Vaikas lovoje: trečias nereikalingas?

 (20)
Kaimynės Inesos namuose – karo būklė: savo vyrą išvadino pedofilu, nes tam patinka, kai 9 mėnesių dukra miega jų lovoje. Inesa iškėlė ultimatumą.
Vaikas - karalius, viešpataujantis jūsų miegamajame?
© Shutterstock nuotr.

Ultimatumas - tas, kurio dažniausia griebiasi moterys, bet jo neištaria, tik sumąsto visokių priežasčių: skauda galvą, esu pavargusi, rytoj anksti keltis, dabar nenoriu. Aš Inesai iškart pasakiau, kad pareiškimais „arba arba" nieko nepasieks, o ji vis tiek: „Neduosiu jam, kol vaikas bus lovoje. Išalks, tada gal pradės mąstyti".

Mėginau sakyti, kad Bronius labai geras tėvas, kiek esu pastebėjusi, ir tikrai netikiu, kad tvirkintų Mariją. Gal tiesiog nori skirti savo šilumą, meilę, ypač kai tos dukters tiek laukė.

Inesa šiek tiek atlyžo, prisiminusi, kad kai augino pirmagimį Robertą, tokių dalykų jos namuose nesidėjo.

Aš dar jai paaiškinau, kad čia apskritai retas atvejis, kai vyras leidžia/sutinka/nori, kad vaikas miegotų su tėvais. Paprastai moterys, ypač jei pagimdo pirmą vaiką, visos sulenda į jį, pamiršdamos, kad turi vyrą.

Tai moteris, 9 mėnesius pilve nešiojusi būtybę, nori ir toliau jausti ją šalia. Mano, kas tas leliukas yra tokia leisgyvė, kad net jei gali savarankiškai kvėpuoti, tai vargu ar sapnuoti mokės.

Argumentai "Už"

Kadangi mano vaikai didesni ir Inesa visuomet man pavydi ryšio su jais, tai ir patarimų negailėjau, juolab, kad jai jų akivaizdžiai reikėjo.
Saugumas. Vaikų gydytojai sako, kad kūdikiui pirmais mėnesiais svarbu jausti mamos šilumą, saugumą. Net gyvūnai būna su savo mažyliais tol, kol jaučia galintys juos palikti. Žmogus - sudėtingas žinduolis. Jam reikia net metų, kol pradės vaikščioti, kai, pavyzdžiui, kumeliukas tik išlindęs dėlioja žingsnius savo liaunomis kojytėmis.
Sveikata. Kai vaikas jaučiasi saugumus ir mylimas, jis normaliai vystosi, kiek reikia, priauga svorio, nebūna nervingas.
Neišnešiotas. Tokiems kūdikiams mamos artumas ne tik pageidaujamas, bet ir būtinas. Tada kūdikis neišgyvena streso, auga ramesnis.
Poilsis. Mama, šalia kurios miega kūdikis, geriau pailsi, nesutrinka pieno gamyba. Keldamasi prie vaiko lovelės penkis kartus per naktį, moteris bus neabejotinai nuvargusi. Vyro pagalba - būtina.
Baimė. Nežinau, kiek tai lemia moters elgesį, tačiau yra tokių, kurios liguistai rūpinasi mažyliu. Jos bijo, kad šis vienas atpils, užsprings, uždus ir panašiai. Kad ir kokia pagrįsta būtų ta baimė, tačiau pasitikėjimą savimi irgi derėtų ugdyti. Bambagyslė jau nukirpta - ugdykite savarankišką asmenybę, o ne šiltnaminę gėlę.

Argumentai "Prieš"

Amžius. Labai keistai atrodytų, jei vaikas tėvų lovoje vartytusi iki trejų metų. Vaikas privalo žinoti savo erdvę, išmokti būti vienas, pasiilgti tėvų. Nėra nieko žiauraus pasakyme: atėjai į gyvenimą vienas ir išeisi vienas. Tokia tiesa. Nepirškite vaikui įkyriai savo draugijos, o mokykite jį stebėti ir pažinti pasaulį, į kurį jis atėjo. Dažnai iš didelės meilės tėvai pridaro sunkiai pataisomų klaidų.
Nejautrumas.
Yra moterų, kurios, net ir pagimdžiusios netampa budrios, jautrios, atsibundančios virptelėjus kūdikio blakstienoms ar šiam giliau atsidusus. Labai retai, tačiau pasitaiko atvejų, kai moteris nuspaudžia, netyčia uždusina savo kūdikį. Taigi jei nesate iš tų rambiųjų, geriau vaiką migdykite lovelėje.
Vyras.
Net jei jūs mielai miegotumėte su kūdikiu, vyras gali prieštarauti. Nesistebėkite: vyrams tėvystės jausmas pasireiškia gerokai vėliau nei moterims. Jie gali net neimti vaiko ant rankų, nekeisti sauskelnių. Žinoma, tai jau kraštutinumas, tačiau tokių vyrų yra. Kaip aš juokauju, jiems vaikas pradės rūpėti, kai galės pasiimti jį į žvejybą ar spardyti drauge kamuolį.
Intymumas.
Vyras, kuris vis dėlto sutiko su moters noru į lovą pasiguldyti vaiką, kažin ar gerai pailsės. Jis irgi gali apreikšti ultimatumą: einu į kitą kambarį miegoti arba guldome vaiką į jo lovytę. Jis pagrįstai jausis įsižeidęs, kad jam nebegalite skirti tiek dėmesio, net jei protu suvoks pasikeitusias gyvenimo sąlygas. Tad vaikas - santuokos išmėginimas ir tikrai ne jos sutvirtinimas (ko, beje, dažnai griebiasi moteris, manydamos, kad vaikas įžiebs meilę). Tai atsakingas sprendimas, kuriam turi ruoštis abu partneriai.
Manipuliacijos
. Vaikui irgi bus geriau, jei jis miegos atskirai nuo tėvų. Pripratęs būti jų lovoje (ypač vėlesniame amžiuje, 1-3 savo gyvenimo metais), vėliau išradingai manipuliuos tiek mamos, tiek tėčio jausmais. Vaikai labai greitai pajunta, kaip, kada ir kur gali paspausti, kad sutirpdytų tėvų širdį.

