Skyrybos: moterys jaučiasi kaltesnės nei vyrai

 (22)
Kad ir kaip draugės guostų, jog viskas tik į gera, skyrybos būna skaudžios. Nutrauktą ryšį moterys ir vyrai išgyvena skirtingai.
Tik kas penktas vyras jaučiasi kaltas dėl iširusių santykių.
© Shutterstock nuotr.

Atsimenu, kaip kelios išsiskyrusios draugės mane ramino, kad po dvejų metų viskas sugrįš į savo vietas, vėl būsiu pasiruošusi įsimylėti ir mylėti. Bet man prireikė trejų metų, kad išsilaižyčiau skyrybų žaizdas.
Ne veltui streso skalėje skyrybos užima antrą vietą, o išsiskyrimas - trečią. Didžiausias stresas - partnerio mirtis.
Išsiskirti - skausminga. Tik vyrai sugeba greičiau vėl džiaugtis gyvenimu, o moterys dar ilgai kenčia dėl nutrūkusių santykių su mylimuoju. Bent jau taip tvirtina Čikagos universiteto mokslininkai, atlikę tyrimus, kurie skelbiami žurnale „Argumentai ir faktai".

O aš manau, kad vyras irgi išgyvena skyrybas, tik požiūrio laikosi kito. Kodėl jis neria į linksmybes? Kad užsimirštų. O tas linksmumas dažnai būna apsimestinis, jis nori aplinkinius patikinti, kad jaučiasi gerai, kad jo laukia nuostabus gyvenimas, kad „viskas bus netgi geriau nei buvo su ja, kvaiša". Ir jei greitai susiranda kitą moterį, tai ne dėl to, kad jam nesvarbi mylimoji, o kad pasijustų gyvas ir greičiau pamirštų. Bet būna dar blogiau...

Bet grįžtu prie Čikagos mokslininkų tyrimo. Jie telefonu apklausė 340 žmonių. Skambino, pateikdami tik vieną klausimą: „Kokį patyrėte didžiausią nusivylimą gyvenime?". Dauguma apklaustųjų įvardijo būtent skyrybas su mylimu žmogumi.
Tyrimas parodė, kad moterys dažniau linkusios kaltinti save dėl iširusių santykių - net 44 proc. dailiosios lyties atstovių įžiūrėjo savo klaidas bei kaltę. Vyrų, kurie prisipažintų klydę, netinkamai elgęsi šeimoje, buvo dvigubai mažiau - 20 proc.
Ekspertų nuomone, tokios moterų saviplakos priežastis slypi psichikoje - moterys prisiima didesnę atsakomybę už emocinę santykių atmosferą poroje nei vyrai. Jei santykiai nutrūksta, jos dažniau kaltina save.
Užtat vyrai linkę manyti, kad kapstytis praeityje, kelti priežastis yra nevyriška. Todėl jie tvirtai tiki, kad viską darė gerai. Tai patvirtina dažnas jų klausimas: „Ir kas jai pasidarė, ko jai trūko? Juk viskas buvo normalu".

Be skyrybų, apklaustieji nurodė ir kitus skausmingų išgyvenimų momentus: šeimos problemos (16 proc.), mokslo klaidos (13 proc.), karjeros sunkumai (12 proc.), piniginiai reikalai (10 proc.) ir vaikų auklėjimo klaidos (9 proc.).
Mokslininkai iš to tyrimo taip pat padarė išvadą, kad žmogaus smegenys vienodai reaguoja į emocinį išgyvenimą ir fizinį skausmą. Todėl pasakymas „neimk į galvą", kai skyriesi, kažin ar galioja. Tuo metu organizmas iš tiesų patiria tą patį, lyg būtume susižeidusios.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (440)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (192)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (48)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (13)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.

Moters atsakas su sutuoktiniais mylėtis tinginčioms žmonoms: 5 priežastys, kodėl turėtum TAI daryti kasnakt (260)

„Jeigu vyras nori ir gali mylėtis, reikia džiaugtis, o ne 5Braškėms skųstis." - taip atsakė vienas skaitytojas į moters laišką dėl per dažai norinčio mylėtis vyro. O ką apie tai mano moterys?

Nuo išlepusių moterų pavargęs vyras: oralinis seksas mums nėra prizas ar paslauga (182)

Kodėl vis dar yra moterų manančių, kad vyras oralinį seksą turėtų gauti kaip apdovanojimą - mėgautis juo retai, bet jaustis pelnytai užsitarnavus?

Padėkite, mano vyras nori mylėtis kasdien! Ką daryti? (221)

Mūsų skaitytoja prisipažino, kad ją erzina vyro poreikis itin dažnai mylėtis. Ką jai patartumėte?

7 auksinės taisyklės stipresniam vyro orgazmui (22)

Moteriai, kuri trokšta vyro atmintin įsirėžti ilgam, o kaip ideali meilužė – amžinai, vertėtų žinoti, kaip valdyti vyro orgazmą.

Įsimylėjau gerokai už mane jaunesnį vyrą ir štai ko išmokau (54)

Jau nustojome stebėtis, kai vyresnis vyras susižavi gerokai jaunesne moterimi. Tačiau jaunesni vyrai vis dažniau įsižiūri į vyresnes moteris. O gal jos moka juos suvystyti?

Patarimai vyrams, kurie padės pailginti lytinį aktą (56)

Lytinio akto trukmė – svarbus veiksnys seksualiniame poros gyvenime. Neišmintingai elgiasi moterys, jei prisižiūrėjusios filmų, iš mylimojo reikalauja sekso visą naktį.

Netikėti tyrimo apie masturbaciją rezultatai moterys tai daro dažniau?! (147)

Masturbacija – tai dalykas, apie kurį moterys kalbėti nemėgsta. Vis dėlto, įdomu tai, jog moterys vidutiniškai bent kartą per savaitę masturbuojasi, rodo naujas tyrimas.

Moteris priaugo 20 kg ir neatsigina gerbėjų: dabar žinau, kodėl vyrams patinka stambesnės moterys (200)

Nesu perkarusi, nors anksčiau buvau labai liesa. Kai padėjau dirbti sėdimą darbą, svoris padidėjo apie 20 kg. Iš pradžių man tai kėlė siaubą. O tuometinis vaikinas pareiškė, kad labiau jam patikau, kai buvau liesa...

Lietuvės pasakė, ką vyrai lovoje daro blogai (+10 patarimų vyrams) (226)

Kiekvienas vyras nori būti nepakartojamas lovoje, bet štai kokia nelinksma naujiena: apytikriai pusė vyrų yra niekam tikę meilužiai, ir dauguma jų apie tai nenutuokia.