LAIŠKAS. Jaučiu skausmą mylėdamasi...

 (38)
Taigi, taigi. Mūsų skaitytoja Irma Z. parašė, kad seksas jai yra skausmingas. Bandysim aiškintis priežastis...
Jei seksas skausmingas, priežastys gali būti ir fizinės, ir psichologinės.
Jei seksas skausmingas, priežastys gali būti ir fizinės, ir psichologinės.
© Shutterstock nuotr.

O jų gali būti įvairių. Jei žmogus nemielas, kažkuo atstumiantis ir negalite atsipalaiduoti, tada tikrai mylėtis bus nemalonu. Man taip buvo paskutiniais santuokos mėnesiais. Nebenorėjau Dariaus, visa įsitempdavau, kai jis prisiliesdavo. Mėginau dar įteigti sau, kad galiu, įrodyti, kad jis geras meilužis, tik despotas buityje, bet ne... Negalėjau. Buvo ŽIAURIAI NEMALONU. Kai jau išsimyli, tai net ir seksualus kūnas nebetrauks, nei bučiniai jaudins, nei surengtas romantiškas vakaras su žvakėms ir šokoladu padės.

Gydytojų nuomone, kas antra moteris kartais patiria skausmą intymaus artumo metu. Kodėl sekso metu kyla nemalonūs pojūčiai ir kaip juos įveikti? Nes juk tiek daug kalbama, kad seksas kaip tik gerina sveikatą - padeda atsikratyti galvos skausmo, stiprina raumenis, gerina virškinimą bei kraujotaką. Ir, aišku, pakelia nuotaiką. Taigi - kodėl gali skaudėti sekso metu?

Viena galimų priežasčių - menkas makšties drėkinimas. Tuomet partnerio judesiai gali sukelti tikras kančias. Makšties drėgnumas dažnai sumažėja maitinimo krūtimi, menopauzės laikotarpiu, vartojant hormoninius preparatus arba kai moteris visiškai nesusijaudinusi.

Yra ir psichologinės šios problemos priežastys. Makštis gali nesudrėkti dėl baiminimosi pastoti arba jei partneris moteriai nemalonus (ką ir minėjau aukščiau). Kartais moteris to nesupranta, tačiau pasąmonės lygmenyje jos organizmas siunčia signalą, kad paverstų intymų artumą sudėtingu. Žinoma, įsigijusi lubrikantą, problemą pašaliniste, tačiau pirmiausia reikia suvokti savo baimes. Juk lubrikantu tik užglaistysite požymius, o ne pačią priežastį.

Sekso metu atsirandančius nemalonius pojūčius galima aiškinti ir grubiu partnerio elgesiu. Skausmą jaučiate, kai mylitės tam tikra poza arba kai partneris per giliai įsiskverbia. Moters makštis yra ganėtinai elastinga, o lytinio akto metu ji pailgėja, tačiau jei vyro „pasididžiavimas" yra tikrai nemenkas, moteris jaučia diskomfortą. Daugelis damų nemėgsta „šuniuko" pozos (kai vyras yra iš nugaros), nors tuomet labiausiai stimuliuojamas taškas G. Tiesa, moters kūnas gali prisitaikyti prie bet kokios pozos, ir jei jaučiate skausmingus pojūčius, ko gero, dėl to yra kaltas jūsų partneris.

Ginekologiniai susirgimai taip pat gali sugadinti artumo malonumą. Dėl cistų gali atsirasti stiprus skausmas pilvo apačioje, dėl fibromos atsiranda skausmingi pojūčiai strėnose, o sergant endometrioze moteris patiria diskomfortą po lytinio akto. Pienligė taip pat gali sukelti begalę nemalonumų. Ginekologai tvirtina, kad sekso metu kas ketvirta moteris patiria skausmą būtent dėl pienligės. Po lytinio akto makštis parausta ir suaktyvėja uždegiminiai procesai, prasideda deginimas ir niežulys.

Kartais skausmas gali atsirasti dėl alergijos. Muilas, dušo želė, lubrikantai gali erzinti lytinių organų sritį. Sekso metu diskomfortas tik didėja. Tad prieš pirkdama įvairias intymios higienos priemones, atlikite paprastą odos jautrumo testą. Ant vidinės alkūnės pusės odos užtepkite nedidelį kiekį priemonės, o po 15 minučių pasižiūrėkite, ar nėra kokios nors reakcijos. Jei nieko neatsitiko, priemonė jums tinkama. Taip pat alergija gali sukelti lateksas arba sperma. Jei norite tikslios diagnozės, reikia atlikti tyrimus.

Ir apskritai - nekurkite diagnozės. Jei santykiai skausmingi, būtinai nueikite pas ginekologą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (12)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (2)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.

Neištikimiausi Zodiako ženklai: kuo negalima pasitikėti (18)

Jautis ryžtasi neištikimybei retai, todėl yra laikomas patikimiausiu partneriu iš visų Zodiako ženklų. O štai Žuvys pasiduoda neištikimybei labai išradingai. Kokie Zodiako ženklai yra patys neištikimiausi ir kuo negalima pasitikėti?

Filmai, kuriuose aktoriai TAI darė iš tikrųjų VIDEO (2)

Kadangi kino teatruose rodomi filmai nėra pornografiniai, žmonės mano, kad sekso scenos juose inscenizuotos. Daug girdėjome apie choreografiją, nesimatančius apatinius drabužius, apie tai, kaip nejauku filmuotis sekso scenose priešais visą filmavimo komandą.