Paauglės seksualumas: formos yra, turinio - ne

 (45)
Jei dorovės policija įsisuktų į drabužių parduotuves, kažin ar galėtų bausti pardavėjus už paauglių tvirkinimą? O gamintojus?
Paauglė tik mokosi būti moterimi. Jai ir pačiai nauja tai, kas vyksta su seksualumo suvokimu.
Paauglė tik mokosi būti moterimi. Jai ir pačiai nauja tai, kas vyksta su seksualumo suvokimu.
© Shutterstock nuotr.

Pavyzdžiui, Irane yra tokia dorovės policija, kuri baudžia netinkamai apsirengusias moteris. Galime vadinti juos tamsuoliais, bet tokie jau jų įstatymai.

O kai su liberaliomis šalimis? Gal tos laisvės tiek daug, jog jauni žmonės, kurie dar nesubrendę, nebežino, ką su ja daryti?

Pavyzdžiui, mokslininkai pastebėjo vieną aspektą - kad moterys šiais laikais rengiasi per daug seksualiai, o dėl tokios tendencijos kalčiausi yra drabužių gamintojai, siūlantys itin atvirus drabužių modelius.

Rūbeliai su erotine potekste sudaro apie 30 proc. viso drabužių parduotuvių asortimento. Tokia tendencija neigiamai veikia jaunų merginų psichiką. Jų seksualumas tik formuojasi, tik pradeda skleistis, o jį jau skatinama pabrėžti, žarstyti visiems į kairę ir dešinę.
O čia dar jauni pumpuriukai apsinuogina. Pavyzdžiui, Irūna Puzaraitė. Kaip ji nebus graži, patraukli, jeigu ją puošia jaunystė? Ką ji savo apsinuoginimu pasakė? Kad myli savo kūną? Kad jau yra moteris, kuri pasiruošusi poruotis? Kad yra seksuali?

Paauglių kūnas subręsta anksti, visi privalumai ir apvalumai yra, bet jauna mergina dar nežino, kaip naudotis tuo seksualiniu patrauklumu, dar nesuvokia, kokį ginklą ji turi. O itin atviri drabužiai merginą suvulgarina. Formos yra, o turinio nėra. Čia tas pats, kaip mėsainį patiekti porceliano lėkštėje arba molekulinės virtuvės patiekalą gaminti pakelės užeigoje.

Juk seksualumas - tai ne gramai, centimetrai ir ne proporcijos. Ir netgi ne lygi oda. Tai moteriškumas, paslaptis, pasitikėjimas savimi, vidinis savo vertės pajautimas, inteligencija. Tai emocinis laukas, kuriuo ta moteris apgaubta, tai energija, nuoširdumas, atvirumas pasauliui, išorės bei vidaus harmonija. Žodžiu, be galo daug dalykų, kurių mergina dar neturi, nes... neturi gyvenimiškos patirties. Ji dar nėra pasirengusi būti žavi ir stipri viliokė, tačiau jau tokią save mato.  Dar baisiau, kai tas siekis tampa vos ne pagrindiniu ir vieninteliu jaunos moters gyvenimo tikslu.

Nors gal ir nereikėtų jos taip labai smerkti - virsmas moterimi pačiai paauglei yra keistas laikas. Teisingų, autoritetingų ir supratingų kelrodžių padedama (geriausia, jeigu tai būtų mama, sesuo ar pusseserė), ji pati turėtų atrasti ir suvokti save kaip vientisą ir žavią asmenybę, ne tik mėsą, kuri sužadina žemiausius vyro instinktus.

Todėl ankstyvas seksualumo propagavimas žaloja merginų psichiką. Mokslininkų manymu, itin provokuojančių drabužių gamyba ir pardavimas reiškia viena - siekimą jauną merginą paversti seksualiniu objektu vyrų poreikiams tenkinti. Tokios mados pasekmė - merginos pradeda savo kūną vertinti pagal banalius, kažkieno primestus standartus. Būtent šitą veiksnį psichologai sieja su ypač smarkiai plintančių mergaičių nepilnavertiškumo kompleksu.

Ir tai tiesa. Pasiklausykite savo dukterų ar jų draugių. 13-16 metų merginos kalba apie anstvorį (!), normalius brendimo riebaliukus laiko storumo požymiu. Jos nori iškirpčių, aukštakulnių. Net pažinčių svetainėse deda tokias nuotraukas, kad jei jas pamatytų tėvai, pašiurptų, švelniai tariant. Šiuolaikinės merginos nebenori būti princesėmis ilgomis suknelėmis, jos nori būti karštomis pupytėmis, kurios tinka nebent sultono haremui...

www.raut.ru
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Kokia JI lovoje: erotinis moters horoskopas (2)

Parodykite savo apatinius ir mes pasakysime kokia jūs lovoje. Girdėtas pasakymas? Panašiai yra ir su zodiako ženklais. Galima į horoskopus žvelgti įtariai, bet atitikimų atranda net didžiausi jų skeptikai.

ATVIRAI. Ką jos mano apie vyrus, kurie žiūri erotinius filmus (44)

Dar prieš 20 metų pornografija buvo ne taip lengvai prieinama, jos reikėjo ieškoti ir pirkti. O dabar ji gali gyventi kiekvienuose namuose, kiekviename kompiuteryje. Šis užsiėmimas jau nieko nebestebina, tačiau garsiai kalbėti nedrįstama, todėl tai padarėme už jus.

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (22)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (3)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.