"Likime kambariokais" arba gyvenimas kartu po skyrybų

 (14)
Tai, kad poros, nors ir išsiskyrusios, tebegyvena kartu, man iki šiol atrodo nesuprantama, tačiau tai tampa savotiška norma...
Vedami finansinių įsipareigojimų, net ir po skyrybų kai kurie žmonės lieka gyventi kartu.
Vedami finansinių įsipareigojimų, net ir po skyrybų kai kurie žmonės lieka gyventi kartu.
© Shutterstock nuotr.

Prieš keletą metų du susituokę mano šeimos nariai nusprendė nutraukti savo santykius. Tačiau jie nusprendė nenutraukti savo santuokos. Jie pasiliko bendrus finansinius įsipareigojimus, gyvybės draudimo planą ir, nors jie gyveno skirtinguose namuose, šeimos funkcijas jie ir toliau vykdė drauge. Jis pjovė jos veją, ji lankė jo seną mamą. Tam tikra prasme jie išliko geriausiais draugais ir teisėtais sutuoktiniais, nors techniškai jie buvo išsiskyrę.
Tuo metu man tai atrodė ganėtinai keista, tačiau aš pastebėjau, kad dabar tai tampa net gi tam tikra bendra tendencija. Šiais laikais daug žmonių nemato priežasties, kodėl reikėtų kvaršinti galvą ir partirti aibę išlaidų tradicinėms skyryboms. Juk jie nejaučia neapykantos savo buvusiam partneriui. Jie tiesiog nori gyventi atskirus gyvenimus be aiškios jų oficialiosios santuokos pabaigos.
Kodėl žmonės skiriasi, tačiau ir toliau gyvena kartu? Santuokos ir šeimos psichologai sako, kad tai iš dalies gali būti sunkių ekonominių laikų požymis.
Draudimai, pensijos, investiciniai fondai ir t.t. Atsižvelgiant į dabartinę ekonomikos, daugelis žmonių nenori skaidyti savo turto - ypatingai nekilnojamojo turto. Jie nori palaukti palankesnio pardavimui meto. Nuoma ar absoliučiai savarankiškas gyvenimas gali būti sunkiai įkandamas nedirbančiam  arba mažai uždirbančiam sutuoktiniui. Be to, yra ir tam tikrų mokestinių lengvatų ir, žinoma, jei nesiskiriate, jūs neišleidžiate begalės pinigų advokatams bei notarams.
Tačiau tokiose situacijose atsiranda ir tam tikrų emocinių bėdų. Baimė likti vienam arba baimė atsiduoti likimo valiai priverčia žmones išsaugoti santykius, kurie iš tiesų jau yra nutrūkę. Net gi jei buvę sutuoktiniai gyvena skirtinguose namuose, nenutraukdami santuokos jie išsaugo tam tikrą saugumo jausmą.
Problema kyla, jei į tai įtraukiami vaikai, nes dėl tokios situacijos dviprasmiškumo jie gali jaustis ne tokie saugūs. Net jei mama ir tėtis jau penkis metus gyvena atskirai, vaikai vis tiek gali tikėtis, kad jie dar gali susitaikyti. Dviprasmiška situacija daugiau nerimo kelia vaikams, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Tai taip pat gali paveikti jų santuokos supratimą ir požiūrį į ateityje jų laukiančius santykius.
Taigi ką pataria specialistai? Pirmiausia, pamėginkite išsiaiškinti svarbiausias priežastis, kodėl jūs vengiate skyrybų. Ar jos paprasčiausiai finansinės? O gal tebėra tam tikrų emocinių dalykų, trukdančių nutraukti santykius? Kad tai išsiaiškintumėte verta pabendrauti su porų arba asmeniniu psichologu.
Priežastys, sulaikančios jus nuo skyrybų taip pat gali sulaikyti ir nuo tam tikro progreso kitose jūsų gyvenimo srityse. Likti susituokus vien todėl, kad taip „saugiau" jaučiatės ar jums reikia „žmogaus, su kuriuo galėtumėte pavakarieniauti" - nėra rimtos priežastys, dėl kurių vertėtų vengti skyrybų.
Galiausiai, juk jūs nenorite, kad tai, kas jau yra pasibaigę, sulaikytų jus nuo to, kad patirtumėte kažką naujo.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Karštos

Paaiškėjo, kokia poza dažniausiai MYLISI LIETUVIAI

Naujausias seksualinės elgsenos tyrimas atskleidė, kad lietuviai iš tiesų yra karšti, bet nepasileidę. Reprezentatyvios internetinės apklausos metu buvo vertinama daugybė faktorių: orgazmo pasiekimai, lytinių santykių dažnumas ir saugumas, pozos, partnerių skaičius. Visa tai parodė, jog Lietuvoje dauguma yra patenkinti savo seksualiniu gyvenimu ir atsakingai mėgaujasi seksu.

Ką valgyti, jei norite SUSTIPRINTI seksualinę energiją

Afrodiziakas – tai, kas sukelia aistrą mylėti. Afrodiziakais gali būti kvepalai, jūros gėrybės, daržovės, vaisiai, vynas – visa, kas gali pažadinti aistrą. Vieni seniausių žmonėms žinomų afrodiziakų – prieskoniai.

Atskleistas tobulo PENIO ILGIS: tai, ko nori moterys, jus priblokš (389)

Kad ir kaip vyrai norėtų tikėti, jog dydis nėra svarbu, moterys vis dėlto galvoja kitaip. Atlikti naujausi tyrimai apie tobulą falo ilgį daugelį vyrų gali ne tik nuliūdinti, bet ir šokiruoti.

