Nuo draugės iki mylimosios – vienas žingsnis?

 (49)
Dauguma mergaičių brendimo laikotarpiu fantazuoja apie intymias scenas su savo geriausiomis draugėmis.
Psichologai mano, kad net 20 proc. merginų jaučia potraukį tai pačiai lyčiai.
Psichologai mano, kad net 20 proc. merginų jaučia potraukį tai pačiai lyčiai.
© Shutterstock nuotr.

Apskritai moterų ir vyrų draugystė bei jausmų išraiška vertinama nevienodai. Štai mokykloje prisižiūriu mergaičių, vaikščiojančių susikibusių rankomis. Jos dažnai šiltus jausmus išreiškia apkabinimu, bučiniu (ne prancūzišku). O mokyklos diskotekose mėgsta pakvailioti, vaizduodamos lesbiečių porą.

Kai kuriems vaikinams, beje, kaip sužinojau, taip pokštaujančios merginos netgi atrodo seksualiai. Jie man dramos būrelyje prisipažino, kad toks merginų elgesys neva signalizuoja jų laisvumą, atvirumą, rodo, kad jos neturi kompleksų. Vaikinai tvirtina, kad toks merginų elgesys visai jų nebaido - atvirkščiai, kad netgi pakyla azartas tokią paną nukabinti...

O štai naujausi duomenys apie moterų biseksualumą sako, kad dauguma dailiosios lyties atstovių jau iš prigimtis yra biseksualios. Dar pikantiškesnė man pasirodė ta detalė, kad moters potraukis kitoms moterims stiprėja, bėgant metams. Paprasčiau tariant, kuo moteriai metų daugiau, tuo tas gamtos šauksmas aštresnis.

Tyrime, kurį atliko Aidaho universiteto specialistai, dalyvavo 484 heteroseksualios moterys. Iš jų daugiau nei pusė (60 proc.) prisipažino, kad kartais jaučia seksualinį potraukį ne tik vyrams.

Dar daugiau - 45 proc. apklaustų moterų pasisakė, kad bent kartą bučiavosi su kita moterimi, o pusė tiriamųjų prisipažino, kad jas persekiojo seksualinės fantazijos ta tema.

Šio tyrimo vadovės psichologijos profesorės Elizabeth Morgan nuomone, lesbietiškų polinkių gali turėti mažiausiai 20 proc. merginų. Specialistė įsitikinusi, kad šio reiškinio įrodymas - unikaliu fenomenu vadinama moterų draugystė, kuri pasireiškia troškimu leisti laiką drauge, ilgai kalbėtis telefonu, apsikabinti susitikus ir pan.

Žodžiu, moterys elgiasi lyg gyvenimo partnerės - dalijasi mintimis, kartu atostogauja, skuba viena kitai į pagalbą. Todėl moterų draugystės požymius taip sunku atskirti nuo romantiškų santykių, kurie reiškia „kai ką daugiau ir rimčiau".

Beje, šis emocinis artumas gali turėti tam tikrų pasekmių. Ko reikia? Laiko. Kaip pabrėžia Jutos universiteto psichologijos ir filosofijos profesorė Lisa Diamond, taip pat tirianti moterų biseksualumą, daugelis moterų tik brandžiame amžiuje suvokia, kad jas traukia moterys. Tai paaiškinama tuo, jog bręsdamos moterys paprasčiausiai pradeda geriau suprasti save bei savo seksualumą.

Todėl būna atvejų, kai po nepavykusių santykių su vyrais, moteris laimę randa kitos moters glėbyje. Ir visi mano, kad tai iš nuoskaudos ar nusivylimo. Bet tiesa gali būti ir ta, jog ji tik brandžiame amžiuje suvokė, kad jaučia potraukį tai pačiai lyčiai.

www.raut.ru
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

ATVIRAI. Ką jos mano apie vyrus, kurie žiūri erotinius filmus (30)

Dar prieš 20 metų pornografija buvo ne taip lengvai prieinama, jos reikėjo ieškoti ir pirkti. O dabar ji gali gyventi kiekvienuose namuose, kiekviename kompiuteryje. Šis užsiėmimas jau nieko nebestebina, tačiau garsiai kalbėti nedrįstama, todėl tai padarėme už jus.

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (22)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (3)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.

Neištikimiausi Zodiako ženklai: kuo negalima pasitikėti (18)

Jautis ryžtasi neištikimybei retai, todėl yra laikomas patikimiausiu partneriu iš visų Zodiako ženklų. O štai Žuvys pasiduoda neištikimybei labai išradingai. Kokie Zodiako ženklai yra patys neištikimiausi ir kuo negalima pasitikėti?