Seksualiniai mitai trukdo poros laimei

 (15)
Santuoka ir seksas. Sekso norime ar jo mums reikia? Ir apskritai – kodėl turime jo norėti? Kiek mitai griauna poros laimę?
Stereotipai apie santykius dažnai užkerta kelią gilesniam tarpusavio supratimui.
© Shutterstock nuotr.

Įvairiausi įsivaizdavimai ir stereotipai, koks turi būti poros seksualinis gyvenimas, dažnai sukelia nesutarimus šeimoje. Moteris stengiasi būti gera meilužė, nes mano, kad 1-2 kartus per savaitę mylėtis yra normalu.

Vyras mylisi, nes irgi mano, kad pora turi mylėtis, „nes taip reikia, kaip čia dabar be sekso, negi aš koks impotentas". Abi lytys įrodinėja savo vyriškumą/moteriškumą, tačiau dažnai būna nepatenkintos ir nelaimingos. Kodėl? Nes kliaunasi ne savo norais, temperamentu, intuicija, o gyvena pagal visuomenės įdiegtus normalumo standartus. Gal kuriai nors porai yra normalu   pasimylėti kartą per dvi savaites? Kas čia tokio nesveiko?

Raudoni nėriniai jaudina vyrus? Ir moterys perka seksualų apatinį trikotažą. Bet gal jūsų vyrą jaudina medvilniniai balti jūsų šortukai ir marškinėliai? Gal ta raudona jam - vulgari ir primityvi?

Kai poros nebendrauja ir nesikalba, o bando savo gyvenimą įsprausti į seksualinius normatyvus, dažnai patenka į aklavietę. Ir vyras, ir moteris jaučiasi apgauti ir nelaimingi. O tokių mitų-spąstų yra ir daugiau. Štai tik keli jų.

1 MITAS: seksas reikalingas tik giminei pratęsti

Žmonių bendruomenė sukūrė gyvūnams nepasiekiamą stebuklą: atskyrė malonumus nuo dauginimosi. Tačiau vis tiek šis mitas yra ganėtinai gyvybingas, dėl jo akivaizdžiai gęsta vidutinio amžiaus vyrų ir moterų seksualinės funkcijos.
Tačiau kvaila, pagimdžius vaikus, užsidėti nekaltybės diržą tokiame pasaulyje, kuriame žmonės moka mylėtis ir nesusilaukti palikuonių bei gimdo vaikus be sekso. Tamsumas ir menkas seksualinis išprusimas kai kurias poras nutrenkia į akmens amžių. Jos negalvoja nei apie įvairovę, nei apie intymaus gyvenimo puoselėjimą - kaip poros santykių dalį. Seksas beveik dingsta, nes sutuoktiniai įsikinko į rutiną - darbas, pomėgiai, valgis, miegas, buitiniai rūpesčiai. Paskui taip ir gimsta anekdotai apie seksualinį poros gyvenimą - Naujieji metai ir tie būna dažniau...
Pagaliau dar yra dalis tokių moterų, kurioms seksas atrodo atgrasus, šlykštus. Jos jį prilygina gyvuliškam aktui, kuris kelia ne malonumą, o pasibjaurėjimą. Tokio požiūrio ištakų derėtų ieškoti mergaitės auklėjime, pirmoje seksualinėje patirtyje, religiniuose įsitikinimuose.

2 MITAS: seksas - tik fiziologinis procesas

Dar 8-ame dešimtmetyje Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) suformulavo „seksualinės sveikatos" sąvoką, kuri yra taikoma iki šių dienų. Svarbiausiu aspektu yra laikomas asmens sugebėjimas bendrauti su partneriu, abipusis prisirišimas ir jausmų išraiška.
Antras svarbus momentas - išsilaisvinimas nuo baimių, prietarų ir klaidingų įsitikinimų apie seksualinius santykius (dydis, pajėgumas, seksualumas, apimtys, dažnumas) . Taigi matome, kad sekse svarbiausia - tarpusavio supratimas ir emocinis artumas. O juk, laikui bėgant, būtent šita santykių pusė ir tampa esminė, turtinanti partnerius, jų kasdienybę, todėl koncentruotis į savo fizinius sugebėjimus tikrai neverta.

