Orgazmas perjungia sąmonę į ypatingą būklę

 (8)
Aukščiausia kūno palaima visiškai neišjungia proto. Pasirodo, orgazmo metu aktyvuojama labai svarbi smegenų dalis.
Orgazmas - nulis kontrolės...
Orgazmas - nulis kontrolės...
© Shutterstock nuotr.

Kai taip nutinka, mūsų sąmonė perjungiama į ypatingą būseną. Tokį faktą išsiaiškino specialistai iš Rutgerio universiteto (JAV). Orgazmo metu aktyvuojasi prefrontalinė smegenų žievė, kuri atsakinga už savivertę bei vertinimą, kurį mums pateikia kiti žmonės.

Tyrimai parodė, kad ta smegenų dalis suaktyvėja ne tik patiriant orgazmą, bet ir apie jį galvojant. Mūsų vaizduotė „užkuria" psichologinį mechanizmą, o paskui jau vystosi visi reikalingi procesai. Tai neturėtų stebinti, nes fantazijos yra seksualinio gyvenimo dalis.

Orgazmo metu suaktyvėja 30 smegenų zonų, įskaičiuojant ir tas, kurios atsakingos už atmintį, apdovanojimus ir netgi skausmą. Ir, kaip parodė tyrimas, būtent vaizduotė suaktyvino prefrontalinę žievę, tai yra smegenys veikia tiesiogiai mūsų fiziologiją. (P.S. Visada sakiau, kad seksualiausias organas yra smegenys!).

O štai amerikiečių kolegos iš Groningeno universiteto (Olandija) išsiaiškino, kad orgazmo metu išsijungia ta smegenų dalis, kuri atsakinga už seksualinio troškimo kontrolę. Jie mano, kad orgazmo žmogus pasiekia tik tokiu atveju, kai mylisi be stabdžių.

„Žmonės dažnai pasakoja, kad orgazmo metu buvo praradę kontrolę. Būtent tai ir yra ypatinga sąmonės būsena, - teigia olandai. - Greičiausiai orgazmas išjungia sistemą, kuri reguliuoja mūsų dėmesį ir elgesį.
Atlikome bandymus, kai: 1) žmogus orgazmo siekė mintimis (vaizduote) ir 2) mylėdamasis su partneriu. Rezultatai parodė, kad partneris padeda greičiau prarasti kontrolę. Bet ji juk nebūtina, kad pajustum orgazmą".

Dabar suprantu, kodėl Nielsas sako, kad myliuosi kaip laukinė, o aš nieko nepamenu. Kad per skaudžiai suleidžiu nagus jam į nugarą suvokiu tik iš jo riksmo arba ryte pamačiusi tuos meilės ženklus. Dažnai sąmonė taip užtemsta, kad orgazmą prilyginčiau afekto būsenai - beveik nieko nepamenu, ką išdarinėjau. Po ano savaitgalio Nielsas mane praminė laukinuke.

Bet vis dėlto, kaip yra iš tiesų su tuo orgazmu ir kontrole? Orgazmo metu prarandi kontrolę, o iš kitos pusės, orgazmo gali pasiekti tik nekontroliuodamas savęs... Užburtas ratas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Karštos

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (4)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (2)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.

Neištikimiausi Zodiako ženklai: kuo negalima pasitikėti (18)

Jautis ryžtasi neištikimybei retai, todėl yra laikomas patikimiausiu partneriu iš visų Zodiako ženklų. O štai Žuvys pasiduoda neištikimybei labai išradingai. Kokie Zodiako ženklai yra patys neištikimiausi ir kuo negalima pasitikėti?

Filmai, kuriuose aktoriai TAI darė iš tikrųjų VIDEO (2)

Kadangi kino teatruose rodomi filmai nėra pornografiniai, žmonės mano, kad sekso scenos juose inscenizuotos. Daug girdėjome apie choreografiją, nesimatančius apatinius drabužius, apie tai, kaip nejauku filmuotis sekso scenose priešais visą filmavimo komandą.