Pykitės teisingai arba „stebuklingi žodžiai“

 (2)
Kiekviena pora pykstasi, tačiau svarbiausia yra pyktis teisingai. Skamba keistai, bet suantrąja puse ginčytis pagal taisykles įmanoma.
© Shutterstock nuotr.

Taip, būtent, yra frazės, kurias galite panaudoti, kad konfliktai būtų geresni. Omenyje turiu tai, kad pateikdamos savo argumentus, jūs galite pasakyti keletą sakinių, kurie neleis diskusijai nukrypti klaidinga kryptimi ir ginčas nesibaigs taip, kad jūs arba jūsų partneris būsite įskaudinti. Taigi, kokios tos stebuklingos frazės

Jaučiuosi neįvertinta".
Dažniausiai pagrindinė konfliktų priežastis - vienas ar kitas partneris nesijaučia vertinamas, ar jaučia, kad jo nuomonė ir požiūris nėra priimami rimtai. Nesvarbu, kad šis argumentas konflikte atsiras visiškai ne laiku ir ne vietoje, paprasčiausiai raskite drąsos išsakyti savo jausmus. Tai padės jums grįžti prie ramios diskusijos.

Norėčiau atsiimti savo žodžius".
Kiekviena iš mūsų esame kaltos, kad per konfliktus pasakėme kažką, ko visai nenorėjome. Aš padarau tai kur kas dažniau, nei susimąstau apie tai. Kartais tai suveikti tarsi sprogmuo ir konfliktas tampa visiškai nevaldomas. Tačiau jei jūs norite sustoti, permąstyti ką tik pasakytus žodžius ar juos atsiimti, tai gali labai pagerinti susidariusią situaciją.

Aš pernelyg jautriai į tai reaguoju".
Taip pat svarbu yra žinoti, kada jūs pernelyg jautriai į kažką reaguojate. Manau, jog kartais taip nutinka visiems. Prisipažindamos, jūs galite padėti jūsų partneriui suprasti, kas verčia jus pernelyg jautriai reaguoti, ir jis gali pasistengti daugiau neliesti tokių temų. Dažnai vien pasisakymas, kaip tu jautiesi, gali sustabdyti konfliktą dar pačiose jo ištakose.

„Aš apie tai nė nesusimąsčiau".
Tai viena iš svarbiausių frazių švelninant konfliktą. Ji leidžia partneriui suprasti, kad jūs permąstote ginčą iš jo perspektyvos. Dauguma žmonių, priešingai savo nusistatymui, konflikto metu pamiršta tai padaryti. Klausyti vienas kito yra gyvybiškai svarbu. Jūs turite apsvarstyti jūsų partnerio požiūrį ir atvirkščiai. Vien žinojimas, kad jūs bandote tai padaryti, gali pakeisti susiklosčiusią situaciją.

„Mes nutolome nuo temos".
Daugelis pažįstamų porų tai daro visą laiką. Pykstasi dėl vieno dalyko, bet dėl karšto temperamento ir dėl jaučiamo apmaudo, to net nesuvokdamos, perkelia kaltinimus ir į kitas gyvenimo sferas, kurios su ginču neturi su tuo nieko bendra. Situacijos valdymas gali išgelbėti padėtį, nes ji gali tapti tikrai bloga, jei pykstatės dėl piniginių reikalų ir staiga jūs pareikšite: „O tavo motina manęs nekenčia!"

Pakalbėkime vietoj to, kad spręstume problemą".
Tai aš irgi esu patyrusi. Dažnai tiesiog noriu išsakyti viską, kas mane slegia, o maniškis nori išspręsti susidariusią problemą ir padaryti taip, kad būtų geriau. Tai puiku, tikrai puiku, tačiau kartais norisi tiesiog padiskutuoti. Norisi nuristi akmenį nuo krūtinės, nes puikiai supranti, kad gali ir nebūti įgyvendinamo sprendimo. Tačiau tu taip pat žinai, kad tiesiog padiskutavimas apie tai, kaip tu jautiesi, padės tau pasijusti geriau. Prisiminkite, ne viską reikia išspręsti būtent šiuo momentu.

Mes neprivalome sutarti".
Jūs negalite visą laiką sutarti. Tai prieštarauja bet kokiems fizikos ir santykių dėsniams. Tačiau vien suvokimas, kad jūs galite nesusitarti, gali padėti jums to nebebandyti. Kartais, jūs tiesiog nebegalite daugiau ginčytis, nes galiausiai išvis nebesikalbėsite.

