Merginos renkasi nesaugų seksą

 (9)
Vakar pateikėm apklausą apie kontracepciją. Gaila, nežinome respondenčių amžiaus, bet įsitikinome, kad jos ir jų vyrai – atsakingi.
Paaugliai, vedinimi malonumo, dažnai užmiršta pei saugumą.
Paaugliai, vedinimi malonumo, dažnai užmiršta pei saugumą.
© Shutterstock nuotr.

Ką renkasi poros? Pirmoje vietoje - prezervatyvai, antroje - kontraceptinės tabletės, o trečioje - nutrauktas lytinis aktas.

Specialistai visuomet perspėja, kad profilaktika geriau nei problemos sprendimas, ypač jei nėštumas yra neplanuotas.

Tačiau, jei kalbėsime apie paauglius, situacija yra tokia: tabletes merginai gerti nepatartina, o nutrauktas lytinis aktas - ne toks jau ir patikimas.

Ar užtenka vien pasitikėti partneriu, vien žinojimo, kad jis LAIKU apleis tavo intymumo vartus? O jei jis jaunas ir dar nepatyręs, nemoka savęs kontroliuoti? Hormonai paauglystėje siaučia, ne viskas tinka tai, kad įsitvirtinę suaugusiųjų gyvenime.

Bet to, kaip jau rašėme, nutrauktas lytinis aktas skatina impotenciją, taigi nėra jau jis toks geras. Ir jį renkasi poros, kurioms nepatinka prezervatyvai (dingsta romantika, reikia aistros akimirką ieškoti sargio, šis sumažina malonumą; o jeigu moteris jaučia sėklos išsiveržimą visa esybe, tai prezervatyvas atimą šitą pojūtį). Nutrauktą lytinį aktą renkasi ir tos moterys, kurios nenori grūstis į kūną hormonų (nei spiralės, nei tablečių). Taigi, ir mūsų pateikta apklausa rodo, kad nutrauktas lytinis aktas - gana populiarus poros lytinio gyvenimo metodas.

Bet dažniausias yra - prezervatyvai. Būtų gerai, kad ir Australijos jaunuoliai būtų labiau lytiškai apsišvietę. Nes šios šalies mokslininkai trimituoja: itin išaugo skaičius paauglių, kurios pastoja ir kūdikio likimą nusprendžia vienu žodžiu - abortas.

Todėl mokslininkai pataria itin aktyviai reaguoti į šitą situaciją ir bent kažkiek sumažinti nėštumų su skaudžiomis pasekmėmis. Juk abortas paauglystėje padidina nevaisingumo riziką. Jaunystėje padarytas sprendimas gali kainuoti viso gyvenimo džiaugsmą, atimti galimybę ateityje susilaukti vaikų.

Kalbėti su paaugliais apie apsisaugojimo priemones - būtina. Aišku, kiti mano, kad tokiu atveju kaip tik skatinama jaunuolius pradėti ankstyvą seksualinį gyvenimą. Ir nors ne visada žinojimas apsaugo nuo klaidų, tačiau kalbat apie paauglių seksą, tai turėtų veikti.

Štai aš Karoliui dar pernai, kai draugavo su mergaite, padėjau ant stalo prezervatyvų pakelį ir pasakiau: „Sūnau, myliu tave. Žinau, kad myli Miglę, todėl kai/jei nuspręsit, kad norit pažinti vienas kitą artimiau, pagalvokit apie saugumą ir nesusigadinkit gyvenimo".

Po pusmečio jis man padėkojo už supratingumą. Žinoma, buvo dar ir kitas momentas - nenoriu būti močiute, vos pradėjusi grožėtis penktosios dešimties privalumais... Taigi tame „supratingume" buvo ir egoistinių paskatų, ką čia slėpti.

Grįžkim prie australų tyrimo. Jis parodė, kad daugiau nei 600 merginų nuo 16 iki 20 metų darėsi abortą. Dar daugiau - jos prisipažino, kad nebuvo informuotos apie tai, kad reikia sekso metu saugotis. Štai kokios naujienos iš koalų krašto.

O mokslininkai toliau kraipo galvas: gerai, tarkim, sekso metu jaunuoliai nesisaugojo, bet yra skubios pagalbos kontracepcija - tabletė, kurią po nesaugių lytinių santykių reikia išgerti kuo greičiau (geriausia - per 12 val., bet ne vėliau nei per tris paras). Tada rizika pastoti praktiškai išnyksta. Bet ir apie tai paaugliai nepagalvoja... Liūdna, jei nebūtų graudu.

Susiję straipsniai:

Kontracepcija: mitai ir faktai

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (22)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (2)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.

Neištikimiausi Zodiako ženklai: kuo negalima pasitikėti (18)

Jautis ryžtasi neištikimybei retai, todėl yra laikomas patikimiausiu partneriu iš visų Zodiako ženklų. O štai Žuvys pasiduoda neištikimybei labai išradingai. Kokie Zodiako ženklai yra patys neištikimiausi ir kuo negalima pasitikėti?

Filmai, kuriuose aktoriai TAI darė iš tikrųjų VIDEO (2)

Kadangi kino teatruose rodomi filmai nėra pornografiniai, žmonės mano, kad sekso scenos juose inscenizuotos. Daug girdėjome apie choreografiją, nesimatančius apatinius drabužius, apie tai, kaip nejauku filmuotis sekso scenose priešais visą filmavimo komandą.