Seksualiniai mitai trukdo poros laimei

Santuoka ir seksas. Sekso norime ar jo mums reikia? Ir apskritai – kodėl turime jo norėti? Kiek mitai griauna poros laimę?
Stereotipai apie santykius dažnai užkerta kelią gilesniam tarpusavio supratimui.
Stereotipai apie santykius dažnai užkerta kelią gilesniam tarpusavio supratimui.
© Shutterstock nuotr.

Įvairiausi įsivaizdavimai ir stereotipai, koks turi būti poros seksualinis gyvenimas, dažnai sukelia nesutarimus šeimoje. Moteris stengiasi būti gera meilužė, nes mano, kad 1-2 kartus per savaitę mylėtis yra normalu.

Vyras mylisi, nes irgi mano, kad pora turi mylėtis, „nes taip reikia, kaip čia dabar be sekso, negi aš koks impotentas". Abi lytys įrodinėja savo vyriškumą/moteriškumą, tačiau dažnai būna nepatenkintos ir nelaimingos. Kodėl? Nes kliaunasi ne savo norais, temperamentu, intuicija, o gyvena pagal visuomenės įdiegtus normalumo standartus. Gal kuriai nors porai yra normalu   pasimylėti kartą per dvi savaites? Kas čia tokio nesveiko?

Raudoni nėriniai jaudina vyrus? Ir moterys perka seksualų apatinį trikotažą. Bet gal jūsų vyrą jaudina medvilniniai balti jūsų šortukai ir marškinėliai? Gal ta raudona jam - vulgari ir primityvi?

Kai poros nebendrauja ir nesikalba, o bando savo gyvenimą įsprausti į seksualinius normatyvus, dažnai patenka į aklavietę. Ir vyras, ir moteris jaučiasi apgauti ir nelaimingi. O tokių mitų-spąstų yra ir daugiau. Štai tik keli jų.

1 MITAS: seksas reikalingas tik giminei pratęsti

Žmonių bendruomenė sukūrė gyvūnams nepasiekiamą stebuklą: atskyrė malonumus nuo dauginimosi. Tačiau vis tiek šis mitas yra ganėtinai gyvybingas, dėl jo akivaizdžiai gęsta vidutinio amžiaus vyrų ir moterų seksualinės funkcijos.
Tačiau kvaila, pagimdžius vaikus, užsidėti nekaltybės diržą tokiame pasaulyje, kuriame žmonės moka mylėtis ir nesusilaukti palikuonių bei gimdo vaikus be sekso. Tamsumas ir menkas seksualinis išprusimas kai kurias poras nutrenkia į akmens amžių. Jos negalvoja nei apie įvairovę, nei apie intymaus gyvenimo puoselėjimą - kaip poros santykių dalį. Seksas beveik dingsta, nes sutuoktiniai įsikinko į rutiną - darbas, pomėgiai, valgis, miegas, buitiniai rūpesčiai. Paskui taip ir gimsta anekdotai apie seksualinį poros gyvenimą - Naujieji metai ir tie būna dažniau...
Pagaliau dar yra dalis tokių moterų, kurioms seksas atrodo atgrasus, šlykštus. Jos jį prilygina gyvuliškam aktui, kuris kelia ne malonumą, o pasibjaurėjimą. Tokio požiūrio ištakų derėtų ieškoti mergaitės auklėjime, pirmoje seksualinėje patirtyje, religiniuose įsitikinimuose.

2 MITAS: seksas - tik fiziologinis procesas

Dar 8-ame dešimtmetyje Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) suformulavo „seksualinės sveikatos" sąvoką, kuri yra taikoma iki šių dienų. Svarbiausiu aspektu yra laikomas asmens sugebėjimas bendrauti su partneriu, abipusis prisirišimas ir jausmų išraiška.
Antras svarbus momentas - išsilaisvinimas nuo baimių, prietarų ir klaidingų įsitikinimų apie seksualinius santykius (dydis, pajėgumas, seksualumas, apimtys, dažnumas) . Taigi matome, kad sekse svarbiausia - tarpusavio supratimas ir emocinis artumas. O juk, laikui bėgant, būtent šita santykių pusė ir tampa esminė, turtinanti partnerius, jų kasdienybę, todėl koncentruotis į savo fizinius sugebėjimus tikrai neverta.

3 MITAS: tik pasileidusi moteris rodo iniciatyvą sekso metu

Toks požiūris - mūsų daugiaamžės kultūros specifika, likusi, ko gero, dar nuo viduramžių: moteris visada yra pasyvi ir atsiduodanti, o sekso iniciatorius ir vadovas - vyras. Tuo tarpu šiuolaikiniam vyrui, kuris yra gerokai subtilesnis nei viduramžiais, svarbu jausti, kad jį įvertino ir kad jis yra reikalingas. Parodydama iniciatyvą, moteris tarsi sako vyrui: „Tu esi geriausias, aš renkuosi tave". Tai pagerina vyro savivertę ir teigiamai paveikia jo seksualinius sugebėjimus. O moters savivertė dėl to tikrai nenukenčia. Kodėl ji negali išreikšti savo norų? Juolab, kad tikrai dažnai vyrai palaimina moters iniciatyvą ir nelaiko tokio elgesio supuvusios moralės ženklu.  