3 MITAS: tik pasileidusi moteris rodo iniciatyvą sekso metu

Toks požiūris - mūsų daugiaamžės kultūros specifika, likusi, ko gero, dar nuo viduramžių: moteris visada yra pasyvi ir atsiduodanti, o sekso iniciatorius ir vadovas - vyras. Tuo tarpu šiuolaikiniam vyrui, kuris yra gerokai subtilesnis nei viduramžiais, svarbu jausti, kad jį įvertino ir kad jis yra reikalingas. Parodydama iniciatyvą, moteris tarsi sako vyrui: „Tu esi geriausias, aš renkuosi tave". Tai pagerina vyro savivertę ir teigiamai paveikia jo seksualinius sugebėjimus. O moters savivertė dėl to tikrai nenukenčia. Kodėl ji negali išreikšti savo norų? Juolab, kad tikrai dažnai vyrai palaimina moters iniciatyvą ir nelaiko tokio elgesio supuvusios moralės ženklu.  

4 MITAS: tik gražios moterys yra seksualiai patrauklios vyrams

Su šiuo mitu yra susijusi pagrindinė moterų baimė. Moteris galvoja: „Aš ne tokia graži (pernelyg stora, šiandien nepasidažiusi...), todėl neturiu teisės rodyti iniciatyvos arba atkreipti į save dėmesį". Kol moteris nepasieks dvasinės brandos, ji visada suras prie ko prikibti savo išvaizdoje. Deja, būtent šios priekabės, kurias kartais paskatina draugės ir visuomenė, kaip tik ir trukdo tapti moteriai geidžiama ir laiminga.
Moteris, pernelyg susirūpinusi savo išvaizdos trūkumais, nuolat nerimauja ir tą emociją, netgi nenorėdama, spinduliuoja aplinkiniams. Svajodama apie tai, ko nori, ko neturi, ji rizikuoja prarasti tai, ką jau turi. Tad posakis carpe diem čia - tinkamiausias. Nėra geresnio afrodiziako nei savimi patenkinta ir pasitikinti bei mokanti džiaugtis gyvenimu moteris.

Todėl gali būti ir paradoksalių situacijų: graži moteris - vieniša ir nelaiminga, o štai ne tokia patraukli turi darnią šeimą. O kiek dar yra aplinkinių nuostabą keliančių atvejų, kai vyras paliko gražią žmoną ir išėjo pas mažiau patrauklią, tačiau geraširdišką ir supratingą...

Nors tai ir skambės banaliai, tačiau kiekvienos moters gyvenime būtinai ateina momentas, kai ji supranta, jog svarbiausia - ne tai, kas yra išorėje, o tai, kas yra viduje.

5 MITAS: moterys - seksualios vampyrės

Tai tik vyrų baimė, kuri net sulaukus pirmųjų žilų plaukų, trukdo jiems atsipalaiduoti santykiuose. Dalis vyrų galvoja, jog moteris manipuliuoja seksu, kad galėtų iš vyro nulipdyti vergą ir jį valdyti.  Kiti baiminasi, kad jei lovoje jie nepasirodys kaip galingi mačo arba grįš namo pavargę ir nenorės sekso, tai moteris iš karto pradės ieškoti sau naujo partnerio. Ši nuomonė nuodija bet kokio amžiaus stipriosios lyties atstovų gyvenimą.

Būtent todėl senstantis, fiziškai silpnėjantis vyras kartais pradeda ieškoti sau jaunos nepatyrusios meilužės, tikėdamasis, kad „išsiauklės ją pagal save" ir jos nepatyrimo fone atrodys stiprus. O kas bus, kai „po auklėjimo proceso" ji užsimanys daugiau? Vėl vyras atsidurs vampyrės spąstuose.