Tai yra mūsų problema, ne tik tavo ar mano".
Lažinuosi, kad esate tai patyrusi: jūs ar jūsų partneris esate įsitikinę, kad jūs esate problemos priežastis, kai iš tiesų esate abu. Taip pat, kaip ir santykius kuriate kartu, taip ir vienas žmogus nėra kaltininkas. Pasistenkite tai suprasti, ir tai padės jums geriau, sveikiau pyktis.

Aš tave myliu".
Tai yra viskas, ką jūs norite išgirsti ir pasakyti. Tai padeda jums matyti perspektyvą ir suprasti, kas yra svarbiausia. Juk, kaip bebūtų, meilė yra svarbiausias bet kokių santykių aspektas. Bet kokie kiti dalykai nublanksta prieš ją, ypač kai jie tėra tikrai menki kabinėjimaisi prie smulkmenų.

Atsiprašau".
„Aš tave myliu" ir „Atsiprašau" yra, be abejonės, pačios svarbiausios frazės, kurios pataiso konfliktus. Žinojimas, kada prašyti atleidimo, yra labai svarbus, tačiau jūs iš tikrųjų turite taip jaustis. Jei jums sunku pasakyti „Atsiprašau, dėl to kalta aš" - tuomet praktikuokitės. Nusiimkite karūną ir atsiprašykite, kai žinote, jog esate neteisi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (477)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (199)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (52)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.

Moters atsakas su sutuoktiniais mylėtis tinginčioms žmonoms: 5 priežastys, kodėl turėtum TAI daryti kasnakt (262)

„Jeigu vyras nori ir gali mylėtis, reikia džiaugtis, o ne 5Braškėms skųstis." - taip atsakė vienas skaitytojas į moters laišką dėl per dažai norinčio mylėtis vyro. O ką apie tai mano moterys?

Nuo išlepusių moterų pavargęs vyras: oralinis seksas mums nėra prizas ar paslauga (183)

Kodėl vis dar yra moterų manančių, kad vyras oralinį seksą turėtų gauti kaip apdovanojimą - mėgautis juo retai, bet jaustis pelnytai užsitarnavus?

Padėkite, mano vyras nori mylėtis kasdien! Ką daryti? (223)

Mūsų skaitytoja prisipažino, kad ją erzina vyro poreikis itin dažnai mylėtis. Ką jai patartumėte?

7 auksinės taisyklės stipresniam vyro orgazmui (22)

Moteriai, kuri trokšta vyro atmintin įsirėžti ilgam, o kaip ideali meilužė – amžinai, vertėtų žinoti, kaip valdyti vyro orgazmą.

Įsimylėjau gerokai už mane jaunesnį vyrą ir štai ko išmokau (54)

Jau nustojome stebėtis, kai vyresnis vyras susižavi gerokai jaunesne moterimi. Tačiau jaunesni vyrai vis dažniau įsižiūri į vyresnes moteris. O gal jos moka juos suvystyti?

Patarimai vyrams, kurie padės pailginti lytinį aktą (56)

Lytinio akto trukmė – svarbus veiksnys seksualiniame poros gyvenime. Neišmintingai elgiasi moterys, jei prisižiūrėjusios filmų, iš mylimojo reikalauja sekso visą naktį.

Netikėti tyrimo apie masturbaciją rezultatai moterys tai daro dažniau?! (147)

Masturbacija – tai dalykas, apie kurį moterys kalbėti nemėgsta. Vis dėlto, įdomu tai, jog moterys vidutiniškai bent kartą per savaitę masturbuojasi, rodo naujas tyrimas.

Moteris priaugo 20 kg ir neatsigina gerbėjų: dabar žinau, kodėl vyrams patinka stambesnės moterys (200)

Nesu perkarusi, nors anksčiau buvau labai liesa. Kai padėjau dirbti sėdimą darbą, svoris padidėjo apie 20 kg. Iš pradžių man tai kėlė siaubą. O tuometinis vaikinas pareiškė, kad labiau jam patikau, kai buvau liesa...

Lietuvės pasakė, ką vyrai lovoje daro blogai (+10 patarimų vyrams) (226)

Kiekvienas vyras nori būti nepakartojamas lovoje, bet štai kokia nelinksma naujiena: apytikriai pusė vyrų yra niekam tikę meilužiai, ir dauguma jų apie tai nenutuokia.