4 MITAS: tik gražios moterys yra seksualiai patrauklios vyrams

Su šiuo mitu yra susijusi pagrindinė moterų baimė. Moteris galvoja: „Aš ne tokia graži (pernelyg stora, šiandien nepasidažiusi...), todėl neturiu teisės rodyti iniciatyvos arba atkreipti į save dėmesį". Kol moteris nepasieks dvasinės brandos, ji visada suras prie ko prikibti savo išvaizdoje. Deja, būtent šios priekabės, kurias kartais paskatina draugės ir visuomenė, kaip tik ir trukdo tapti moteriai geidžiama ir laiminga.
Moteris, pernelyg susirūpinusi savo išvaizdos trūkumais, nuolat nerimauja ir tą emociją, netgi nenorėdama, spinduliuoja aplinkiniams. Svajodama apie tai, ko nori, ko neturi, ji rizikuoja prarasti tai, ką jau turi. Tad posakis carpe diem čia - tinkamiausias. Nėra geresnio afrodiziako nei savimi patenkinta ir pasitikinti bei mokanti džiaugtis gyvenimu moteris.

Todėl gali būti ir paradoksalių situacijų: graži moteris - vieniša ir nelaiminga, o štai ne tokia patraukli turi darnią šeimą. O kiek dar yra aplinkinių nuostabą keliančių atvejų, kai vyras paliko gražią žmoną ir išėjo pas mažiau patrauklią, tačiau geraširdišką ir supratingą...

Nors tai ir skambės banaliai, tačiau kiekvienos moters gyvenime būtinai ateina momentas, kai ji supranta, jog svarbiausia - ne tai, kas yra išorėje, o tai, kas yra viduje.

5 MITAS: moterys - seksualios vampyrės

Tai tik vyrų baimė, kuri net sulaukus pirmųjų žilų plaukų, trukdo jiems atsipalaiduoti santykiuose. Dalis vyrų galvoja, jog moteris manipuliuoja seksu, kad galėtų iš vyro nulipdyti vergą ir jį valdyti.  Kiti baiminasi, kad jei lovoje jie nepasirodys kaip galingi mačo arba grįš namo pavargę ir nenorės sekso, tai moteris iš karto pradės ieškoti sau naujo partnerio. Ši nuomonė nuodija bet kokio amžiaus stipriosios lyties atstovų gyvenimą.

Būtent todėl senstantis, fiziškai silpnėjantis vyras kartais pradeda ieškoti sau jaunos nepatyrusios meilužės, tikėdamasis, kad „išsiauklės ją pagal save" ir jos nepatyrimo fone atrodys stiprus. O kas bus, kai „po auklėjimo proceso" ji užsimanys daugiau? Vėl vyras atsidurs vampyrės spąstuose.

O štai savo vyrą gerbianti ir mylinti sutuoktinė ne tik ramiai sureaguos į vienkartinę jo nesėkmę, bet ir padarys viską, kad ši būtų nepastebėta. O su įskaudinta, nepatenkinta ir priekabiaujančia moterimi netgi pats puikiausias seksas apkars.

6 MITAS: po 45 metų sekso poreikis išnyksta

Paplitusi nuomonė - ne daugiau nei tingiųjų gudrybė, kad nebereikėtų tobulinti savęs nei dvasiškai, nei fiziškai. Žinoma, turime begalę būdų susikaupusią seksualinę energiją išbarstyti kitur: darbas iki nukritimo, sporto klubas, anūkų auklėjimas, rūpinimasis senais tėvais, skyrybos, teismai dėl turto - tai tik dalis tų sričių, kur iškeliauja nerealizuota seksualinė energija. Skirti ją mylimam žmogui ar naudoti ją kitais tikslais - kiekvieno asmeninis pasirinkimas.

***

Taigi poros seksualinį gyvenimą lemia daug veiksnių. O dar pridėkime jautrųjį paauglystės laikotarpį, šeimą, kuri formuoja įgūdžius, ir turėsime sėkmingą (arba ne) seksualinį vyro/moters elgesį.
Vyro gyvenime pirmoji svarbi moteris - mama (arba vyresnioji sesuo), kuri skatino arba gniuždė jo vyriškumo apraiškas vaikystėje. Antra svarbi moteris - pirma mylimoji, kuri galėjo vyrą išaukštinti arba nuvainikuoti. O vidutiniame amžiuje atstūmimas ir kritika dėl mažiausių smulkmenų  gali tapti gniuždančiu vyro potenciją veiksniu.

Su moterimi yra dar sudėtingiau. Jei tėvai reikalavo, kad mergaitė būti padori, užgniaužtų savo norus, tai ji bus negrabi ne tik seksualiniame bendravime. Ji ir kitose srityse elgsis konfliktiškai, varžysis arba niekins aplinkinius, bus uždara ir atrodys nepasiekiama.
O vyrams labiau patinka švelnios, jautrios ir juos skatinančios moterys. Jei moteris stengsis bendradarbiauti su vyru, tai ir šis atsakydamas stengsis bendradarbiauti su ja. Įkvėpdama ji padeda jam atsiverti, parodyti viską, ką jis sugeba.

Naujienų prenumerata
Komentarų sistema laikinai išjungta. Prašome pabandyti vėliau.

Karštos

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (22)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (2)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.

Neištikimiausi Zodiako ženklai: kuo negalima pasitikėti (18)

Jautis ryžtasi neištikimybei retai, todėl yra laikomas patikimiausiu partneriu iš visų Zodiako ženklų. O štai Žuvys pasiduoda neištikimybei labai išradingai. Kokie Zodiako ženklai yra patys neištikimiausi ir kuo negalima pasitikėti?

Filmai, kuriuose aktoriai TAI darė iš tikrųjų VIDEO (2)

Kadangi kino teatruose rodomi filmai nėra pornografiniai, žmonės mano, kad sekso scenos juose inscenizuotos. Daug girdėjome apie choreografiją, nesimatančius apatinius drabužius, apie tai, kaip nejauku filmuotis sekso scenose priešais visą filmavimo komandą.