Paauglės seksualumas: formos yra, turinio - ne

 (45)
Jei dorovės policija įsisuktų į drabužių parduotuves, kažin ar galėtų bausti pardavėjus už paauglių tvirkinimą? O gamintojus?
Paauglė tik mokosi būti moterimi. Jai ir pačiai nauja tai, kas vyksta su seksualumo suvokimu.
© Shutterstock nuotr.

Pavyzdžiui, Irane yra tokia dorovės policija, kuri baudžia netinkamai apsirengusias moteris. Galime vadinti juos tamsuoliais, bet tokie jau jų įstatymai.

O kai su liberaliomis šalimis? Gal tos laisvės tiek daug, jog jauni žmonės, kurie dar nesubrendę, nebežino, ką su ja daryti?

Pavyzdžiui, mokslininkai pastebėjo vieną aspektą - kad moterys šiais laikais rengiasi per daug seksualiai, o dėl tokios tendencijos kalčiausi yra drabužių gamintojai, siūlantys itin atvirus drabužių modelius.

Rūbeliai su erotine potekste sudaro apie 30 proc. viso drabužių parduotuvių asortimento. Tokia tendencija neigiamai veikia jaunų merginų psichiką. Jų seksualumas tik formuojasi, tik pradeda skleistis, o jį jau skatinama pabrėžti, žarstyti visiems į kairę ir dešinę.
O čia dar jauni pumpuriukai apsinuogina. Pavyzdžiui, Irūna Puzaraitė. Kaip ji nebus graži, patraukli, jeigu ją puošia jaunystė? Ką ji savo apsinuoginimu pasakė? Kad myli savo kūną? Kad jau yra moteris, kuri pasiruošusi poruotis? Kad yra seksuali?

Paauglių kūnas subręsta anksti, visi privalumai ir apvalumai yra, bet jauna mergina dar nežino, kaip naudotis tuo seksualiniu patrauklumu, dar nesuvokia, kokį ginklą ji turi. O itin atviri drabužiai merginą suvulgarina. Formos yra, o turinio nėra. Čia tas pats, kaip mėsainį patiekti porceliano lėkštėje arba molekulinės virtuvės patiekalą gaminti pakelės užeigoje.

Juk seksualumas - tai ne gramai, centimetrai ir ne proporcijos. Ir netgi ne lygi oda. Tai moteriškumas, paslaptis, pasitikėjimas savimi, vidinis savo vertės pajautimas, inteligencija. Tai emocinis laukas, kuriuo ta moteris apgaubta, tai energija, nuoširdumas, atvirumas pasauliui, išorės bei vidaus harmonija. Žodžiu, be galo daug dalykų, kurių mergina dar neturi, nes... neturi gyvenimiškos patirties. Ji dar nėra pasirengusi būti žavi ir stipri viliokė, tačiau jau tokią save mato.  Dar baisiau, kai tas siekis tampa vos ne pagrindiniu ir vieninteliu jaunos moters gyvenimo tikslu.

Nors gal ir nereikėtų jos taip labai smerkti - virsmas moterimi pačiai paauglei yra keistas laikas. Teisingų, autoritetingų ir supratingų kelrodžių padedama (geriausia, jeigu tai būtų mama, sesuo ar pusseserė), ji pati turėtų atrasti ir suvokti save kaip vientisą ir žavią asmenybę, ne tik mėsą, kuri sužadina žemiausius vyro instinktus.

Todėl ankstyvas seksualumo propagavimas žaloja merginų psichiką. Mokslininkų manymu, itin provokuojančių drabužių gamyba ir pardavimas reiškia viena - siekimą jauną merginą paversti seksualiniu objektu vyrų poreikiams tenkinti. Tokios mados pasekmė - merginos pradeda savo kūną vertinti pagal banalius, kažkieno primestus standartus. Būtent šitą veiksnį psichologai sieja su ypač smarkiai plintančių mergaičių nepilnavertiškumo kompleksu.

Ir tai tiesa. Pasiklausykite savo dukterų ar jų draugių. 13-16 metų merginos kalba apie anstvorį (!), normalius brendimo riebaliukus laiko storumo požymiu. Jos nori iškirpčių, aukštakulnių. Net pažinčių svetainėse deda tokias nuotraukas, kad jei jas pamatytų tėvai, pašiurptų, švelniai tariant. Šiuolaikinės merginos nebenori būti princesėmis ilgomis suknelėmis, jos nori būti karštomis pupytėmis, kurios tinka nebent sultono haremui...

www.raut.ru
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (476)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (198)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (52)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.

Moters atsakas su sutuoktiniais mylėtis tinginčioms žmonoms: 5 priežastys, kodėl turėtum TAI daryti kasnakt (262)

„Jeigu vyras nori ir gali mylėtis, reikia džiaugtis, o ne 5Braškėms skųstis." - taip atsakė vienas skaitytojas į moters laišką dėl per dažai norinčio mylėtis vyro. O ką apie tai mano moterys?

Nuo išlepusių moterų pavargęs vyras: oralinis seksas mums nėra prizas ar paslauga (183)

Kodėl vis dar yra moterų manančių, kad vyras oralinį seksą turėtų gauti kaip apdovanojimą - mėgautis juo retai, bet jaustis pelnytai užsitarnavus?

Padėkite, mano vyras nori mylėtis kasdien! Ką daryti? (223)

Mūsų skaitytoja prisipažino, kad ją erzina vyro poreikis itin dažnai mylėtis. Ką jai patartumėte?

7 auksinės taisyklės stipresniam vyro orgazmui (22)

Moteriai, kuri trokšta vyro atmintin įsirėžti ilgam, o kaip ideali meilužė – amžinai, vertėtų žinoti, kaip valdyti vyro orgazmą.

Įsimylėjau gerokai už mane jaunesnį vyrą ir štai ko išmokau (54)

Jau nustojome stebėtis, kai vyresnis vyras susižavi gerokai jaunesne moterimi. Tačiau jaunesni vyrai vis dažniau įsižiūri į vyresnes moteris. O gal jos moka juos suvystyti?

Patarimai vyrams, kurie padės pailginti lytinį aktą (56)

Lytinio akto trukmė – svarbus veiksnys seksualiniame poros gyvenime. Neišmintingai elgiasi moterys, jei prisižiūrėjusios filmų, iš mylimojo reikalauja sekso visą naktį.

Netikėti tyrimo apie masturbaciją rezultatai moterys tai daro dažniau?! (147)

Masturbacija – tai dalykas, apie kurį moterys kalbėti nemėgsta. Vis dėlto, įdomu tai, jog moterys vidutiniškai bent kartą per savaitę masturbuojasi, rodo naujas tyrimas.

Moteris priaugo 20 kg ir neatsigina gerbėjų: dabar žinau, kodėl vyrams patinka stambesnės moterys (200)

Nesu perkarusi, nors anksčiau buvau labai liesa. Kai padėjau dirbti sėdimą darbą, svoris padidėjo apie 20 kg. Iš pradžių man tai kėlė siaubą. O tuometinis vaikinas pareiškė, kad labiau jam patikau, kai buvau liesa...

Lietuvės pasakė, ką vyrai lovoje daro blogai (+10 patarimų vyrams) (226)

Kiekvienas vyras nori būti nepakartojamas lovoje, bet štai kokia nelinksma naujiena: apytikriai pusė vyrų yra niekam tikę meilužiai, ir dauguma jų apie tai nenutuokia.