Lyčių traukos dėsniai: kiek svarbi išorė?

 (14)
Oho! Nežinojau, kad raudona suknelė net ketvirtadaliu padidina vyrų antplūdį. Lady in red!
Galim kiek nori diskutuoti, bet išorė santykiams - svarbus veiksnys.
Galim kiek nori diskutuoti, bet išorė santykiams - svarbus veiksnys.
© Shutterstock nuotr.

Mokslininkai sudarė tipiškai patrauklaus vyro ir moters portretus. Rezultatai štai tokie:

Jis - gerai sudėtas, tačiau ne per daug raumeningas, tamsiaplaukis, tiesia nosimi su aukšta tarpnose, veido forma - ovalas, o jo lūpos ganėtinai aiškiai apibrėžtos ir siauros. Arčiausiai idealo - aktorius Keanu Reevesas.

Ji - gerai sudėta šatenė, saikingai putliomis lūpomis ir šviesiomis akimis, nedidele galva, šiek tiek riesta, smailia nosimi ir kiek infantilia veido išraiška. Arčiausiai idealo - aktorė Catherine Zeta-Jones.

Tai patvirtina ir žymaus austrų antropologo Irenäus Eibl-Eibesfeldto tyrimai. Jis manė, kad vyrus traukia moterys su išraiškingais klubais ir krūtine, tačiau naiviu veidu. Fizinis subrendimas lemia sveikus palikuonis, o vaikiška išorė suteikia viltį, kad moteris nedominuos santykiuose.  

Psichologai mano: pasąmoniniame lygmenyje vyrus traukia smėlio laikrodžio tipo moters figūra. Liemens ir klubų apimties santykį jie vadina seksualumo indeksu. Milo Veneros ir Marilyn Monroe seksualumo indeksas buvo lygus apytiksliai 0,7. Toks pats indeksas yra modelių moterų, kurios fotografuojasi vyrų žurnalams.

Išorė yra labai svarbi, todėl ją neigti būtų naivu ir beprasmiška. Taigi keli įdomūs faktai.

Patrauklumas

... ir drabužiai
Moteris, įkėlusi į pažinčių portalą savo fotografiją, kurioje ji yra apsivilkusi raudona suknele, sulauks 25 procentais daugiau pasiūlymų susipažinti, nei kitos spalvos drabužiais apsivilkusi gražuolė. Vyras, dėvintis baltus aptraukiančius marškinėlius, pasirodys merginai seksualesnis, nei tas pats vyras, vilkintis megztinį.

... ir nevalyvumas
Rusijoje mokslininkai išsiaiškino, kad pirmojo pasimatymo metu dėmesį labiausiai patraukia kito asmens lūpos, akys ir plaukai. O įspūdį gadina nevalyvumas, neplauti plaukai ir pirsingas.

... ir moterų ciklas
Eksperimentas: 18-kai tūkstančių britų televizijos kompanijos BBC žiūrovių buvo parodyti du vyrų tipai - mačo ir inteligentas. 66 proc. moterų kaip trokštamą gyvenimo pakeleivį pasirinko inteligentą, paaiškinusios, kad mačo buityje yra nepakenčiami. Antras eksperimentas su šiais dviem vyrų tipais parodė, kad moterys keičia savo pasirinkimą priklausomai nuo jų menstruacijų ciklo. Kai laikas palankus pastojimui, dauguma moterų mano, kad mačo tipas yra patrauklesnis. Taigi moterys nori gimdyti vaikus nuo valdingo ir raumeningo Dievo kūrinio, tačiau gyventi su neryškiu, tačiau inteligentišku vyru.  

... ir lygybė
Pasirodo, kad mus traukia lygūs arba bent jau panašūs į mus - pagal amžių, grožį ir pajamas. Jaunos deivės įsimyli jaunus vaikinus, o ne pagyvenusius turčius (su šiais dažnai būna iš išskaičiavimo). Panašių partnerių sąjungos evoliuciniu požiūriu yra stabilesnės.

... ir sveiki palikuonys
Bristolio universiteto mokslininkai (Didžioji Britanija), ištyrę tūkstančius biografijų ir ligos istorijų, pareiškė: ilgos motinos kojos - būsimo kūdikio sveikatos garantija. Kiekvienas motinos kojų ilgio centimetras padidina naujagimio svorį 22,1 gramo.
Gamta jau sutvarkė taip, kad vyrai intuityviai jaučia šią moters vertybę, todėl iš karto atkreipia dėmesį į jos kojas.