O štai savo vyrą gerbianti ir mylinti sutuoktinė ne tik ramiai sureaguos į vienkartinę jo nesėkmę, bet ir padarys viską, kad ši būtų nepastebėta. O su įskaudinta, nepatenkinta ir priekabiaujančia moterimi netgi pats puikiausias seksas apkars.

6 MITAS: po 45 metų sekso poreikis išnyksta

Paplitusi nuomonė - ne daugiau nei tingiųjų gudrybė, kad nebereikėtų tobulinti savęs nei dvasiškai, nei fiziškai. Žinoma, turime begalę būdų susikaupusią seksualinę energiją išbarstyti kitur: darbas iki nukritimo, sporto klubas, anūkų auklėjimas, rūpinimasis senais tėvais, skyrybos, teismai dėl turto - tai tik dalis tų sričių, kur iškeliauja nerealizuota seksualinė energija. Skirti ją mylimam žmogui ar naudoti ją kitais tikslais - kiekvieno asmeninis pasirinkimas.

***

Taigi poros seksualinį gyvenimą lemia daug veiksnių. O dar pridėkime jautrųjį paauglystės laikotarpį, šeimą, kuri formuoja įgūdžius, ir turėsime sėkmingą (arba ne) seksualinį vyro/moters elgesį.
Vyro gyvenime pirmoji svarbi moteris - mama (arba vyresnioji sesuo), kuri skatino arba gniuždė jo vyriškumo apraiškas vaikystėje. Antra svarbi moteris - pirma mylimoji, kuri galėjo vyrą išaukštinti arba nuvainikuoti. O vidutiniame amžiuje atstūmimas ir kritika dėl mažiausių smulkmenų  gali tapti gniuždančiu vyro potenciją veiksniu.

Su moterimi yra dar sudėtingiau. Jei tėvai reikalavo, kad mergaitė būti padori, užgniaužtų savo norus, tai ji bus negrabi ne tik seksualiniame bendravime. Ji ir kitose srityse elgsis konfliktiškai, varžysis arba niekins aplinkinius, bus uždara ir atrodys nepasiekiama.
O vyrams labiau patinka švelnios, jautrios ir juos skatinančios moterys. Jei moteris stengsis bendradarbiauti su vyru, tai ir šis atsakydamas stengsis bendradarbiauti su ja. Įkvėpdama ji padeda jam atsiverti, parodyti viską, ką jis sugeba.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Po sunkios ligos palikta žmona: nesuprantu, kaip dėl kitos moters galima pamiršti savo vaikus (60)

Jeigu šeima drauge įveikė sunkią onkologinę ligą dar nereiškia,kad ji yra tvirta. Tuo įsitikinome perskaitę šį laišką, kuriame po ligos atsigavusi moteris pasakoja apie „staigmeną", kuri laukė sugrįžus į normalų gyvenimą. Šiandien ji renka sudužusios santuokos šukes, bet pasiduoti neskuba.

Ką daryti?! Mano vyras įsimylėjo kitą... (155)

Situacija, kai žmona sužino, kad jos vyras – homoseksualus, ne tokia reta, kaip kai kuriems atrodo. Dauguma žmonų įtaria, laikui bėgant ima nujausti apie slaptus savo vyrų pomėgius. Į „google“ paiešką anglų kalba įvedus „mano vyras...“, sistema nurodys vieno iš populiariausių klausimų pabaigą – „...gėjus“.

Savimi patenkintos ir seksualios: „plius“ dydžio modeliai, kurie žavi visą pasaulį FOTO (61)

Mados pasaulyje standartai griežti: „plus size“ terminu apibūdinami modeliai, kurių drabužių dydis – 38 ir didesnis. Bet jos tikrai nėra storos! Anaiptol - jų moteriškos formos žavi visą pasaulį.

