Skyrybos: moterys jaučiasi kaltesnės nei vyrai

 (22)
Kad ir kaip draugės guostų, jog viskas tik į gera, skyrybos būna skaudžios. Nutrauktą ryšį moterys ir vyrai išgyvena skirtingai.
Tik kas penktas vyras jaučiasi kaltas dėl iširusių santykių.
Tik kas penktas vyras jaučiasi kaltas dėl iširusių santykių.
© Shutterstock nuotr.

Atsimenu, kaip kelios išsiskyrusios draugės mane ramino, kad po dvejų metų viskas sugrįš į savo vietas, vėl būsiu pasiruošusi įsimylėti ir mylėti. Bet man prireikė trejų metų, kad išsilaižyčiau skyrybų žaizdas.
Ne veltui streso skalėje skyrybos užima antrą vietą, o išsiskyrimas - trečią. Didžiausias stresas - partnerio mirtis.
Išsiskirti - skausminga. Tik vyrai sugeba greičiau vėl džiaugtis gyvenimu, o moterys dar ilgai kenčia dėl nutrūkusių santykių su mylimuoju. Bent jau taip tvirtina Čikagos universiteto mokslininkai, atlikę tyrimus, kurie skelbiami žurnale „Argumentai ir faktai".

O aš manau, kad vyras irgi išgyvena skyrybas, tik požiūrio laikosi kito. Kodėl jis neria į linksmybes? Kad užsimirštų. O tas linksmumas dažnai būna apsimestinis, jis nori aplinkinius patikinti, kad jaučiasi gerai, kad jo laukia nuostabus gyvenimas, kad „viskas bus netgi geriau nei buvo su ja, kvaiša". Ir jei greitai susiranda kitą moterį, tai ne dėl to, kad jam nesvarbi mylimoji, o kad pasijustų gyvas ir greičiau pamirštų. Bet būna dar blogiau...

Bet grįžtu prie Čikagos mokslininkų tyrimo. Jie telefonu apklausė 340 žmonių. Skambino, pateikdami tik vieną klausimą: „Kokį patyrėte didžiausią nusivylimą gyvenime?". Dauguma apklaustųjų įvardijo būtent skyrybas su mylimu žmogumi.
Tyrimas parodė, kad moterys dažniau linkusios kaltinti save dėl iširusių santykių - net 44 proc. dailiosios lyties atstovių įžiūrėjo savo klaidas bei kaltę. Vyrų, kurie prisipažintų klydę, netinkamai elgęsi šeimoje, buvo dvigubai mažiau - 20 proc.
Ekspertų nuomone, tokios moterų saviplakos priežastis slypi psichikoje - moterys prisiima didesnę atsakomybę už emocinę santykių atmosferą poroje nei vyrai. Jei santykiai nutrūksta, jos dažniau kaltina save.
Užtat vyrai linkę manyti, kad kapstytis praeityje, kelti priežastis yra nevyriška. Todėl jie tvirtai tiki, kad viską darė gerai. Tai patvirtina dažnas jų klausimas: „Ir kas jai pasidarė, ko jai trūko? Juk viskas buvo normalu".

Be skyrybų, apklaustieji nurodė ir kitus skausmingų išgyvenimų momentus: šeimos problemos (16 proc.), mokslo klaidos (13 proc.), karjeros sunkumai (12 proc.), piniginiai reikalai (10 proc.) ir vaikų auklėjimo klaidos (9 proc.).
Mokslininkai iš to tyrimo taip pat padarė išvadą, kad žmogaus smegenys vienodai reaguoja į emocinį išgyvenimą ir fizinį skausmą. Todėl pasakymas „neimk į galvą", kai skyriesi, kažin ar galioja. Tuo metu organizmas iš tiesų patiria tą patį, lyg būtume susižeidusios.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (22)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (2)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.

Neištikimiausi Zodiako ženklai: kuo negalima pasitikėti (18)

Jautis ryžtasi neištikimybei retai, todėl yra laikomas patikimiausiu partneriu iš visų Zodiako ženklų. O štai Žuvys pasiduoda neištikimybei labai išradingai. Kokie Zodiako ženklai yra patys neištikimiausi ir kuo negalima pasitikėti?

Filmai, kuriuose aktoriai TAI darė iš tikrųjų VIDEO (2)

Kadangi kino teatruose rodomi filmai nėra pornografiniai, žmonės mano, kad sekso scenos juose inscenizuotos. Daug girdėjome apie choreografiją, nesimatančius apatinius drabužius, apie tai, kaip nejauku filmuotis sekso scenose priešais visą filmavimo komandą.