... ir užuojauta
Marlene Dietrich manė: „Vyrą greičiau gali sudominti moteris, kuri rodo jam dėmesį, nei moteris, kurios kojos yra gražios".

... ir feromonai
Australijoje vykusio eksperimento metu vyrams parodė filmą, kuriame filmavosi blondinės ir brunetės. Tik 40 proc. vyrų manė, kad blondinės yra patrauklesnės. Tačiau kai į salę pakvietė 80 merginų su skirtinga plaukų spalva, 85 proc. vyrų patrauklumo balsus atidavė už blondines ir raudonplaukes. Fiziologai mano, kad tokį pasirinkimą lemia feromonai (ore skraidančios medžiagos), kurie traukia ne prasčiau nei „meilės gėrimas". Blondinės ir raudonplaukės išskiria juos 6 kartus intensyviau nei brunetės.

... ir balsas
Iki dirbtinio apšvietimo išradimo žmonės vertindavo seksualinį partnerio patrauklumą pagal balsą.  Ir jie paliko mums šitą sugebėjimą kaip palikimą. Niujorko universitete savanoriams pasiūlė išklausyti begalę balsų ir išrinkti pačius maloniausius bei nemaloniausius. Žmonių, kurių balsai buvo dažniausiai įvardijami kaip gražūs, asmeninis gyvenimas buvo kur kas aktyvesnis, palyginti su nemalonaus balso tembro savininkais.

... ir apgirtimas
Sparnuotas posakis „Nėra negražių moterų - yra tik per mažai degtinės", pasirodo, ne toks jau ir klaidingas. Baruose atlikta apklausa parodė: kuo vėlesnis laikas, tuo vyrui moteris atrodo patrauklesnė. Tai pačiai moteriai 19 valandą vyras skyrė 5 balus (dešimties balų sistemoje), 23.30 val. - 7 balus, o po vidurnakčio - 8,5.
Moterys, nepriklausomai nuo suvartoto alkoholio kiekio, savo vertinimų vyrų atžvilgiu nekeičia.

... ir pinigai
Kanados sociologai išsiaiškino, kaip patraukli išorė veikia uždarbį. Po to, kai visų eksperimento dalyvių išorė buvo įvertinta balais nuo 1 iki 5, mokslininkai lygino jų pajamas. Pasirodė, kad kiekvienas papildomas patrauklumo balas pridėdavo žmonėms apytiksliai 5000 litų (2000 JAV dolerių) per metus.

... ir gerumas
Mokslininkai iš Didžiosios Britanijos studentams rodė moterų portretus. Kuo tobulesnis buvo veidas, tuo studentai daugiau priskirdavo šiai damai paslėptų vertybių ir gerumo.

... ir meilės sezonas
Moters ir vyro bioritmai yra nustatyti taip, kad vaikai gimtų šiltuoju metų laiku. Tad tikrasis meilės sezonas yra visai ne pavasaris, o ruduo. Rugsėjo - spalio mėnesį vyrams padidėja testosterono lygis, todėl jie moterims tampa ypač patrauklūs.

Jokių iliuzijų?
Knygoje „Troškimo evoliucija" psichologas Davidas Bassas pateikė tyrimo, kuriame dalyvavo 1000 šalių atstovai, rezultatus. Visų kultūrų vyrus labiausiai traukia moteriškas grožis, o moteris - vyro pajamos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (22)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (2)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.

Neištikimiausi Zodiako ženklai: kuo negalima pasitikėti (18)

Jautis ryžtasi neištikimybei retai, todėl yra laikomas patikimiausiu partneriu iš visų Zodiako ženklų. O štai Žuvys pasiduoda neištikimybei labai išradingai. Kokie Zodiako ženklai yra patys neištikimiausi ir kuo negalima pasitikėti?

Filmai, kuriuose aktoriai TAI darė iš tikrųjų VIDEO (2)

Kadangi kino teatruose rodomi filmai nėra pornografiniai, žmonės mano, kad sekso scenos juose inscenizuotos. Daug girdėjome apie choreografiją, nesimatančius apatinius drabužius, apie tai, kaip nejauku filmuotis sekso scenose priešais visą filmavimo komandą.