Virtualus romanas: neištikimybė ar žaidimas?

 (26)
Kas yra kiberseksas? Nekaltas būdas išsaugoti ištikimybę šeimoje, savo seksualinę energiją išlaisvinant pokalbių svetainėse?
Virtualus romanas: neištikimybė ar žaidimas?
© Shutterstock nuotr.

Mes su Nielsu šį savaitgalį nepasimatėme, bet pasismaginome per Skype. Aišku, ne Verbų sekmadienį, o penktadienį vakare. O paskui jis prisipažino, kad kai su manimi nesimato, gana dažnai užeina į visokias suaugusiems skirtas pažinčių svetaines ir taip saugiai nuleidžia garą.

Kažkodėl mane šis jo prisipažinimas labai nuliūdino. Nusiminiau, o trečioj dienoj sukilo nerealus pyktis: Nielsui manęs neužtenka?! Jis malonumų ieško pašonėje, jis man neištikimas! Nielsas puolė įrodinėti, kad virtualūs pokalbiai nėra kažkas rimto. O man rimta. Reiks pasikalbėti, ko jam trūksta mūsų santykiuose.

Šeimoje trūksta supratimo
Ar laikas, skiriamas žmogumi kitapus kompiuterio, yra neištikimybė? Mano galva taip.  Mano kriterijai aiškūs: jei vyras skiria laiką kitai moteriai, vadinasi, ja susidomėjo. Jei vyras sako, kad čia tik nekaltas bendravimas, vargu ar patikėsiu. Nes tas smalsumo kamuolys - lyg sniego gniūžtė, riedanti nuo kalno. Nuo anoniminių pokalbių pereis prie asmeninių temų, dalinsis svajonėmis, problemomis... Juk taip žmonės ir suartėja - radę supratimą ir išklausymą. O jei kibernetinė moteris pasirodys supratinga, vyrui gali ne juokais galva apsisukti. Ne tik ims apie lovos reikalus su svetimu žmogumi kalbėtis, bet paskui norės ir sekso telefonu, dar vėliau - tas seksualines fantazijas įgyvendinti realybėje. O jei dar susijaudina ir masturbuojasi su ja bekalbėdamas?! Tai ir yra kiberseksas, kurio vyras net nevadina rimtu užsiėmimu, tačiau kuris sukelia problemų šeiminiame gyvenime.
Aš manau taip: jeigu vyras sėdi pažinčių svetainėse, ieško seksualinių dirgiklių, tai jo šeimoje trūksta supratimo. Vadinasi, jis nesikalba atvirai su žmona. Galbūt jam gėda, o gal žmona atrodo kaip perskaityta knyga. Nauja moteris - galimybė pasitikrinti vyriškumo reitingą. Tai viena. Antra, išsakyti savo mintis žmogui, kurio nepažįsti, kartais būna lengviau.
Virtualus romanas panašus į naršymą pornografijos svetainėse. Vienu atveju jaudina gyvas žmogus (nors ir virtualus), bendravimo su juo sukeliamos emocijos, kitu - vaizdai.

Lengvas ir greitas rezultatas
Dažniausiai į virtualius romanus įsivelia 35-45 metų amžiaus vyrai. Ir tai susiję su jų seksualinio troškimo pokyčiais. 30-mečio vyro norai, palyginti su 20-mečio seksualine energija, ima blėsti. Todėl vyrai griebiasi kibersekso, kaip priemonės savo libido palaikyti. Be to, virtualus romanas yra gana patogus: nereikia ilgo merginimo, rezultatą pasieki lengvai ir greitai. Beveik tas pats, kaip nueiti į parduotuvę pieno. Tačiau dėl per didelio susidomėjimo kiberseksu iškyla bendravimo pavojus - vyras nebesugeba matyti moters kaip asmenybės, vertina ją tik kaip seksualinę partnerę.

