Kodėl vieni afrodiziakai veikia, o kiti – ne?

 (5)
Tam tikras maistas man tiesiog seksualus. Pirmiausia į galvą šauna braškės, austrės, na ir, žinoma, šokoladas — tačiau ar jie sukelia tikrus seksualius troškimus?
© Shutterstock nuotr.

Jau tūkstančius metų visame pasaulyje yra naudojami afrodiziakai, tačiau jų poveikis niekada nebuvo iki galo suprastas ar aiškiai aptartas.
Tam tikros sveikatos problemos, pavyzdžiui, erekcijos sutrikimai, yra gydomos sintetiniais vaistais, įskaitant sildenafilą (paprastai parduodamą kaip Viagra) ir tadalafilą (Cialis). Tačiau šie vaistai gali turėti ir neigiamų pašalinių poveikių, pavyzdžiui, galvos skausmas, raumenų skausmas ir suprastėjęs regėjimas, taip pat jie gali pavojingai sąveikauti su kitais medikamentais. Be to, jie nepadidina lytinio potraukio.
Guelfo (Kanada) universiteto profesorius Massimo Marcone ir magistratūros studentas Johnas Melnykas išnagrinėjo šimtus tyrimų apie dažniausiai žmonių vartojamus afrodiziakus, kad ištirtų teiginius apie jų seksualinio, psichologinio ir fiziologinio susijaudinimo padidinimą – jų tyrimo rezultatai buvo paskelbti žurnale Food Research International. Štai ką jie išsiaiškino:
ženšenis, šafranas ir yohimbinas (natūralus chemikalas iš yohimbe medžių, augančių vakarų Afrikoje) pagerina žmogaus lytinę funkciją.
Vynas ir šokoladas pagerina lytinę funkciją, tačiau jų poveikis „meilei“ labiau yra psichologinio pobūdžio.
Ispaniška muselė ir Bufo rupūžė, kurios buvo laikomos lytinį potraukį didinančiomis priemonėmis, po rezultatų buvo paskelbtos tiesiog... nuodingomis.
Žmonės pasakoja apie padidėjusi lytinį potraukį suvalgius Brazilijoje augančios muira puama, Anduose randamo augalo maca šaknies bei šokolado. Nepaisant to, jog daug kas byloja apie jo kaip afrodiziako poveikį, atliktame tyrime šokoladas nebuvo susietas su lytiniu susijaudinimu ar pasitenkinimu.
„Gali būti, kad kai kurie žmonės jaučia tam tikrų šokolado sudedamųjų dalių poveikį – dažniausiai feniletilamino – kuris gali paveikti laimės hormono - serotonino ir endorfinų kiekį smegenyse“, – sako M. Marcone.
Paaiškėjo, kad alkoholis veikia seksualinį susijaudinimą, tačiau trukdo lytinei veiklai.
Muskato riešutas, gvazdikėliai, česnakas, ženšenis ir ambra (kašaloto virškinamajame trakte gaminama medžiaga) yra tarp medžiagų, siejamų su aktyvesniu gyvūnų lytiniu elgesiu.
Nors tyrėjų padarytos išvados skatina vartoti būtent šiuos maisto produktus ir augalus (žinoma, jei norite didesnio lytinio potraukio), tačiau autoriai primygtinai reikalauja atsargumo.
„Šiuo metu nepakanka įrodymų, kurie pagrįstų platų šių medžiagų, kaip veiksmingų afrodiziakų, vartojimą. Reikia atlikti daugiau klinikinių tyrimų, kad geriau suprastume jų poveikį žmonėms“, – sako M. Marcone.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (477)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (199)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (52)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.

Moters atsakas su sutuoktiniais mylėtis tinginčioms žmonoms: 5 priežastys, kodėl turėtum TAI daryti kasnakt (262)

„Jeigu vyras nori ir gali mylėtis, reikia džiaugtis, o ne 5Braškėms skųstis." - taip atsakė vienas skaitytojas į moters laišką dėl per dažai norinčio mylėtis vyro. O ką apie tai mano moterys?

Nuo išlepusių moterų pavargęs vyras: oralinis seksas mums nėra prizas ar paslauga (183)

Kodėl vis dar yra moterų manančių, kad vyras oralinį seksą turėtų gauti kaip apdovanojimą - mėgautis juo retai, bet jaustis pelnytai užsitarnavus?

Padėkite, mano vyras nori mylėtis kasdien! Ką daryti? (223)

Mūsų skaitytoja prisipažino, kad ją erzina vyro poreikis itin dažnai mylėtis. Ką jai patartumėte?

7 auksinės taisyklės stipresniam vyro orgazmui (22)

Moteriai, kuri trokšta vyro atmintin įsirėžti ilgam, o kaip ideali meilužė – amžinai, vertėtų žinoti, kaip valdyti vyro orgazmą.

Įsimylėjau gerokai už mane jaunesnį vyrą ir štai ko išmokau (54)

Jau nustojome stebėtis, kai vyresnis vyras susižavi gerokai jaunesne moterimi. Tačiau jaunesni vyrai vis dažniau įsižiūri į vyresnes moteris. O gal jos moka juos suvystyti?

Patarimai vyrams, kurie padės pailginti lytinį aktą (56)

Lytinio akto trukmė – svarbus veiksnys seksualiniame poros gyvenime. Neišmintingai elgiasi moterys, jei prisižiūrėjusios filmų, iš mylimojo reikalauja sekso visą naktį.

Netikėti tyrimo apie masturbaciją rezultatai moterys tai daro dažniau?! (147)

Masturbacija – tai dalykas, apie kurį moterys kalbėti nemėgsta. Vis dėlto, įdomu tai, jog moterys vidutiniškai bent kartą per savaitę masturbuojasi, rodo naujas tyrimas.

Moteris priaugo 20 kg ir neatsigina gerbėjų: dabar žinau, kodėl vyrams patinka stambesnės moterys (200)

Nesu perkarusi, nors anksčiau buvau labai liesa. Kai padėjau dirbti sėdimą darbą, svoris padidėjo apie 20 kg. Iš pradžių man tai kėlė siaubą. O tuometinis vaikinas pareiškė, kad labiau jam patikau, kai buvau liesa...

Lietuvės pasakė, ką vyrai lovoje daro blogai (+10 patarimų vyrams) (226)

Kiekvienas vyras nori būti nepakartojamas lovoje, bet štai kokia nelinksma naujiena: apytikriai pusė vyrų yra niekam tikę meilužiai, ir dauguma jų apie tai nenutuokia.