Didelės krūtys - didelės bėdos dažniausios problemos (100)

Visą gyvenimą pavydėjau moterims su maža krūtine ir niekuomet nesuprasiu tų, kurios trokšta didelės krūtinės.

Intriguojantys faktai apie „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ trilogiją (19)

Artėjant Valentino dienai, Lietuvos įsimylėjėliai mėgausis nauja spalvingiausios šiuolaikinės meilės istorijos premjera. Jau vasario 10 d. Lietuvos kino teatruose pasirodys antroji E. L. James trilogijos dalis „Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių“. Filmo kūrėjai žada staigmenas. Pavyzdžiui, jau dabar nerimsta diskusija, ar kino juostoje matysime herojaus Kristiano Grėjaus nuogo kūno kadrus ir ar juose tilps viskas, ką norėtų pamatyti ištikimiausios gerbėjos.

Menas suteikti orgazmą pirštais, kurio subtilybes turi žinoti kiekvienas vyras (70)

Norite su mylimuoju išbandyti ką nors naujo ir pikantiško? Neišradinėkite dviračio, o paprašykite jo pamylėti jus savo rankomis. Gal jam tai labai patiks! O jei nepamiršite darbuotis ir savo rankomis, rytoj vyras norės tai pakartoti...

Eskorto mergina: aš - elitas, o jūs juodadarbiai (204)

Neseniai rašėme apie eskorto merginų sutenerio darbo kasdienybę, o šiandien galite viską sužinoti iš pirmų lūpų - pačios eskorto merginos. Idėja imti interviu iš tokios pikantiškos profesijos atstovės kilo dėl paprastos priežasties – per dažnai kalbame apie šią profesiją vienpusiškai.

Vyrų žodžiai, po kurių moterys atsisako sekso (20)

Jei kalbame apie tinkamą nuotaiką mylėtis, visos knygos nurodo, kad vyrai įsibėgėja greitai, o moterims laiko nusiteikti reikia kur kas daugiau.

Suteneris: elitinės eskorto merginos prieš seksą „laužosi" taip, lyg joms nemokėtų pinigų (37)

Tūkstančiai jaunų gražuolių kasdien svajoja apie lengvą ir turtingą gyvenimą, kuris aprašomas žurnaluose. Dalis jų tokias svajones ima pildyti tapdamos eskorto verslo dalimi.

Gyvenimas BE SEKSO: kokie pavojai laukia (88)

Po nepasisekusio romano arba užsitęsus idealaus partnerio paieškoms, mes galime tam tikrą laiką gyventi be sekso. Tokios pertraukos ne visada išgyvenamos skausmingai - gelbsti darbas, draugai arba tiesiog nesinori.

Niekam nelinkėčiau to, ką patyriau gyvendama su nuo sekso priklausoma kambarioke (154)

Pirmais metais universitete teko turėti kambario draugę, kuri turėjo priklausomybę. Kam? Seksui.

Intymi moters šukuosena lietuvių akimis: tokių vyrų atsakymų nesitikėjote! (156)

Lietuviai yra atsipalaidavę ir priekaištų dėl intymios šukuosenos nežarstantys meilužiai, atskleidė skaitytojų diskusija apie moterų intymios vietelės depiliaciją.

Atsargiai, neužkibk: populiariausi vyrų triukai įsitempti tave į lovą (42)

Egzistuoja greiti pasimatymai - „speed dating“, tačiau yra ir greitas gundymas, kurį vyrai pritaiko, atsižvelgdami į kiekvienos moters psichologiją.

Kokių JOS trūkumų vyrai nemato sekso metu? (48)

Kad ir kokia savimi pasitikinti būtų moteris, tačiau kai kurie įsikalbėti kūno trūkumai trukdo normaliai gyventi.

9 dalykai, kurie paverčia svajonių vyru (37)

Šiuolaikinės moterys galvoja, kad riteriškumas egzistuoja tik knygose ar filmuose. Bet tai netiesa. Net ir šiais laikais būna tikrų džentelmenų.