Mirties baimė vyrus stumia į kairę

 (26)
Vyrą būti neištikimu savo moteriai skatina daug veiksnių. Bet vienas yra toks, kuriam mes atsparios, o vyrai, deja, - ne.
Pavojaus akivaizdoje vyrai pasąmoningai trokšta turėti daugiau nei vieną moterį.
Pavojaus akivaizdoje vyrai pasąmoningai trokšta turėti daugiau nei vieną moterį.
© Shutterstock nuotr.

Mokslininkai išsiaiškino, kad žiauriomis ekonominėmis sąlygomis vyrai dažniau mylisi, tačiau nėra linkę puoselėti ilgalaikių santykių – jiems patogiau modelis „moteris vienai nakčiai“.

Evoliucijos psichologija šitokį elgesį aiškina pasąmonės troškimu - planu išgyventi, padidinant šansų palikti po savęs kuo daugiau palikuonių.

Psichologai iš Kanzaso universiteto (JAV) atliko gana įdomų tyrimą. Vienos savanorių vyrų grupės jie paprašė pagalvoti apie savo mirtį, o kitos - apie danties skausmą. Po to abiejų grupių vyrams tyrėjai rodė seksualinio pobūdžio paveikslėlius arba vaizdelius įvairiomis temomis.

Mokslininkų užduotis buvo išsiaiškinti, ar veikia mirties pavojus, jos baimė lytinį potraukį. Toje grupėje, kurioje vyrai galvojo apie savo gyvenimo baigtį, į erotinius vaizdelius jie reagavo greičiau, jų pulsas padažnėdavo. Antrosios grupės vyrų reakcija į tuos pačius paveikslėlius buvo gerokai žemesnė, ne tokia audringa, pulsas lygesnis. Į neutralių temų vaizdelius abiejų grupių vyrai reagavo vienodai.

Tyrėjai šį fenomeną aiškina tuo, kad žmoguje veikia pasąmoninis troškimas daugintis, kuris yra prigimtinis. Būtent gamta pasiūlo geriausią strategiją, kad būtų pratęsta giminė. Kai išlikimo/išgyvenimo galimybė yra menka, vyras stengiasi turėti kaip galima daugiau sekso partnerių. Tokiu atveju galimybių, kad bent vienas kūdikis gims sveikas, žymiai padidėja. Ir dar - toks elgesio modelis, beje, būdingas tik vyrams.

„Mirties baimę tyrimui mes pasitelkėme todėl, kad tai yra absoliučiai kritinė sąlyga žmogui. Ir pasąmonė užprogramuota taip, kad, įspraustas į kampą, vyras siektų pratęsti giminę. Todėl išbarstyti savo sėklą kuo plačiau jis galės, užmegzdamas ne ilgalaikius, o trumpalaikius santykius su kuo daugiau moterų.

Kokios pasekmės? Liūdnos, ypač jei vyras jau yra vedęs, turi nuolatinę partnerę. Todėl ekonominę krizę, neaiškumą, nežinomybę, baimę dėl savo verslo galime prilyginti mirties pavojui. Todėl labai nenuostabu, kad dabar padaugėtų skyrybų. Blogos gyvenimo sąlygos ir bedarbystė taip pat skatina poligamiją.

Kai vyras nejaučia pavojaus savo išlikimui, jis susitelkęs į turimų vaikų rūpinimąsi ir auklėjimą, ryšių su sutuoktine puoselėjimą", - sako tyrimų grupės vadovas Omri Gillath.

Taigi... Jau seniai buvo žinoma, kad karo metais tas mirties pavojus tiesiog kvėpuodavo vyrui į pakaušį. Niekada nežinojai, kada būsi pakirstas kulkos, todėl sekso proveržiai buvo būtent tas atvejis, kurį dabar ištyrė ir patvirtino Kanzaso mokslininkai. Mirties akivaizdoje vyrai mylisi daugiau, deja, bet ne su savo žmona...

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (2)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.

Neištikimiausi Zodiako ženklai: kuo negalima pasitikėti (18)

Jautis ryžtasi neištikimybei retai, todėl yra laikomas patikimiausiu partneriu iš visų Zodiako ženklų. O štai Žuvys pasiduoda neištikimybei labai išradingai. Kokie Zodiako ženklai yra patys neištikimiausi ir kuo negalima pasitikėti?

Filmai, kuriuose aktoriai TAI darė iš tikrųjų VIDEO (2)

Kadangi kino teatruose rodomi filmai nėra pornografiniai, žmonės mano, kad sekso scenos juose inscenizuotos. Daug girdėjome apie choreografiją, nesimatančius apatinius drabužius, apie tai, kaip nejauku filmuotis sekso scenose priešais visą filmavimo komandą.

Tai turi žinoti apie skvirtingą: viskas ne taip, kaip rodoma filmuose suaugusiems (34)

Pripažinkite: kai išgirstate frazę „Turėjome skvirtingą“, jūs arba žiūrite sceną iš komedijos „Myliu tave žmogau“ (angl. „I Love You, Man“), arba manote sutikę laimingąją, kuri patyrė geriausią savo gyvenimo orgazmą. Tai tik įrodo, kaip mažai apie tai žinote.