Gundančioji K. Upton pademonstravo intymius pratimus, kurie TVIRTINA makšties raumenis VIDEO (7)

Seksualių formų aktorė ir modelis Kate Upton į savo sportinę formą žiūri labai rimtai. Tiesa, grožis reikalauja pastangų. Gražuolė savo sekėjus socialiniame tinkle neretai palepina pikantiškomis nuotraukomis iš sporto salės.

RYTŲ HOROSKOPAS 2016-aisiais žada vienišiams ir įsimylėjėliams (25)

Vieniems šie metai atneš harmoniją ir džiaugsmą, kitiems meilės srityje teks patirti ne tik džiugių akimirkų, bet ir išbandymų. Aišku viena - kad ir kas nutiktų, 2016 m. žada ryškesnių pokyčių.

Štai kas nutinka vyro peniui, išgėrus EREKCIJĄ SKATINANČIĄ tabletę (32)

Nuo pat 1998-ųjų, kai lytinę potenciją skatinančios tabletės tapo prieinamos plačiajai visuomenei, seksu turėjo galimybę mėgautis milijonai dėl erekcijos sutrikimų kenčiančių vyrų. Tiesa, daug vyrų būtent dėl šio vaisto sukeltų sveikatos sutrikimų atsidūrė po velėna.

Vyras nufotografavo savo ŽMONĄ PER MĖNESINES – jo žinutė privertė susimąstyti (260)

Vienas vyras socialiniame tinkle nusprendė paviešinti savo moters nuotrauką, kurioje ji užfiksuota per mėnesines. Toks vyro poelgis buvo išvadintas šventvagišku. Esą sutuoktinis nuėjo per toli. Tačiau tai, ką jis paviešino, daugelį moterų ne papiktino, bet privertė susimąstyti.

Man 40 ir aš niekada NEPATYRIAU ORGAZMO, bet ar tikrai dėl to kalti mano vyrai? (166)

40-metė moteris nusprendė atvirai prabilti apie savo seksualinį gyvenimą. JI prisipažino niekada nepatyrusi orgazmo. Tačiau tik po daugelio metų suprato, kad dėl to turbūt ne visada yra kalti vyrai...

Drąsi PETA reklama apie VEGANŲ IR MĖSĖDŽIŲ seksą kursto aistras (21)

Už gyvūnų teises kovojanti PETA mėgsta šokiruoti pasaulį savo akcijomis ir nuogalių protestais. Prieš kelias dienas itin didžiulio dėmesio sulaukė naujausia kompanijos reklama, agituojanti žmones tapti veganais, nes mėsos nevalgantys partneriai yra daug ištvermingesni lovoje.

Savo žmonai PADOVANOJAU VIBRATORIŲ, ir man negėda (13)

Mano vardas Gabrielius (meluoju, bet ne tai svarbu). Esu vienos erotinių prekių parduotuvės klientas. Kadangi asmeniškai pažįstu savininkus, manęs jau senokai prašė viešai pasidalinti keliais atsiliepimais apie savo pirkinius. Galop sutarėme, kad bus naudingiau, jei papasakosiu, kodėl išvis normalus vedęs mirtingasis (čia aš apie save), nuklydo į Romantika.lt.

Įskaudintos moters patirtis: susisiekiau su VYRO MEILUŽĖMIS ir pasigailėjau (60)

Neseniai publikavome vyro apgautos moters laišką. Tai, ką ji parašė vyro meilužei, nustebino daugelį. Tačiau ne visos įskaudintos moterys reaguoja vienodai. Viena sutuoktinio išduota žmona prisipažino, kad dabar labai gailisi parašiusi merginoms, su kuriomis romaną buvo užmezgęs vyras.

Moterys įsidrąsino: Lietuvoje prigyja IŠMANUSIS SEKSAS (2)

Marijos žemėje apie tai tebekalbama puse lūpų. Tačiau reiklioms ir išsilavinusioms moterims, kurios myli gyvenimą, tai yra stipriausias priešnuodis nuo rutinos lovoje ir sekso stygiaus. Pristatome Jums sėkmingiausias ką tik Lietuvą pasiekusias erotikos pasaulio inovacijas atstumo atskirtoms poroms, muzikinio sekso entuziastams bei visoms damoms, kurioms rūpi intymioji sveikata.

Nepatikėsite: žiūrėdami šios moters video, milijonai PATYRĖ SPROGDINANTĮ ORGAZMĄ (130)

Ar kada nors susimąstėte, kad kieno nors balsas gali įkaitinti iki aukščiausios ekstazės? Milijonai žmonių tikina patyrę orgazmą klausydami paslaptingos moters Marijos balso. Įdomu tai, kad vaizdo įraše, kurio netgi N-18 nepavadinsi, moteris nėra nuoga. Nesimato jokios apnuogintos kūno dalies, išskyrus rankas.

Aukštuomenės dama, kuriai protokolo taisyklės negalioja FOTO (7)

Ledi Victoria Harvey (39 m.) yra kilusi iš Bristolio markizų giminės. Gyvenusi ir Monake, ir Florencijoje, ir Londone, šiandien mėlynojo kraujo dama džiaugiasi Los Andželo saule. Akivaizdu, saulėtasis kraštas padarė nemenką įtaką jos taisyklių nevaržomam stiliui.

SEKSO DŽIHADAS - Alacho kovotojų siūloma „romantika“ pritraukia vis jaunesnes merginas ir iš Europos (26)

Vis daugiau merginų iš Europos, Afrikos ir Azijos meta darbus, studijas, mokslus ir susikrovusios lagaminus išvyksta palaikyti opozicijos kovotojų Sirijoje teikiant jiems seksualines paslaugas. Merginos, tarp kurių atsiranda vis daugiau nepilnamečių, ne tik per prievartą, bet ir savo noru atsiduoda sekso vergijai vien tam, kad pakeltų islamo kovotojų seksualinę dvasią.