildykite ant aukšto galingumo lygio (10) 1 minutės intervalais, vis pamaišydamas, kol jie pradės geltonuoti - apie 4 - 5 minutes.

Pakepkite šoninę
Sudėkite 6 gabalėlius šoninės tarp 2 dvigubų sluoksnių popierinių rankšluosčių ir padėkite juos ant mikrobangų krosnelei tinkamos lėkštės. Šildykite ant aukšto galingumo lygio (10) kol ji gerai iškeps - apie 4 - 5 minutes.

Garuose išvirkite šparagus ir žaliąsias pupeles
Į mikrobangų krosnelei tinkamą indą įdėkite 450 gramų paruoštų šparagų ar žaliųjų pupelių su 1 arbatiniu šaukšteliu vandens. Uždenkite ir šildykite ant aukšto galingumo lygio (10) kol jos suminkštės - apie 3 - 4 minutes. Skubiai atidenkite.

Garuose išvirkite morkas
Į mikrobangų krosnelei tinkamą indą įdėkite 450 gramų plonai supjaustytų morkų su 1 arbatiniu šaukšteliu vandens. Uždenkite ir šildykite ant aukšto galingumo lygio (10) kol jos suminkštės - apie 4 - 6 minutes. Skubiai atidenkite.

Garuose išvirkite artišokus
Į gilų mikrobangų krosnelei tinkamą indą įdėkite 2 paruoštus artišokus su 1 arbatiniu šaukšteliu vandens. Uždenkite ir šildykite ant aukšto galingumo lygio (10) kol jos suminkštės - apie 10 - 12 minučių.

Pasigaminkite obuolių tyrės
Į mikrobangų krosnelei tinkamą indą įdėkite 450 gramų nuluptų ir supjaustytų obuolių (Macintosh, Fuji ar Gala rūšys tiks geriausiai), ketvirtį puodelio vandens, 2 arbatinius šaukštelius cukraus ir aštuntadalį arbatinio šaukštelio cinamono. Uždenkite ir šildykite ant aukšto galingumo lygio (10), kol obuoliai suminkštės - apie 8 - 10 minučių. Sutrinkite šakute ar bulvių trintuve.

Iškepkite bulvę
Patepkite neskustą, švariai nuplautą bulvę alyvuogių aliejumi ir įdėkite į mikrobangų krosnelei tinkamą indą. Šildykite neuždengtą ant aukšto galingumo lygio (10), kol suminkštės ir lengvai persismeigs peiliu - apie 12 - 14 minučių.

Pasigaminkite kukurūzų burbuoles
Įdėkite neišlukštentą kukurūzo burbuolę į mikrobangų krosnelei tinkamą indą. Šildykite ant aukšto galingumo lygio (10) apie 6 minutes. Leiskite pastovėti apie 5 minutes. Atsargiai pašalinkite žieveles.

Virkite lašišą
Paskaninkite gabalėlius lašišos filė be odos druska ir pipirais ir įdėkite ją į negilų mikrobangų krosnelei tinkamą kepimo indą su 2 arbatiniais šaukšteliais balto vyno acto ar ryžių acto (pagardinimui) bei pakankamai vandens, kad apsemtų pusę žuvies. Uždenkite ir šildykite ant aukšto galingumo lygio (10), kol žuvis taps matinė - apie 3 - 4 minutes. Jei žuvis dar neparuošta, šildykite ją uždengtą ant aukšto galingumo lygio 45 sekundžių intervalais. Pašalinkite skystį ir patiekite.

Virkite ryžius
Mikrobangų krosnelei tinkamame kepimo inde ar vidutiniame dubenyje sumaišykite 1 puodelį ilgagrūdžių baltų ryžių, 2 puodelius vandens ir puse arbatinio šaukštelio druskos. Šildykite neuždengtą ant aukšto galingumo lygio (10), kol ryžiai suminkštės ir skystis išgaruos - apie 15 - 18 minučių.

Pasigaminkite kukurūzų spragėsių
Įdėkite puse puodelio kukurūzų spragėsių grūdelių į mikrobangų krosnelei tinkamą didelį dubenį su 1 arbatiniu šaukštelių alyvuogių aliejaus. Uždenkite su mikrobangų krosnelei tinkama lėkšte ir šildykite ant aukšto galingumo lygio (10), kol dauguma grūdelių susprogs - apie 3 - 5 minutes.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Skanios

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (8)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (2)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (26)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.

Naujametiniam stalui: soti ir gardi mišrainė su paslaptimi – nepasigailėsite pabandę (5)

Šventinis maistas turėtų būti ne tik skanus, bet ir originalus bei žadinti apetitą. Todėl jūsų naujametinį meniu tikrai paįvairins šios gardžios ir sočios salotos. Nepasigailėsite pabandę šią originalią mišrainę su paslaptimi.

Išbandę šį receptą, bulvių daugiau nenorėsite valgyti kitaip (12)

Orkaitėje keptos bulvės dažniausiai valgomos kaip garnyras. Tačiau tik ne šį kartą. Su tinkamais ingredientais bulvė gali tapti pačiu gardžiausiu pagrindiniu patiekalu.

Dievinu tokius pyragų receptus: greita, paprasta ir įspūdinga! (14)

Šis paprastai pagaminamas ypatingo skonio pyragas puikiai žinomas kaip "Zebras".

Užtepėlės vieno kąsnio sumuštinukams, kurios visuomet sulaukia didelio pasisekimo

Gardi, ką tik iškepta ir dar garuojanti duona bei naminės užtepėlės, nenuviliantis derinys, tinkamas tiek paprastam šeimos vakarui, tiek pavaišinti netikėtai į svečius užsukusius svečius.

Silkė pataluose kitaip: šį receptą būtinai išsaugokite artėjančioms žiemos šventėms (38)

Be „Silkės pataluose“ neįsivaizduojamos nė vienos žiemos šventės. Todėl mes siūlome šio patiekalo gerbėjus nudžiuginti dar gardesniu receptu - tikrai nenusivilsite! Toks „Silkės pataluose“ variantas patiko absoliučiai visiems, kurie tik bandė šį užkandį! Be to, ją ne tik lengva paruošti. Patiekalas atrodo labai stilingai.

Skaniausias mėsos pyragas su ypatingai puriu užklotu – niekada neatsivalgysite (18)

Mėsos ir bulvių derinio mėgėjai neretai pritrūksta idėjų, kokį dar patiekalą galima pagaminti iš šių pagrindinių dviejų ingredientų. Tai štai, mėsos pyragas su ypatingu užklotu pavergs jus nuo pirmojo kąsnio.

Greitas obuolių pyragas: tikras gardumėlis! (3)

Šio itin greitai paruošiamo gardaus pyrago receptą galite tobulinti iki išprotėjimo. Pavyzdžiui, į tešlą įmaišykite migdolų drožlių arba išmirkytų razinų.

Štai kaip reikia gaminti bet kokią mėsą: slapti ingredientai dieviškam patiekalui (4)

Išsirinkti gerą mėsos gabalą yra tikras menas: reikia anksti ryte ateiti į turgų, rasti pažįstamą mėsininką, įsižiūrėti, neskubant įsiuostyti...

Grikiai su kefyru – taip paprasta atsikratyti 4 kg dar nebuvo! (25)

Grikiai ir kefyras yra naudingi dietiniai produktai, kurie gali padėti lengvai atsikratyti nereikalingo viršsvorio, išvalyti organizmą nuo toksinų, pagerinti virškinimą.