Pavyzdžiui, mano Austėja iki šiol kartais taip moka prisėlinusi apsivynioti rankytėmis aplink Ričardo kaklą, kad šis sutirpsta. Tą akimirką, žinau, jis pasirengęs išpildyti visus savo princesės norus. Bet esame sutarę, kad taip nebus.
Taigi, tikiuosi, kad Inesa išmintingai pasielgs ir sugrąžins ramybę savo namams. Žinoma, galėjau ir pamiršti kokių nors argumentų, bet iš to išsiblaškymo (vis žvilgčiojau į laikrodį, nes turėjau eiti Austėjos pasiimti iš darželio) nebesumojau, ką čia greitai kaimynei pasakyti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (477)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (199)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (52)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.

Moters atsakas su sutuoktiniais mylėtis tinginčioms žmonoms: 5 priežastys, kodėl turėtum TAI daryti kasnakt (262)

„Jeigu vyras nori ir gali mylėtis, reikia džiaugtis, o ne 5Braškėms skųstis." - taip atsakė vienas skaitytojas į moters laišką dėl per dažai norinčio mylėtis vyro. O ką apie tai mano moterys?

Nuo išlepusių moterų pavargęs vyras: oralinis seksas mums nėra prizas ar paslauga (183)

Kodėl vis dar yra moterų manančių, kad vyras oralinį seksą turėtų gauti kaip apdovanojimą - mėgautis juo retai, bet jaustis pelnytai užsitarnavus?

Padėkite, mano vyras nori mylėtis kasdien! Ką daryti? (223)

Mūsų skaitytoja prisipažino, kad ją erzina vyro poreikis itin dažnai mylėtis. Ką jai patartumėte?

7 auksinės taisyklės stipresniam vyro orgazmui (22)

Moteriai, kuri trokšta vyro atmintin įsirėžti ilgam, o kaip ideali meilužė – amžinai, vertėtų žinoti, kaip valdyti vyro orgazmą.

Įsimylėjau gerokai už mane jaunesnį vyrą ir štai ko išmokau (54)

Jau nustojome stebėtis, kai vyresnis vyras susižavi gerokai jaunesne moterimi. Tačiau jaunesni vyrai vis dažniau įsižiūri į vyresnes moteris. O gal jos moka juos suvystyti?

Patarimai vyrams, kurie padės pailginti lytinį aktą (56)

Lytinio akto trukmė – svarbus veiksnys seksualiniame poros gyvenime. Neišmintingai elgiasi moterys, jei prisižiūrėjusios filmų, iš mylimojo reikalauja sekso visą naktį.

Netikėti tyrimo apie masturbaciją rezultatai moterys tai daro dažniau?! (147)

Masturbacija – tai dalykas, apie kurį moterys kalbėti nemėgsta. Vis dėlto, įdomu tai, jog moterys vidutiniškai bent kartą per savaitę masturbuojasi, rodo naujas tyrimas.

Moteris priaugo 20 kg ir neatsigina gerbėjų: dabar žinau, kodėl vyrams patinka stambesnės moterys (200)

Nesu perkarusi, nors anksčiau buvau labai liesa. Kai padėjau dirbti sėdimą darbą, svoris padidėjo apie 20 kg. Iš pradžių man tai kėlė siaubą. O tuometinis vaikinas pareiškė, kad labiau jam patikau, kai buvau liesa...

Lietuvės pasakė, ką vyrai lovoje daro blogai (+10 patarimų vyrams) (226)

Kiekvienas vyras nori būti nepakartojamas lovoje, bet štai kokia nelinksma naujiena: apytikriai pusė vyrų yra niekam tikę meilužiai, ir dauguma jų apie tai nenutuokia.