Orgazmas perjungia sąmonę į ypatingą būklę

 (8)
Aukščiausia kūno palaima visiškai neišjungia proto. Pasirodo, orgazmo metu aktyvuojama labai svarbi smegenų dalis.
Orgazmas - nulis kontrolės...
© Shutterstock nuotr.

Kai taip nutinka, mūsų sąmonė perjungiama į ypatingą būseną. Tokį faktą išsiaiškino specialistai iš Rutgerio universiteto (JAV). Orgazmo metu aktyvuojasi prefrontalinė smegenų žievė, kuri atsakinga už savivertę bei vertinimą, kurį mums pateikia kiti žmonės.

Tyrimai parodė, kad ta smegenų dalis suaktyvėja ne tik patiriant orgazmą, bet ir apie jį galvojant. Mūsų vaizduotė „užkuria" psichologinį mechanizmą, o paskui jau vystosi visi reikalingi procesai. Tai neturėtų stebinti, nes fantazijos yra seksualinio gyvenimo dalis.

Orgazmo metu suaktyvėja 30 smegenų zonų, įskaičiuojant ir tas, kurios atsakingos už atmintį, apdovanojimus ir netgi skausmą. Ir, kaip parodė tyrimas, būtent vaizduotė suaktyvino prefrontalinę žievę, tai yra smegenys veikia tiesiogiai mūsų fiziologiją. (P.S. Visada sakiau, kad seksualiausias organas yra smegenys!).

O štai amerikiečių kolegos iš Groningeno universiteto (Olandija) išsiaiškino, kad orgazmo metu išsijungia ta smegenų dalis, kuri atsakinga už seksualinio troškimo kontrolę. Jie mano, kad orgazmo žmogus pasiekia tik tokiu atveju, kai mylisi be stabdžių.

„Žmonės dažnai pasakoja, kad orgazmo metu buvo praradę kontrolę. Būtent tai ir yra ypatinga sąmonės būsena, - teigia olandai. - Greičiausiai orgazmas išjungia sistemą, kuri reguliuoja mūsų dėmesį ir elgesį.
Atlikome bandymus, kai: 1) žmogus orgazmo siekė mintimis (vaizduote) ir 2) mylėdamasis su partneriu. Rezultatai parodė, kad partneris padeda greičiau prarasti kontrolę. Bet ji juk nebūtina, kad pajustum orgazmą".

Dabar suprantu, kodėl Nielsas sako, kad myliuosi kaip laukinė, o aš nieko nepamenu. Kad per skaudžiai suleidžiu nagus jam į nugarą suvokiu tik iš jo riksmo arba ryte pamačiusi tuos meilės ženklus. Dažnai sąmonė taip užtemsta, kad orgazmą prilyginčiau afekto būsenai - beveik nieko nepamenu, ką išdarinėjau. Po ano savaitgalio Nielsas mane praminė laukinuke.

Bet vis dėlto, kaip yra iš tiesų su tuo orgazmu ir kontrole? Orgazmo metu prarandi kontrolę, o iš kitos pusės, orgazmo gali pasiekti tik nekontroliuodamas savęs... Užburtas ratas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (464)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (180)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (48)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (13)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.

Moters atsakas su sutuoktiniais mylėtis tinginčioms žmonoms: 5 priežastys, kodėl turėtum TAI daryti kasnakt (260)

„Jeigu vyras nori ir gali mylėtis, reikia džiaugtis, o ne 5Braškėms skųstis." - taip atsakė vienas skaitytojas į moters laišką dėl per dažai norinčio mylėtis vyro. O ką apie tai mano moterys?

Nuo išlepusių moterų pavargęs vyras: oralinis seksas mums nėra prizas ar paslauga (180)

Kodėl vis dar yra moterų manančių, kad vyras oralinį seksą turėtų gauti kaip apdovanojimą - mėgautis juo retai, bet jaustis pelnytai užsitarnavus?

Padėkite, mano vyras nori mylėtis kasdien! Ką daryti? (220)

Mūsų skaitytoja prisipažino, kad ją erzina vyro poreikis itin dažnai mylėtis. Ką jai patartumėte?

7 auksinės taisyklės stipresniam vyro orgazmui (22)

Moteriai, kuri trokšta vyro atmintin įsirėžti ilgam, o kaip ideali meilužė – amžinai, vertėtų žinoti, kaip valdyti vyro orgazmą.

Įsimylėjau gerokai už mane jaunesnį vyrą ir štai ko išmokau (54)

Jau nustojome stebėtis, kai vyresnis vyras susižavi gerokai jaunesne moterimi. Tačiau jaunesni vyrai vis dažniau įsižiūri į vyresnes moteris. O gal jos moka juos suvystyti?

Patarimai vyrams, kurie padės pailginti lytinį aktą (56)

Lytinio akto trukmė – svarbus veiksnys seksualiniame poros gyvenime. Neišmintingai elgiasi moterys, jei prisižiūrėjusios filmų, iš mylimojo reikalauja sekso visą naktį.

Netikėti tyrimo apie masturbaciją rezultatai moterys tai daro dažniau?! (147)

Masturbacija – tai dalykas, apie kurį moterys kalbėti nemėgsta. Vis dėlto, įdomu tai, jog moterys vidutiniškai bent kartą per savaitę masturbuojasi, rodo naujas tyrimas.

Moteris priaugo 20 kg ir neatsigina gerbėjų: dabar žinau, kodėl vyrams patinka stambesnės moterys (200)

Nesu perkarusi, nors anksčiau buvau labai liesa. Kai padėjau dirbti sėdimą darbą, svoris padidėjo apie 20 kg. Iš pradžių man tai kėlė siaubą. O tuometinis vaikinas pareiškė, kad labiau jam patikau, kai buvau liesa...

Lietuvės pasakė, ką vyrai lovoje daro blogai (+10 patarimų vyrams) (226)

Kiekvienas vyras nori būti nepakartojamas lovoje, bet štai kokia nelinksma naujiena: apytikriai pusė vyrų yra niekam tikę meilužiai, ir dauguma jų apie tai nenutuokia.