Mirties baimė vyrus stumia į kairę

 (26)
Vyrą būti neištikimu savo moteriai skatina daug veiksnių. Bet vienas yra toks, kuriam mes atsparios, o vyrai, deja, - ne.
Pavojaus akivaizdoje vyrai pasąmoningai trokšta turėti daugiau nei vieną moterį.
© Shutterstock nuotr.

Mokslininkai išsiaiškino, kad žiauriomis ekonominėmis sąlygomis vyrai dažniau mylisi, tačiau nėra linkę puoselėti ilgalaikių santykių – jiems patogiau modelis „moteris vienai nakčiai“.

Evoliucijos psichologija šitokį elgesį aiškina pasąmonės troškimu - planu išgyventi, padidinant šansų palikti po savęs kuo daugiau palikuonių.

Psichologai iš Kanzaso universiteto (JAV) atliko gana įdomų tyrimą. Vienos savanorių vyrų grupės jie paprašė pagalvoti apie savo mirtį, o kitos - apie danties skausmą. Po to abiejų grupių vyrams tyrėjai rodė seksualinio pobūdžio paveikslėlius arba vaizdelius įvairiomis temomis.

Mokslininkų užduotis buvo išsiaiškinti, ar veikia mirties pavojus, jos baimė lytinį potraukį. Toje grupėje, kurioje vyrai galvojo apie savo gyvenimo baigtį, į erotinius vaizdelius jie reagavo greičiau, jų pulsas padažnėdavo. Antrosios grupės vyrų reakcija į tuos pačius paveikslėlius buvo gerokai žemesnė, ne tokia audringa, pulsas lygesnis. Į neutralių temų vaizdelius abiejų grupių vyrai reagavo vienodai.

Tyrėjai šį fenomeną aiškina tuo, kad žmoguje veikia pasąmoninis troškimas daugintis, kuris yra prigimtinis. Būtent gamta pasiūlo geriausią strategiją, kad būtų pratęsta giminė. Kai išlikimo/išgyvenimo galimybė yra menka, vyras stengiasi turėti kaip galima daugiau sekso partnerių. Tokiu atveju galimybių, kad bent vienas kūdikis gims sveikas, žymiai padidėja. Ir dar - toks elgesio modelis, beje, būdingas tik vyrams.

„Mirties baimę tyrimui mes pasitelkėme todėl, kad tai yra absoliučiai kritinė sąlyga žmogui. Ir pasąmonė užprogramuota taip, kad, įspraustas į kampą, vyras siektų pratęsti giminę. Todėl išbarstyti savo sėklą kuo plačiau jis galės, užmegzdamas ne ilgalaikius, o trumpalaikius santykius su kuo daugiau moterų.

Kokios pasekmės? Liūdnos, ypač jei vyras jau yra vedęs, turi nuolatinę partnerę. Todėl ekonominę krizę, neaiškumą, nežinomybę, baimę dėl savo verslo galime prilyginti mirties pavojui. Todėl labai nenuostabu, kad dabar padaugėtų skyrybų. Blogos gyvenimo sąlygos ir bedarbystė taip pat skatina poligamiją.

Kai vyras nejaučia pavojaus savo išlikimui, jis susitelkęs į turimų vaikų rūpinimąsi ir auklėjimą, ryšių su sutuoktine puoselėjimą", - sako tyrimų grupės vadovas Omri Gillath.

Taigi... Jau seniai buvo žinoma, kad karo metais tas mirties pavojus tiesiog kvėpuodavo vyrui į pakaušį. Niekada nežinojai, kada būsi pakirstas kulkos, todėl sekso proveržiai buvo būtent tas atvejis, kurį dabar ištyrė ir patvirtino Kanzaso mokslininkai. Mirties akivaizdoje vyrai mylisi daugiau, deja, bet ne su savo žmona...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (477)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (199)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (52)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.

Moters atsakas su sutuoktiniais mylėtis tinginčioms žmonoms: 5 priežastys, kodėl turėtum TAI daryti kasnakt (262)

„Jeigu vyras nori ir gali mylėtis, reikia džiaugtis, o ne 5Braškėms skųstis." - taip atsakė vienas skaitytojas į moters laišką dėl per dažai norinčio mylėtis vyro. O ką apie tai mano moterys?

Nuo išlepusių moterų pavargęs vyras: oralinis seksas mums nėra prizas ar paslauga (183)

Kodėl vis dar yra moterų manančių, kad vyras oralinį seksą turėtų gauti kaip apdovanojimą - mėgautis juo retai, bet jaustis pelnytai užsitarnavus?

Padėkite, mano vyras nori mylėtis kasdien! Ką daryti? (223)

Mūsų skaitytoja prisipažino, kad ją erzina vyro poreikis itin dažnai mylėtis. Ką jai patartumėte?

7 auksinės taisyklės stipresniam vyro orgazmui (22)

Moteriai, kuri trokšta vyro atmintin įsirėžti ilgam, o kaip ideali meilužė – amžinai, vertėtų žinoti, kaip valdyti vyro orgazmą.

Įsimylėjau gerokai už mane jaunesnį vyrą ir štai ko išmokau (54)

Jau nustojome stebėtis, kai vyresnis vyras susižavi gerokai jaunesne moterimi. Tačiau jaunesni vyrai vis dažniau įsižiūri į vyresnes moteris. O gal jos moka juos suvystyti?

Patarimai vyrams, kurie padės pailginti lytinį aktą (56)

Lytinio akto trukmė – svarbus veiksnys seksualiniame poros gyvenime. Neišmintingai elgiasi moterys, jei prisižiūrėjusios filmų, iš mylimojo reikalauja sekso visą naktį.

Netikėti tyrimo apie masturbaciją rezultatai moterys tai daro dažniau?! (147)

Masturbacija – tai dalykas, apie kurį moterys kalbėti nemėgsta. Vis dėlto, įdomu tai, jog moterys vidutiniškai bent kartą per savaitę masturbuojasi, rodo naujas tyrimas.

Moteris priaugo 20 kg ir neatsigina gerbėjų: dabar žinau, kodėl vyrams patinka stambesnės moterys (200)

Nesu perkarusi, nors anksčiau buvau labai liesa. Kai padėjau dirbti sėdimą darbą, svoris padidėjo apie 20 kg. Iš pradžių man tai kėlė siaubą. O tuometinis vaikinas pareiškė, kad labiau jam patikau, kai buvau liesa...

Lietuvės pasakė, ką vyrai lovoje daro blogai (+10 patarimų vyrams) (226)

Kiekvienas vyras nori būti nepakartojamas lovoje, bet štai kokia nelinksma naujiena: apytikriai pusė vyrų yra niekam tikę meilužiai, ir dauguma jų apie tai nenutuokia.