Masturbacija – ne iškrypimas, o būdas pažinti save

 (132)
Moterys apie seksą galvoja ir kalba netgi dažniau negu vyrai. Tačiau masturbacija joms – vis dar gėdinga tema. Kodėl?
Tyrinėti savo kūną, geriau jį pažinti, kad patirtum ryškesnį malonumą, nėra gėdinga.
Tyrinėti savo kūną, geriau jį pažinti, kad patirtum ryškesnį malonumą, nėra gėdinga.
© Shutterstock nuotr.

Niekas nebeneigia masturbacijos naudos. Masturbuojantis organizme išsiskiria didelis kiekis endorfinų (laimės hormonų), kurie padeda įveikti stresą ir iškęsti fizinį skausmą. Tačiau, skirtingai nei vyrams, moterims masturbacija buvo priskiriama kaip liga. Moteris, sugebanti pati suteikti sau malonumo, patirti orgazmą be vyro, buvo vadinama isterike, silpnaprote ir netgi ragana, rašoma SexWeek.ru.

Galbūt ta negatyvi atmosfera persidavė ir šiuolaikinei moteriai. Tai, kas moteriai turėtų teikti malonumą, kažkodėl kelia baimę, gėdą, nerimą ir net mintis apie tai, kad ji nėra pilnavertė. Jeigu pasakytų kam, jog ji masturbuojasi, tai aplinkinių verdiktas būtų aiškus: arba moteriai trūksta sekso, arba vargšelė neturi partnerio. Todėl masturbacija šiuolaikinei moteriai yra itin jautri tema. Kai kurios moterys to niekada nėra dariusios arba pamėginusios ir metusios šį užsiėmimą, kaip seksualinių problemų požymį.

Bet juk žinome, kad visos problemos prasideda galvoje. Masturbacijoje nėra nieko gėdingo, nuodėmingo ir nesveiko. Tai puikus būdas atsikratyti seksualinės įtampos, geriau pažinti savo kūną ir išmokti atsipalaiduoti. Seksologai jau ne vienerius metus bando įtikinti moteris, kad masturbacija - ne liga, ne iškrypimas, ne vienišų moterų gelbėjimosi ratas, o netgi labai normalus ir natūralus būdas seksualiai pasitenkinti. Bet primena, kad masturbacija ir seksas - visai ne konkurentai ir niekuomet vienas kito pakeisti negalės.

Masturbacijos nauda

  1. Moterys, reguliariai propaguojančios savipatenkinimą, sekso metu patiria ryškesnius orgazmus nei tos, kurios to nedaro.
  2. Jei moteris neturi partnerio, jai būtinai reikėtų masturbuotis, nes susikaupusi seksualinė energija veda į depresiją, be to, ji dažniau nei besimasturbuojanti moteris skundžiasi somatiniais sutrikimais.
  3. Dar viena priežastis pasakyti masturbacijai „taip" - kraujo varinėjimas dubens srityje. Kitaip tariant, dėl sveikatos. Jei moteris gyvena be partnerio, nesimėgauja reguliariu seksu, kraujo apytaką lygiai taip pat gali pagerinti masturbacija.Net jeigu turite partnerį ir reguliarius santykius, masturbacijos neatsisakykite. Kai kuriems vyrams netgi patinka stebėti, kaip moteris pasitenkina, pagaliau, jis geriau žinos, kas jums patinka mylėtis. Masturbacija gali jūsų santykius pakylėti į naują pasitikėjimo ir atvirumo lygmenį. Beje, besimasturbuojantis vyras - irgi jaudinantis vaizdas.
  4. Žinoma, masturbacija niekaip nepakeis sekso, vyro ir moters sukuriamos atmosferos, nes trūks labai daug pilnatvės komponentų: bučinių, apkabinimų, netikėtumo, jutimo, meilių žodžių, pagaliau jausmo, kad myli ir esi mylimas. Tačiau kaip laikinas sekso pakaitalas ar savęs pažinimo būdas, masburbacija yra geras pasirinkimas.
  5. VERTA ĮSIDĖMĖTI. Mičigano universiteto (JAV) mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad masturbacijai irgi reikia tinkamai pasiruošti. Moteris turėtų naudoti specialų tepalą, o ne savo seiles, nes tokiu būdu rizikuoja užnešti infekciją.

Įdomūs faktai

Apie masturbaciją moterys kalbasi rečiau nei vyrai. Tačiau specialistai pataria elgtis drąsiau ir aptarti su draugėmis ir masturbacijos būdus, ir potyrius. Tai padės daugiau sužinoti apie save ir patirti spalvingesnį orgazmą.

Masturbacija - normalus gamtos reiškinys. Mokslininkai išsiaiškino, kad masturbuojasi elniai, beždžionės, voverės ir netgi jūrų vėpliai. Beždžionių patelės netgi naudoja pagaliukus, kad patirtų didesnį malonumą.

Mokslininkus sudomino ir kitas tyrimų aspektas - kaip moteris pasiekia orgazmo visiškai savęs neliesdama. Eksperimento metu moterys buvo uždarytos į specialų įtaisą, kuris turėjo fiksuoti jų smegenų pokyčius orgazmo metu. Aukščiausią pasitenkinimą jos sukeldavo vien tik mintimis. Smegenų skenavimas parodė, kad tiek besimasturbuojančių moterų, tiek orgazmo pasiekusių mintimis veikė tos pačios smegenų dalys.
Taigi jei masturbuotis yra nepriimtina dėl vienokių ar kitokių įsitikinimų, save pamaloninti galima ir mintimis. Be abejo, tai irgi menkas sekso pakaitalas, bet vis geriau negu nieko.

Kai kurios moterys orgazmą gali patirti sportuodamos, darydamos tam tikrus fizinius pratimus, ypač tuos, kurie atpalaiduoja dubens raumenis. Jei esate tokia moteris, nesigėdykite, o mėgaukitės tuo. Kuo daugiau malonumo gyvenime, tuo būsite sveikesnė!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

ATVIRAI. Ką jos mano apie vyrus, kurie žiūri erotinius filmus (35)

Dar prieš 20 metų pornografija buvo ne taip lengvai prieinama, jos reikėjo ieškoti ir pirkti. O dabar ji gali gyventi kiekvienuose namuose, kiekviename kompiuteryje. Šis užsiėmimas jau nieko nebestebina, tačiau garsiai kalbėti nedrįstama, todėl tai padarėme už jus.

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (22)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (3)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.

Neištikimiausi Zodiako ženklai: kuo negalima pasitikėti (18)

Jautis ryžtasi neištikimybei retai, todėl yra laikomas patikimiausiu partneriu iš visų Zodiako ženklų. O štai Žuvys pasiduoda neištikimybei labai išradingai. Kokie Zodiako ženklai yra patys neištikimiausi ir kuo negalima pasitikėti?