Saugiam seksui – žolelės?

 (18)
Pamenu, dar močiutė sakydavo, kad rūtų nuoviras anksčiau buvo pagrindinė kontracepcijos priemonė. Todėl ir visos liaudies dainos apie jas.
Galbūt kada nors ateityje „pasivaikščiojimas po pievas“ reikš daug daugiau negu romantiką...
Galbūt kada nors ateityje „pasivaikščiojimas po pievas“ reikš daug daugiau negu romantiką...
© Shutterstock nuotr.

Nors tuomet iš močiutės žodžių juokiausi ir vis patraukdavau per dantį, kad jos kaimynė, kurios rūtų darželis retas, turėtų būti pasiutusi, vėliau močiutės žodžius patvirtino mano istorijos dėstytojas. Anot jo, rūtos į Lietuvą buvo atvežtos vienuolių. Viduržemio jūros pakrantėse augančio augalo nuoviras apsaugodavo nuo nepageidaujamo nėštumo, tačiau padauginusios jo moterys rizikuodavo savo gyvybe. Kažkaip baisiai radikaliai skamba. Ir nepatikimai. Nepasakyčiau, kad mane įtikino ir publikacija tinklapyje Diethealthclub.com, tačiau tikrai paskatino plačiau pasidomėti homeopatiniais kontracepcijos preparatais.


Naudojama tūkstančius metų
Anot publikacijos, senoviniuose Indijos tekstuose apie mediciną kinrožė arba Yogaratnakar yra įvardinama kaip turinti kontraceptinių savybių vaistažolė.
Pasak šių tekstų, norint išvengti nėštumo, reikia tris dienas gerti šio augalo, sumaišyto su ryžių vandeniu ir melasa, pastiles. Panašios nuorodos apie šio augalo kontraceptines savybes buvo aptiktos ir Indonezijos, Papua Naujosios Gvinėjos, Fidžio, Samoa, Vietnamo bei Šri Lankos medicinos tradicijose. 1977-1981 metais Indijoje Indijos medicininių tyrimų taryba tyrė šio augalo ekstraktų efektyvumą. Bandymai parodė, kad augalas sukelia nevaisingumo efektą. Tačiau po pirminio furoro tolimesnė tyrimų pažanga buvo gana lėta.
Poveikis - skirtingas
Daugelį metų siekiant išvengti arba nutraukti nėštumą buvo kuriamos ir naudojamos žolinės kontraceptinės priemonės bei žoliniai gėrimai. Šie senoviniai metodai buvo tokie pat veiksmingi kaip ir šiuolaikiniai gimstamumą kontroliuojančių tablečių, kontraceptinių tablečių, geriamų kontraceptinių ar kitų populiarių kontracepcijos priemonių metodai. Žolinė kontracepcija yra bendras terminas, apibrėžiantis vaistažoles, turinčias vaisingumą stabdančių savybių.
Siekiant sumažinti vaisingumą, vaistažolės gali būti naudojamos keliais būdais. Kai kurie žoliniai preparatai turi tokių savybių, kurios paveikia kiaušides, kitos paveikia gimdą, kartais blokuoja ar net nutraukia hormonų gamybą. Yra kai kurie žoliniai kontraceptikai, turintys savybę sutrukdyti implantacijai - tokios vaistažolės yra laikomos skubiomis kontraceptinėmis priemonėmis. Vyrams žolinės kontraceptinės priemonės padeda sumažinti natūralų spermos gaminimąsi.
Tinka vyrams ir moterims
Kai kurių žolinių kontracepcijos priemonių poveikis didėja palaipsniui, tad, siekiant išsaugoti šį kontraceptinį poveikį, jas reikia vartoti kasdieną. Tokie yra laukinė dioskorėja ir nimbamedis. Laukinė dioskorėja yra žinoma kaip puiki žolinės kontracepcijos priemonė. Ji dar vadinama kasdieniniu liaudišku vaistu, kuris paskatina kontracepcijos veiksmingumą.
Nimbamedžio aliejus yra liaudies medicinos priemonė, kilusi iš Indijos. Jis turi apsčiai medicinoje naudojamų savybių. Nimbamedžio aliejus ar nimbamedžio preparatai yra puikus žolinis kontraceptikas. Jį gali vartoti tiek vyrai, tiek ir moterys. Moterys naudoja nimbamedžio aliejų kaip spermicidą, o vyrai šį kontraceptiką, stimuliuojantį trumpalaikį nevaisingumą, turėtų naudoti kasdieną oraliniu būdu.
Vietoje tabletės - morkos?
Granato vaisius taip pat yra naudojamas kaip žolinis kontraceptikas, neleidžiantis pastoti. Kai kurie žoliniai kontraceptikai turi savybes, kurios veikia implantacijos procesą. Reikia nepamiršti, kad kiekviena vaistažolė gali įvairiai paveikti organizmą ir kad jokios dvi vaistažolės nėra tarpusavyje panašios savo galimybėmis apsaugoti nuo pastojimo.
Laukinės morkos (lot. Daucus carota) yra žinomos, kaip geriausios gimimo kontrolės priemonės. Yra manoma, kad laukinės morkos sėklos geriausiai sumažina vaisingumą. Laukinės morkos sėklos yra vadinamos „ryto po" rūšies kontraceptine priemone
Pačių sėklų valgyti nebūtina, nes iš laukinių morkų sėklų gali būti gaminamos ir tinktūros. Kita medicininė vaistažolė, turinti labai veiksmingas kontraceptines savybes, yra legėstas. Jis buvo itin naudojamas senovėje ir buvo žinomas kaip nepaprastai veiksminga priemonė. Šiuolaikiniai tyrimai taip pat parodo kad legėstas yra ir galinga kontraceptinė priemonė. Kitas legėsto pakaitalas buvo asafetida (kvapnioji ferula), tačiau jos poveikis nėra toks galingas kaip legėstas.
Informacijos mažoka
Lietuviški tinklapiai gan šykštūs informacijos apie kontraceptinį poveikį turinčias žoleles. Nežinia, ar tai dėl vaistų reklamos, ar dėl to, kad norima liaudį nuo raganavimo apsaugoti. Reikės į kokią žolininkę kreiptis. Kiek girdėjau, viena žymiausių Lietuvoje natūraliosios medicinos žinovių ponia Jadvyga vyrus gydo nuo impotencijos, o kitiems žmonėms net vėžį padeda įveikti, tai kontracepcija tokiu atveju vieni niekai turėtų būti...

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Kokia JI lovoje: erotinis moters horoskopas (11)

Parodykite savo apatinius ir mes pasakysime kokia jūs lovoje. Girdėtas pasakymas? Panašiai yra ir su zodiako ženklais. Galima į horoskopus žvelgti įtariai, bet atitikimų atranda net didžiausi jų skeptikai.

ATVIRAI. Ką jos mano apie vyrus, kurie žiūri erotinius filmus (56)

Dar prieš 20 metų pornografija buvo ne taip lengvai prieinama, jos reikėjo ieškoti ir pirkti. O dabar ji gali gyventi kiekvienuose namuose, kiekviename kompiuteryje. Šis užsiėmimas jau nieko nebestebina, tačiau garsiai kalbėti nedrįstama, todėl tai padarėme už jus.

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (24)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (3)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.