Skurdus intymus gyvenimas
Galima tik spėlioti, kodėl vyrai ieško virtualių pramogų, kai turi žmoną (tas pats taikytina ir moterims; jos irgi nesnaudžia, aktyviai internete stato vyrams ragus). Dažniausia virtualios neištikimybės priežastis - netenkina santykiai su partnere. Jei moteris nenori taip dažnai mylėtis, kaip vyras, šis gali pagundų ieškoti internete, išmėginti pozas, kurios žmonai nepriimtinos. Tačiau net ir būdamas patenkintas savo lytiniu gyvenime, jis į kiberseksą gali panirti, vedamas smalsumo.
Antra priežastis - seksualinės problemos: erekcijos sutrikimai ir priešlaikinė ejakuliacija. Kibersekse tos problemos nepastebimos, taigi vyras gali pajusti pasitenkinimą tų problemų nespręsdamas.
Trečia priežastis - vyras traukia prie kompiuterio atsipalaiduoti, atsikratyti streso, kurį patiria darbe. Tačiau realiausia paskata - nesutarimai su žmona, finansinės problemos, buitiniai nesklandumai. Virtuali meilužė leidžia apie tuos vargus pamiršti: su ja nereikia spręsti piniginių reikalų, tvarkyti buities, ginčytis dėl smulkmenų. Virtualus romanas nors laikinai išplėšia vyrą iš realaus gyvenimo.  

Pretekstas skyryboms
Kad ir kaip kiberseksas prablaškytų ir vyras gintų savo teisę nusidėti saugiai, tačiau seksologai vieningai sutaria, kad virtualus romanas irgi yra neištikimybė. Išssiskirti dėl to - visai logiškas žingsnis.
Kita kibersekso blogybė - vyras praranda bet kokį domėjimąsi savo moterimi, o seksas su ja nei žavi, nei teikia malonumo. Jei vyras laiku susigriebs ir nutrauks pavojingus kibernetinius žaidimus, šeimą galima išsaugoti. Bet jei priklausomybė nuo kibersekso yra stipri, be artimųjų supratimo ir pagalbos bus sunku ją įveikti.

Klausyti intuicijos
Kad vyras keistai elgiasi, gali pakuždėti intuicija. Virtualaus romano požymiai - pakitęs vyro dienos režimas. Pavyzdžiui, mylimas žmogus iki vidurnakčio užsisėdi prie kompiuterio. Kitas vyras kiberseksualinį potraukį gali kruopščiai nuo žmonos slėpti, todėl vienas požymių - padidėjęs vyro slapukavimas, uždarumas. Trečia, vyras sako, kad dirba kompiuteriu, tačiau kai šeimos nariai jį sutrukdo, vyras susierzina, netgi tampa agresyvus.
Ketvirta, kiberseksas pamažu ima vogti vis daugiau laiko iš vyro gyvenimo, jis ima nebesusitvarkyti su pareigomis namuose, netgi tampa joms abejingas.

Ką daryti su kibermeilužiu?
Pirmiausia, stengtis išlaikyti ramybę ir nekritikuoti vyro - kiekvieno žmogaus kelyje pasitaiko sunkumų. Jei vyras kiberseksu susižavėjo neseniai, tai moteriškomis gudrybėmis pasistenkite jį sugrąžinti į realybę. Galima išmėginti ir ėjimą va bank: pasiūlykite virtualų seksą trise, tačiau su sąlyga, kad paskui vyras mylėsis su jumis lovoje. Tačiau - jeigu vyrui sunku atsisakyti virtualaus sekso, derėtų kreiptis į seksologą. 
O jeigu užtikote savo vyrą, flirtuojantį internete, vertėtų pagalvoti - ko jūs nepastebite savo partneryje? Ko trūksta jūsų ryšyje? Ko jis ieško virtualioje erdvėje? Kodėl jam tam reikia flirto? Jei sugebėsite nuoširdžiai pasikalbėti su vyru ir jį suprasti, galbūt internetas nebebus jūsų santykių plėšiku.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (22)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (2)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.

Neištikimiausi Zodiako ženklai: kuo negalima pasitikėti (18)

Jautis ryžtasi neištikimybei retai, todėl yra laikomas patikimiausiu partneriu iš visų Zodiako ženklų. O štai Žuvys pasiduoda neištikimybei labai išradingai. Kokie Zodiako ženklai yra patys neištikimiausi ir kuo negalima pasitikėti?

Filmai, kuriuose aktoriai TAI darė iš tikrųjų VIDEO (2)

Kadangi kino teatruose rodomi filmai nėra pornografiniai, žmonės mano, kad sekso scenos juose inscenizuotos. Daug girdėjome apie choreografiją, nesimatančius apatinius drabužius, apie tai, kaip nejauku filmuotis sekso scenose priešais visą filmavimo komandą.